Print
Hits: 623

Сумське міське відділення Фонду протягом 7 місяців 2019 року профінансувало надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності для майже 17 тис. застрахованих осіб. Загалом допомогу по тимчасовій втраті працездатності було призначено та надано на підставі 22,7 тис. лікарняних листків.

Сума коштів, направлена на зазначену статтю видатків, у січні – липні склала 45 млн. гривень, що на 2% менше, ніж за той же період минулого року.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 27% та склав 241,72 грн.

Нагадаємо, розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60 % (при стажі від 3 до 5 років), 70 % (від 5 до 8 років) і 100 % (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).

Право на матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування мають усі застраховані – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні. Це право виникає з настання страхового випадку в період роботи, здійснення підприємницької та іншої діяльності.