005.jpg

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на 3-х стаціонарних постах.

За минулий місяць відібрано 1236 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу та діоксиду азоту в 1,7 рази, формальдегіду в 1,1 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче санітарних норм.

В листопаді на ПСЗ №5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК в 2,3 рази, діоксиду азоту в 2,1 рази, формальдегід в 1,1 рази. Також середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,6 раз, діоксиду азоту в 1,5 рази на ПСЗ №4 (вул. Харківська), а на ПСЗ №3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) по пилу 1,3 рази та діоксиду азоту в 1,4 рази.

В звітному місяці зафіксовано 3 випадки перевищення максимально разової концентрації по   пилу в 1,2 рази на ПСЗ №5 (вул. Металургів):

- 04 листопада   о 07 год. при штилі;

- 09 листопада о 19 год. при західному напрямку вітру зі швидкістю 1м/с;

- 28 листопада о 07 год. при південному напрямку вітру зі швидкістю 1 м/с.

У порівнянні з попереднім місяцем забруднення атмосферного повітря міста по пилу, діоксиду азоту, діоксиду сірки, оксиду азоту, формальдегіду зменшилося, а по   оксиду вуглецю та аміаку зосталося майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в листопаді не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна   станція Суми. Радіаційний фон у листопаді по м. Суми складав 12-14 мкР/год, і не перевищував допустимих значень.

 

За матеріалами Сумського обласного

центру з гідрометеорології