003.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у квітні 2018 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом квітня 2018 року відібрано та проаналізовано 1192 проби атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,7 рази, пилу – в 1,5 рази, формальдегіду – в 1,2 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації по оксиду вуглецю в 1,2 рази зафіксовані 14 квітня при східному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с на посту спостереження № 5 (вул. Металургів, 2), 21 квітня при південно-західному напрямку вітру зі швидкістю 6 м/с на постах спостереження №3 (вул. Сумсько-Київських дивізій, 26) та №4 (вул. Харківська, 125).

У порівнянні з березнем 2018 року збільшилася середньомісячна концентрація пилу, оксиду вуглецю, формальдегіду, рівень забруднення діоксидом азоту зменшився, а діоксидом сірки, оксидом азоту та аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у квітні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у квітні 2018 року по м. Суми складав 11-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.

 

За матеріалами Сумського обласного

                                                       центру з гідрометеорології