005.jpg

З 18 по 20 вересня 2019 року пройшов фінал сьомої Всеукраїнської спартакіади «Сила духу», яка відбулася в м. Ужгороді.

1. Що належить до робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи, при виконанні яких працівник перебуває на відстані менше 2 м від межі неогороджених зовнішніх або не перекритих внутрішніх перепадів по вертикалі 1,3 м і більше від робочої поверхні (ґрунту, перекриття, робочого настилу), а також роботи на похилій робочій поверхні незалежно від відстані від межі перепадів по вертикалі та наявності огородження.

Упродовж січня-серпня 2019 року Фонд соціального страхування України щомісяця фінансував надання страхових виплат для 2686 потерпілим на виробництві та членів їх родин. За оперативними даними загальна сума коштів, направлена на ці цілі, склала 69 млн. гривень, що на 7 % або 4,5 млн. гривень більше, ніж за той же період минулого року.

Для безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт слід дотримуватися відповідних вимог правил, які затверджені українським законодавством в сфері безпеки та охорони праці.

Надання матеріального забезпечення застрахованим особам, тобто працюючим, та членам їх сімей є одним з пріоритетних напрямів роботи Фонду соціального страхування України. А це – допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), по вагітності та пологах та на поховання.

Сумське міське відділення Фонду протягом 7 місяців 2019 року профінансувало надання допомоги по вагітності та пологах для 721 працюючих жінок. На ці цілі Фонд направив майже 20 млн. гривень, що на 2% більше, ніж за той же період минулого року.

Сумське міське відділення Фонду протягом 7 місяців 2019 року профінансувало надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності для майже 17 тис. застрахованих осіб. Загалом допомогу по тимчасовій втраті працездатності було призначено та надано на підставі 22,7 тис. лікарняних листків.

З 1 жовтня 2018 року для роботодавців, які отримують кошти від ФСС (лікарняні, декретні, допомоги на поховання тощо) був уведений додатковий обов’язок повідомляти ФСС про проведення цих виплат застрахованим особам.

Сумським міським відділенням Фонду упродовж перших 6 місяців 2019 року було прийнято від страхувальників заяв-розрахунків для фінансування матеріального забезпечення для 15,5 тис. застрахованих осіб.
Загальна сума коштів склала більш як 58 млн гривень. З них 69,9% - допомога по тимчасовій втраті працездатності (оплата лікарняних), 29,8%- допомога по вагітності і пологах і 0,3 % - допомога на поховання.

У Сумах ТОВ «А» допустило до виконання робіт з охорони матеріальних цінностей трьох працівників. Управлінням з питань праці Сумської міської ради за результатами інспекційного відвідування винесено постанову про накладення на підприємство штрафної санкції у розмірі 335 070 гривень. Через незгоду суб’єктом господарювання подано позов до суду. Другий апеляційний адміністративний суд постановив визнати постанову Управління з питань праці Сумської міської ради правомірною. Рішення суду набрало законної сили з дати його прийняття. Наразі Верховним Судом відмовлено позивачу у відкритті касаційного провадження.