002.jpg

Кабінет міністрів України опублікував постанову № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», в якій перелічені нововведення в процесі військового обліку українців.

З 14 грудня набуде чинності постанова Кабінету Міністрів України №1019, яка внесе зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.

В Україні з 1 грудня розпочали працювати Комісії, які приймають рішення надання статусу УБД.

На території Сумської міської територіальної громади працює Комісія з визначення розміру шкоди власникам (користувачам, зберігачам, володільцям тощо) знищених та пошкоджених об’єктів нерухомого майна на території громади внаслідок війни (збройної агресії) Російської Федерації проти України.

Право на отримання Допомоги мають особи або їхні представники:

  • власники (співвласники) житлових приміщень або, якщо названі особи при житті (в період діяльності) не отримали Допомогу, їх спадкоємці (правонаступники);
  • спадкоємці (правонаступники), які з об’єктивних причин на дату пошкодження житлових приміщень, не мали можливості зареєструвати право власності після померлого (реорганізованої юридичної особи);
  • наймачі житлових, в тому числі службових, приміщень державної або комунальної власності.

Процес діджиталізації є одним з визначальних факторів економічного зростання підприємств, та й усього суспільства в цілому. Діджиталізація та створення різного роду корисних сервісів та ресурсів стало одним із визначальних процесів в Україні. Попри те, що в нашій країні триває воєнний стан, все нові діджітал технології створюються для полегшення та продовження розвитку нашої держави та людей. Однією із таких діджитал новацій став Державний аграрний реєстр (далі ДАР).

За статтею 5 Сiмейного кодексу України держава створює людинi умови для материнства та батькiвства, забезпечує охорону прав матерi та батька, матерiально й морально заохочує i пiдтримує материнство та батькiвство.

По досягненню пенсійного віку люди звертаються до Пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії, але досить часто виникають проблеми з таким призначенням. Які в свою чергу нерідко, супроводжується низкою інших проблем.

Подібний інцидент стався з пані Юзефою, коли вона звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Разом із заявою про призначення пенсії за віком, громадянка надала всі необхідні документи. Однак їй було відмовлено в отриманні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.

Власник земельної ділянки вільно обирає, як її використовувати. Але трапляється, що його спосіб використання землі має негативний вплив на сусідні (суміжні) земельні ділянки. Тому у Земельному кодексі України чітко визначено обов’язок дотримання добросусідських відносин.

В чому ж полягає зміст добросусідства?

Зміст добросусідства розкривається у статті 103 Земельного кодексу України (далі – ЗК України) і полягає у тому, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

Життя непередбачуване: трапляються випадки, коли працюєш на улюбленій роботі, сподіваєшся на отримання довгоочікуваної пенсії, однак тобі відмовляють у її призначенні. Така прикра ситуація сталася і з пані Лідією, яка не розгубилася й вчасно звернулася до Сумського місцевого центру з надання БВПД.