0012.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у липні 2018 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом липня 2018 року відібрано та проаналізовано 1354 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації пилу перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,7 раза, діоксиду азоту – в 1,6 раза, формальдегіду – в 1,3 раза. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації зафіксовані 19 липня о 7 годині ранку по пилу в 1,2 рази на посту спостереження № 5 по вул. Металургів, 2 при штилі та 26 липня о 7 годині на посту спостереження № 3 по вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 при східному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с

У порівнянні з червнем 2018 року збільшилася середньомісячна концентрація пилу та формальдегіду, рівень забруднення діоксидом азоту, оксидом азоту, діоксидом сірки, оксидом вуглецю зменшився, а аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у липні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у липні 2018 року по м. Суми складав 12-15 мкР/год та не перевищував допустимих значень.

 

За матеріалами Сумського обласного центру з гідрометеорології