004.jpg

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті за червень поточного року.

За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у червні відбір проб атмосферного повітря здійснювався на трьох стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом червня відібрано та проаналізовано 1078 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,6 раза, пилу – в 1,4 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

На межі гранично допустимої концентрації зафіксована максимально разова концентрація по пилу, 6 червня, при штилі на посту спостереження № 5 по вул. Металургів, 2.

Перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій із жодної домішки не зафіксовано.
У порівнянні з травнем зросла середньомісячна концентрація пилу, діоксиду азоту, оксиду азоту, діоксиду сірки, рівень забруднення формальдегідом зменшився, а оксидом вуглецю та аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в червні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у червні складав 12-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.