007.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у грудні 2018 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом грудня 2018 року відібрано та проаналізовано 1182 проби атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,8 рази, пилу – в 1,3 рази, формальдегіду – в 1,2 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

У порівнянні з листопадом 2018 року збільшилася середньомісячна концентрація діоксиду азоту, рівень забруднення пилом, діоксидом сірки, формальдегідом зменшився, а оксидом вуглецю та аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у грудні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у грудні 2018 року у м. Суми складав 12-14 мкР/год, що не перевищує допустимих значень.

За матеріалами Сумського обласного

центру з гідрометеорології