004.jpg

Нагадуємо про особливості призначення субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива.

Субсидія на тверде паливо та скраплений газ призначається домогосподарствам, які не отримують комунальну послугу з теплопостачання та не використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення. Така субсидія призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян, на підставі доходів за попередній календарний рік. А житлова субсидія на оплату ЖКП надається з місяця звернення до кінця поточного календарного року.

Інформацію щодо призначення житлової субсидії, терміну та способу виплати можна дізнатися за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua, де у відкритому доступі знаходиться Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій.

Для отримання інформації необхідно ввести свої дані: область, місто, вулицю, номер будинку і квартири. При цьому, вводити прізвище, ім’я та по батькові, номер паспорта чи інші персональні дані – не потрібно.

Житлова субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, призначається на норму, що перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла, якщо про це зазначено у заяві.

Понаднормова площа житла розраховується збільшенням соціальної норми житла для домогосподарства на 30 відсотків. Соціальна норма житла становить 13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на домогосподарство.

Роз’яснюємо, що субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та розраховується на всіх членів домогосподарства, які в ньому зареєстровані. Також, під час призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї зареєстрованих осіб незалежно від місця їх реєстрації (проживання).

Тобто, якщо члени домогосподарства зареєстровані окремо, на підставі інформації в декларації або підтверджуючих документів приймається рішення про виключення таких осіб зі складу домогосподарства (крім: чоловіка, дружини, неповнолітніх дітей). До заяви та декларації необхідно внести у повному обсязі відомості про всіх зареєстрованих осіб, а також про членів їхніх сімей. Інакше – заява і декларація вважаються такими, що не подані.

Зважаючи на актуальність питання роз’яснюємо, що для розрахунку житлової субсидії, допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, у разі звернення за їх призначенням протягом листопада 2021 року – січня 2022 року, середньомісячний сукупний дохід враховується за II-III квартал 2021 року, а це з квітня по вересень 2021 року.

Після закінчення опалювального сезону громадяни, які отримували безготівкову субсидію та економно користувалися комунальними послугами, і на їх рахунках в АТ «Ощадбанк» станом на 1 червня цього року залишилися кошти, до 20 грудня 2021 року можуть отримати їх «на руки» і витратити на власний розсуд.

Нагадуємо, що з травня 2021 року житлова субсидія надається громадянам виключно в грошовій готівковій формі:

  • через поштове відділення за місцем проживання;
  • на рахунок, відкритий в банківській установі.

Для того, щоб повторно отримати кошти житлової субсидії необхідно надати до департаменту відповідну заяву та недоотримані кошти будуть виплачені в наступному місяці.

Субсидія - це різниця між вартістю житлово-комунальних послуг (в межах соціальних нормативів: https://dszn.smr.gov.ua/sotsialni-normi-v-mezhah-yakih-nadavatimetsya-zhitlova-subsidiya-z-1-zhovtnya-2021-roku/) та обов’язкового відсотка платежу родини.

Обов’язковий  відсоток платежу розраховується  індивідуально для кожної сім’ї за формулою і залежить  від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.

Повідомляємо, що в жовтні поточного року буде проведено автоматичний перерахунок житлової субсидії на опалювальний період 2021-2022 років без особистого звернення громадян для:

  • домогосподарств, яким призначено субсидію на неопалювальний період (з травня 2021 року);
  • домогосподарств, яким вона була призначена в розмірі 0,00 грн. на неопалювальний сезон.

Повідомляємо, прийом мешканців з питань соціального захисту у жовтні 2021 року буде здійснюватися за наступним графіком:

Битицький старостинський округ в приміщенні колишньої сільської ради :

  • 04.10.2021 з 9.00 до 16.00
  • 18.10.2021 з 9.00 до 16.00