002.jpg

Як прискорити в області темпи встановлення та розслідування гострих професійних захворювань медичних та інших працівників, спричинених інфікуванням COVID-19 при виконанні професійних обов’язків? Цю актуальну тему було розглянуто на розширеній нараді, яка відбулася під головуванням начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Віри Лаврик.

Злободенність і значимість проблеми обумовило широке представництво. Так, участь у нараді взяли представники управлінь охорони здоров’я облдержадміністрації та Сумської міськради, управління Держпраці у Сумській області, керівники й інженери з охорони праці ряду лікувально-профілактичних закладів обласного центру та міста Конотопа і району, керівники та спеціалісти управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області та його відділень.

Як зазначила очільниця сумських соцтрахівців, з початку пандемії станом на 10.06.2021 до відділень управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області від закладів охорони здоров’я надійшло 1029 повідомлень про інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 1032 медичних та інших працівників, 14 – із смертельним наслідком. По всіх випадках створено комісії з розслідування гострих професійних захворювань - зараження на COVID-19. За результатами їх роботи на 40 працівників (4 – із смертельним наслідком) складено відповідні акти пов’язані з виробництвом та на 643 (9 – із смертельним наслідком) не пов’язані з виробництвом. По 349 випадках (1 – із смертельним наслідком), що становить майже третину від загальної кількості потерпілих від інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, розслідування не завершено.

Середня тривалість розслідування одного випадку гострого професійного захворювання складає 114 днів. При цьому діапазон термінів розслідування коливається від 7 до 268 днів, тоді яку середньому по Україні він становить 92 дні.

Основною причиною затримки термінів розслідування зазначених випадків є несвоєчасне формування актів та матеріалів розслідування, закрема, висновків лікарів інфекціоніста та профпатолога.

Наведений стан справ з затримкою термінів розслідування випадків захворювання на COVID-19 призводить до несвоєчасного забезпечення потерпілих медичних та інших працівників соціальними гарантіями від Фонду.

Грунтовний аналіз становища з розслідувення гострих професійних захворювань по окремих лікувально-профілактичних закладах міст Суми та Конотопа і району зробила заступник начальника управління-начальник відділу внутрішнього аудиту управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Наталія Ємець.

Про стримуючі фактори та шляхи вирішення проблеми конструктивно й по-діловому говорили у своїх виступах начальник відділу профілактики страхових випадків-головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Владислав Єрмоленко, експерт з питань профпатології охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Олена Азарова, начальник відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Сумській області Олена Влізько.

Медичний директор КНП СОР «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені З.Й.Красовицького», голова групи експертів з питань інфекційних хвороб управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Ірина Троцька подякувала організаторам наради за надану можливість обговорити проблемні питання та запевнила, що при підтримці соцстрахівці та управління Держпраці у Сумській найближчим часом у лікарні буде завершено розслідування справ.

В ході наради її учасники виробили спільну тактику дій, спрямовану на зміну становища з встановлення та розслідування гострих професійних захворювань медичних та інших працівників, спричинених інфікуванням COVID-19 при виконанні професійних обов’язків, на краще. А це в свою чергу дозволить забезпечити їх державними соціальними гарантіями.