001.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у листопаді 2018 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом листопада 2018 року відібрано та проаналізовано 1245 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,7 рази, пилу – в 1,5 рази та формальдегіду – в 1,2 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

Протягом звітного місяця на посту спостереження № 5 виявлено 4 випадки перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації по пилу, а саме:
- в 1,2 рази 07 листопада о 19 годині при східному напрямку вітру зі швидкістю 1 м/с; 23 листопада о 19 годині при західному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с;
- в 1,4 рази 07 листопада о 07 годині при штилі;
- в 1,8 рази 08 листопада о 19 годині при західному напрямку вітру зі швидкістю 1 м/с.

Також на посту спостереження № 5 зафіковано перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації по діоксиду азоту в 1,2 рази 01 листопада о 19 годині при південно-східному напрямку вітру зі швидкістю 4 м/с.

У порівнянні з жовтнем 2018 року збільшилася середньомісячна концентрація діоксиду сірки, рівень забруднення пилом, діоксидом азоту, оксидом азоту, формальдегідом зменшився, а оксидом вуглецю та аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у листопаді не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у листопаді 2018 року по м. Суми складав 12-14 мкР/год та не перевищував допустимих значень.

За матеріалами Сумського обласного
центру з гідрометеорології