007.jpg

Особам, які мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (крім учасників бойових дій та інвалідів війни) надаються такі гарантовані державою пільги:

  • безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
  • безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
  • 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
  • 50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;
  • 50-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
  • позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонентна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.

Зазначені пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, що в 2016 році становить 1930 грн.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу (далі – Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389.

Відповідно до пункту 9 Порядку, для визначення права на пільги особам, які окрім пенсії та соціальної допомоги отримують дохід з інших джерел (заробітна плата, дохід від підприємницької діяльності), необхідно подати до управління соціального захисту населення Сумської міської ради декларацію про доходи, а також довідки про доходи (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Прийом документів ведеться за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35, каб. 135, робоче місце № 16, режим роботи: понеділок-четвер з 8-00 до 17-00, в п’ятницю – до 16-00, тел. для довідок 60-44-25, 60-44-67.

Довідково повідомляємо, що до 01.07.2015 знижкою плати за житлово-комунальні послуги користувалось 7718 осіб, з 01.07.2015 – 6306 осіб та видано 106 довідок.