0010.jpg

До уваги сумчан пропонуємо перелік офіційних вебресурсів, де можна отримати довідки, консультації, рекомендації, роз'яснення щодо енергозбереження у побуті.

До уваги сумчан поради та рекомендації, які допоможуть заощадити енергоресурси та ваші витрати, що особливо важливо в умовах воєнного стану.

В рамках відзначення Європейського тижня сталої енергетики та Днів Сталої енергії, на виконання зобов’язань європейської ініціативи Угода Мерів, з метою формування екологічної свідомості серед підростаючого покоління, підтримки обдарованої молоді, здатної генерувати нові ідеї, привернення уваги до наявних проблем у сфері енергоефективності та охорони довкілля, Департамент   фінансів,   економіки   та   інвестицій з 20 вересня оголошує конкурс «Збережи енергію! Зупини зміни клімату!» та запрошує до участі дітей дошкільного віку, учнів загальноосвітніх закладів, студентів навчальних закладів спеціальної освіти та вищих навчальних закладів Сумської міської територіальної громади.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України співпрацює з Private Financing Advisory Network (PFAN, www.pfan.net) – глобальною мережею, що забезпечує безкоштовну експертну та інвестиційну підтримку для підприємців/розробників проєктів у сфері відновлювальної енергетики та адаптації до змін клімату.

Для подання заявки на отримання інвестиційної підтримки проєктів потрібно зареєструватися на сайті: https://climate-invest.fluxx.io/pfan_registration та заповнити форму англійською мовою.

Більш детальна інформація про PFAN та рекомендації щодо заповнення заявок за посиланням: https://uamap.org.ua/global-eksprtna-merezha-pfan-pracyuye-v-ukrainee.

Технічний Офіс Фонду енергоефективності розробив Альбом технічних рішень, який допоможе інженерам-проєктувальникам при розробці проєктної документації для реалізації проєктів у межах участі в Програмі «Енергодім». Він також може бути корисним для всіх фахівців, що працюють у сфері енергоефективності.

Альбом має рекомендаційний характер, це збірник наступних матеріалів:

  • вимоги державних норм та стандартів;
  • технічні вимоги Фонду до заявок та проектів;
  • методики та приклади розрахунків;
  • основні типові технічні вузли облаштування зовнішніх стінових конструкцій, покриттів та перекриттів, вікон та дверей, облаштування балконів, інженерних мереж.

Інформація, що наведена в Альбомі, може бути використана при розробці проєктної документації для термомодернізації більшості існуючих багатоквартирних житлових будинків.

У рамках другої фази програми Європейського Союзу «Угода мерів - Демонстраційні проекти 2» в місті Суми з 2018 року реалізується проект «Підвищення енергоефективності в навчальних закладах м Суми». Проект передбачає термомодернізацію будівель ССШ №7, ССШ №9 та ЗОШ №20.

5 червня розпочато процедуру закупівель з Реконструкції – термомодернізації будівлі КУ Сумська СШ №9 по вул. Даргомижського, 3 в м. Суми. За процедурою відкритих торгів переможцем стане учасник з найнижчою ціною, який відповідає вимогам конкурсу та надав усі необхідні документи. Після визначення переможця буде підписано договір підряду та розпочато роботи. У школі №9 проєктом планується здійснити утеплення стін, цоколю та покрівлі, заміну вікон та дверей, а також встановлення системи вентиляції в спортивному залі та харчовому блоці.

Проєкт «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини, запрошує 19 червня 2020 року о 10:00 взяти участь у вебінарі «Як будувати розумно, енерго та економічно ефективно».

Під час вебінару буде презентовано практичні інтелектуальні ідеї в енергоефективності, а також розумні рішення для будинків з майже нульовим споживанням енергії, що одночасно покращують енергоефективність та знижують витрати.

У період до 30 червня 2020 року відбудеться серія вебінарів, організованих Фондом енергоефективності*.

5-8 червня 2019 року на відзначення Європейського тижня сталої енергії та Всесвітнього Дня охорони довкілля, в місті Суми відбулося загальноміське свято «Дні Сталої енергії у місті Суми».