Print
Hits: 214

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на 3-х стаціонарних постах.

У жовтні відібрано і проаналізовано 1290 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 2,3 рази, діоксиду азоту в 1,6 рази, формальдегіду в 1,1 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче санітарних норм.

У жовтні на ПСЗ №5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК в 3,5 рази, діоксиду азоту в 2,1 рази, формальдегіду в 1,1 рази. Також середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 2,0 рази, діоксиду азоту в 1,4 рази на ПСЗ №4 (вул. Харківська), а на ПСЗ №3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) по пилу в 1,6 рази та діоксиду азоту в 1,4 рази.

У жовтні зафіксовано 20 випадків перевищення максимально разової концентрації по пилу на ПСЗ №5 (вул. Металургів):

Також на ПСЗ №5 (вул. Металургів) зафіксовано 2 випадки перевищення максимально разової концентрації по діоксиду азоту в 1,1 рази 22 жовтня о 19 год. при південно-західному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с та 26 жовтня о 19 год. при південному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с.

На ПСЗ №4 (вул. Харківська) виявлено 2 випадки перевищення максимально разової концентрації по пилу:

На ПСЗ №3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) перевищення максимально разової концентрації з жодної домішки не зафіксовано.

У порівнянні з попереднім місяцем забруднення атмосферного повітря міста по пилу, діоксиду сірки, діоксиду азоту збільшилося, аміаку, формальдегіду зменшилося, а по оксиду вуглецю та оксиду азоту зосталося майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у жовтні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у жовтні по м. Суми складав 11-13 мкР/год, і не перевищував допустимих значень.

 

За матеріалами Сумського обласного
центру з гідрометеорології