001.jpg

У новій редакції затверджено Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат, які Фонд соціального страхування України здійснює потерпілим на виробництві та членам їх сімей. Зміни були прийняті правлінням Фонду 19 липня 2018 року, постанова набуває чинності з 1 жовтня 2018 року.

Документ вніс ряд змін щодо фінансування та перерахунку страхових виплат сім’ям, які втратили годувальника у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або профзахворюванням.

Зокрема, після набуття чинності зазначеного Порядку, за період між закінченням одного навчального закладу та вступом до іншого дітям, батьки яких загинули на виробництві, Фондом буде проведено щомісячні страхові виплати. Зокрема, страхові виплати не будуть призупинятися у літній період між закінченням школи та вступом до вищого навчального закладу на денну форму навчання тощо. Сьогодні Сумське міське відділення Фонду здійснює страхові виплати 20-ти дітям, які втратили батьків від нещасних випадків на виробництві.

Крім того, відповідно до Нового порядку, сума щомісячних страхових виплат сім’ям померлих на виробництві буде перераховуватися, зокрема, у разі смерті одного з членів родини померлого, що не було передбачено попереднім механізмом. Станом на вересень 2018 року відділення Фонду фінансує щомісячні страхові виплати 64-м членам родин потерпілих на виробництві.

Порядок прийнято з метою вдосконалення механізму призначення, перерахування та проведення страхових виплат, які фінансуються застрахованим особам (членам їх сімей) у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.