003.jpg

Фонд соціального страхування України у повному обсязі профінансував щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх родин за січень–грудень 2020 року. Загалом за минулий рік Фондом було нараховано 9,4 млрд гривень щомісячних виплат.

За оперативними підсумками 2020 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності, видані у зв’язку з хворобою (у тому числі на COVID-19), травмою, самоізоляцією або доглядом за хворою дитиною на суму 12,4 млрд гривень.

У разі підтвердженого діагнозу COVID-19 або потреби в оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під меднаглядом, відповідні лікарняні листки не потребують погодження із заввідділення або ЛКК для їх продовження на термін понад 10 днів.

Сумське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області повідомляє про старт Х Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2021 (далі – Конкурс), який організовують Державна служба з питань праці та редакція журналу «Охорона праці».

Фонд соціального страхування України у повному обсязі профінансував нараховані у квітні–листопаді страхові виплати, а також медичні і соціальні послуги для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю, які раніше було призупинено на вимогу законодавства.

У разі контакту з хворим на коронавірусну хворобу без засобів індивідуального захисту, медичні працівники мають право на отримання листка непрацездатності для проходження самоізоляції під меднаглядом. Заробіток, який вони втрачають за час ізоляції від COVID-19, їм компенсує Фонд соціального страхування України.

4 та 8 грудня представники Управління Держпраці у Сумській області, адміністрацій та служб охорони праці закладів охорони здоров’я взяли участь у семінарі-навчанні «Порядок проведення розслідування гострих професійних захворювань на COVID-19 у випадку захворювання медичного працівника».

Упродовж січня-листопада Сумське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області прийняло на фінансування заяви-розрахунки на виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності, у зв’язку із вагітністю та пологами, а також на поховання для 26747 застрахованих осіб.

Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю з метою звернення більшої уваги на потребу їх інтеграції у суспільство. Завдання Всесвітньої програми дій, до якої долучилася й Україна, полягає у проведенні ефективних заходів для запобігання інвалідності та відновлення працездатності постраждалих.

Упродовж січня-жовтня 2020 року Сумське міське відділення надало допомоги на поховання родинам 86 застрахованих осіб, які померли у період трудової діяльності. За той же період 2019 року було профінансовано 94 допомог на поховання.