005.jpg

За бажанням громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеного до категорії 1, чи одного із батьків дитини з інвалідністю, інвалідність якої пов’язана з Чорнобильською катастрофою, або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Середня вартість для виплати грошової компенсації обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність, та кожного року затверджується Кабінетом Міністрів України.

Для отримання грошової компенсації громадянин, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесений до категорії 1, звертається до департаменту із заявою та наступними документами:

- довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 0/70-о,

- копією посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1,

- копією паспорта.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

Один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, надає заяву та документи:

- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- копію посвідчення дитини з інвалідністю;

- копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

- копію свідоцтва про народження або копією паспорта дитини з інвалідністю;

- копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

- довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання дитини з інвалідністю (крім дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції), відмінним від зареєстрованого, одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, додатково подається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

На 2020 рік розмір грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне складає 573 грн.

49 осіб, які звернулися до департаменту з заявами та необхідними документами в травні поточного року вже отримали відповідну компенсацію, 46 осіб отримають компенсацію протягом червня.

В умовах подовження карантинних заходів заяву та документи для розгляду можна:

- надіслати поштовим відправленням на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

- залишити в скриньці для прийому документів, яка знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за на адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35;

- направити на електронну пошту: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Телефони для довідок: багатоканальний телефон 788-888, мобільний телефон 050-407-83-84 та 787-138.