Print
Hits: 54

20 жовтня Урядом прийнято постанову за № 1074, якою внесені зміни до Порядку надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Відтак, на компенсацію мають право надавачі соціальних послуг таким категоріям, як – особи з інвалідністю I групи; діти з інвалідністю; громадяни похилого віку з когнітивними порушеннями; невиліковно хворі, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися; діти, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, діти, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги.

Для призначення компенсації надавач послуг подає документи (зразки за посиланням – https://dszn.smr.gov.ua/blanki-zayavi-ta-deklaratsiyi-dlya-sotsialnoyi-dopomogi/):

Крім того, в залежності від категорії одержувача послуг надаються:

Компенсація призначається терміном на 12 місяців і виплачується щомісячно. Фізична особа, яка надає соціальні послуги, може отримувати тільки одну компенсацію, незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

Компенсація не призначається надавачам послуг, якщо:

Виплата компенсації припиняється в разі:

Надавачі соціальних послуг та їх отримувачі за роз’ясненнями з даного питання можуть звернутися за телефонами 788-888, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.