001.jpg

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України співпрацює з Private Financing Advisory Network (PFAN, www.pfan.net) – глобальною мережею, що забезпечує безкоштовну експертну та інвестиційну підтримку для підприємців/розробників проєктів у сфері відновлювальної енергетики та адаптації до змін клімату.

Для подання заявки на отримання інвестиційної підтримки проєктів потрібно зареєструватися на сайті: https://climate-invest.fluxx.io/pfan_registration та заповнити форму англійською мовою.

Більш детальна інформація про PFAN та рекомендації щодо заповнення заявок за посиланням: https://uamap.org.ua/global-eksprtna-merezha-pfan-pracyuye-v-ukrainee.

Технічний Офіс Фонду енергоефективності розробив Альбом технічних рішень, який допоможе інженерам-проєктувальникам при розробці проєктної документації для реалізації проєктів у межах участі в Програмі «Енергодім». Він також може бути корисним для всіх фахівців, що працюють у сфері енергоефективності.

Альбом має рекомендаційний характер, це збірник наступних матеріалів:

  • вимоги державних норм та стандартів;
  • технічні вимоги Фонду до заявок та проектів;
  • методики та приклади розрахунків;
  • основні типові технічні вузли облаштування зовнішніх стінових конструкцій, покриттів та перекриттів, вікон та дверей, облаштування балконів, інженерних мереж.

Інформація, що наведена в Альбомі, може бути використана при розробці проєктної документації для термомодернізації більшості існуючих багатоквартирних житлових будинків.

У рамках другої фази програми Європейського Союзу «Угода мерів - Демонстраційні проекти 2» в місті Суми з 2018 року реалізується проект «Підвищення енергоефективності в навчальних закладах м Суми». Проект передбачає термомодернізацію будівель ССШ №7, ССШ №9 та ЗОШ №20.

5 червня розпочато процедуру закупівель з Реконструкції – термомодернізації будівлі КУ Сумська СШ №9 по вул. Даргомижського, 3 в м. Суми. За процедурою відкритих торгів переможцем стане учасник з найнижчою ціною, який відповідає вимогам конкурсу та надав усі необхідні документи. Після визначення переможця буде підписано договір підряду та розпочато роботи. У школі №9 проєктом планується здійснити утеплення стін, цоколю та покрівлі, заміну вікон та дверей, а також встановлення системи вентиляції в спортивному залі та харчовому блоці.

Проєкт «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини, запрошує 19 червня 2020 року о 10:00 взяти участь у вебінарі «Як будувати розумно, енерго та економічно ефективно».

Під час вебінару буде презентовано практичні інтелектуальні ідеї в енергоефективності, а також розумні рішення для будинків з майже нульовим споживанням енергії, що одночасно покращують енергоефективність та знижують витрати.

У період до 30 червня 2020 року відбудеться серія вебінарів, організованих Фондом енергоефективності*.

5-8 червня 2019 року на відзначення Європейського тижня сталої енергії та Всесвітнього Дня охорони довкілля, в місті Суми відбулося загальноміське свято «Дні Сталої енергії у місті Суми».

Представники департаменту фінансів, економіки та інвестицій взяли участь у семінарі з питань використання засобів та методів планування сталого енергозабезпечення на рівні муніципалітетів в рамках проекту «Місцеві ініціативи для сталого розвитку України – LINK».

Рішенням Сумської міської ради від 28 вересня 2016 року № 1089-МР затверджено План дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року (далі - ПДСЕР), який розроблено в рамках співпраці Сумської міської ради з проектом «Муніципальна енергетична реформа в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.