005.jpg

У разі смерті внутрішньо переміщеної особи, яка перебувала на обліку в департаменті, та її місце проживання/перебування було на території Сумської міської територіальної громади, особи, які здійснюють поховання, можуть отримати відповідну компенсацію.

Умови та порядок надання допомоги на поховання регулюються Порядком надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2017 № 99.

У 2022 році допомога на поховання померлої особи, яка на момент смерті не працювала та не отримувала пенсії, надається за останнім фактичним місцем її проживання/перебування згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за кошти бюджету громади у таких розмірах: із 25 березня по 14 листопада – 2500 гривень, із 15 листопада по 24 березня – 3000 гривень.

Для того, щоб отримати допомогу на поховання, потрібно надати:

  • заяву про виплату допомоги на поховання;
  • документ, що посвідчує особу заявника (паспорт);
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть;
  • копію свідоцтва про смерть (виданого на підконтрольній українській владі території).

Допомога надається протягом шести місяців після смерті особи. Допомога на поховання не виплачується у разі смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні (крім  випадків,  коли поховання здійснюється виконавцем волевиявлення померлого або особою, яка зобов’язалася поховати померлого).

Консультації щодо отримання допомоги надаються за телефонами 788-888, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.