Print
Hits: 296

Працюючі українці захищені на випадок втрати працездатності навіть під час війни.

Загальнообов’язкове державне соціальне страхування гарантує для них виплати, допомоги і надання медико-соціальних послуг – Фонд соціального страхування України реалізує страховий захист у повному обсязі.

Зокрема, в разі смерті працівника через хворобу, травму чи інші причини, що не пов’язані із виконанням професійних обов’язків, його родині Фонд соціального страхування України виплачує грошову допомогу у розмірі 4100 грн для здійснення поховання.

Нагадаємо, смерть внаслідок нещасного випадку на роботі, зокрема внаслідок бойових дій, є окремим страховим випадком та передбачає інші види виплат від Фонду і їх більш широкий спектр.

З початку повномасштабного вторгнення Сумське міське відділення управління виконавчої дирекції ФССУ у Сумській області виплатило такі допомоги для 67 родин або осіб, які здійснили поховання. На це спрямовано майже 275 тис грн.

Загалом в Україні з початку війни ФССУ виплатив такі допомоги для майже 3,25 тисячі родин або осіб, які здійснили поховання. На ці цілі було направлено 13,3 млн грн.

Також Фонд надає допомоги на поховання в разі смерті непрацюючої особи, яка перебувала на утриманні застрахованого (не мала самостійних джерел засобів до існування):

1) дружини (чоловіка);

2) дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до 18 років (братів, сестер та онуків – за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних і вищих навчальних закладів з денною формою навчання – до 23 років;

3) батька, матері;

4) дідуся та бабусі за прямою лінією спорідненості.