0012.jpg

На території міста Суми моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснює лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології.
За даними Сумського обласного центру з гідрометеорології у серпні 2017 року відбір проб атмосферного повітря здійснювався на 3-х стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом серпня 2017 року відібрано та проаналізовано 840 проб атмосферного повітря.
Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,9 рази, пилу – в 1,4 рази та формальдегіду – в 1,2 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.
Перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій із жодної домішки не зафіксовано.
У порівнянні з липнем 2017 року зросла середньомісячна концентрація пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту та оксиду азоту, рівень забруднення аміаком та формальдегідом зменшився.
Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в серпні не спостерігалось.
Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у серпні 2017 року по м. Суми складав 12-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.