005.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.
За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у лютому 2019 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).
Протягом лютого 2019 року відібрано та проаналізовано 1256 проб атмосферного повітря.

городСередньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,7 рази, пилу – в 1,5 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.
Протягом звітного місяця на посту спостереження № 5 середньомісячний вміст діоксиду азоту перевищував рівень гранично допустимої концентрації в 2,2 рази.
Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації зафіксовано по пилу в 1,2 рази 7 та 14 лютого при західному та південно-західному напрямку вітру зі швидкістю 1 м/с.
У порівнянні з січнем 2019 року збільшилася середньомісячна концентрація пилу, рівень забруднення діоксидом азоту, оксидом азоту, діоксидом сірки, формальдегідом зменшився, а оксидом вуглецю та аміаком залишився майже на попередньому рівні.
Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у лютому не спостерігалось.
Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у лютому 2019 року у м. Суми складав 12-13 мкР/год, що не перевищує допустимих значень.

За матеріалами Сумського обласного
центру з гідрометеорології