004.jpg

Запрошуємо працівників органів державної влади, розпорядників інформації, журналістів і громадських активістів, зацікавлених в отриманні інформації від органів влади й інших структур пройти дистанційний курс «Доступ до публічної інформації».

Українське законодавство про доступ до інформації дає змогу журналістам та активним громадянам запитувати будь-яку публічну інформацію у державних органів. Наприклад, дізнатись, на що орган влади витрачав бюджетні кошти. Відповідати на запит зобов’язані і приватні компанії, зокрема, якщо вони є монополістами.

Про основні принципи та практику доступу до інформації наші експерти розповідають у форматі онлайн-курсу. Він розроблений для працівників органів державної влади, ЗМІ, розпорядників інформації, а також для громадських активістів. Навчання є повністю безкоштовним і відбуватиметься на платформі дистанційних курсів (http://www.mli.org.ua/).

Упродовж курсу учасники дізнаються про:

  • основні принципи та засади доступу до інформації;
  • оформлення відповідних запитів;
  • належних розпорядників інформації;
  • відповідальність, яку несуть уповноважені особи за неправомірне ненадання інформації;
  • оскарження неправомірних дій та ін.

Також слухачі матимуть можливість ставити додаткові питання з теми доступу до інформації. Упродовж курсу експерти Центру демократії та верховенства права відповідатимуть на них.

Контроль знань відбуватиметься за допомогою підсумкового тесту. Після його успішного складання учасники отримають сертифікат про проходження дистанційного курсу.

Для того, щоб стати слухачем дистанційного курсу, потрібно заповнити онлайн-анкету: https://cutt.ly/JuR2IAe до 8 липня 2020 року (включно).

Заповнення анкети повинне бути здійснено за один сеанс. Це означає, що відкриту анкету неможливо зберегти для подальшого редагування.

Навчальна група формуватиметься на конкурсних засадах. Результати відбору будуть повідомлені 10 липня.

Проведення курсу стало можливим завдяки фінансовій підтримці Швеції.