Запитання:
Чи нараховуються та чи стягуються в умовах воєнного стану неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги?
Відповідаємо:
Відповідно до Постанови КМУ «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» від 05.03.2022 № 206 - в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги. Оплата комунальних послуг відбувається за умовами відповідних договорів про надання таких послуг за виключенням вищезазначеного.
Запитання:
Чи припиняється/зупиняється надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати в неповному обсязі?
Відповідаємо:
Припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі забороняється.
Запитання:
Чи виконуються рішення у виконавчих провадженнях про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану (арешт на майно та інше)?
Відповідаємо:
Відповідно до Закону України «Про внесення зміни до пункту 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» щодо зупинення виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану» від 27 липня 2022 року № 2456-IX у період дії воєнного стану зупиняється вчинення виконавчих дій у виконавчих провадженнях з виконання рішень (крім рішень за позовами фізичних осіб про стягнення заробітної плати, грошового забезпечення військовослужбовців), рішення про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги в територіальних громадах, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, або якщо стягнення за житлово-комунальні послуги здійснюється щодо нерухомого майна, яке є місцем постійного проживання такої фізичної особи і було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій.
Якщо у Вас виникли будь-які інші правові питання, Ви можете особисто звернутися до фахівців Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, чи до бюро центру за наступними адресами та контактами:
- Сумське бюро правової допомоги - м. Суми, вул. Петропавлівська,108 телефон: (066)7713261, тел.: (098)3806938: Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
- Сумське бюро правової допомоги № 2 - м. Суми, вул Засумська 2 ( ТРЦ Євробазар), 4 поверх, приміщення 25, тел.: (066)9325328, (097)6309612.
- Краснопільське бюро правової допомоги - смт. Краснопілля, вул. Перемоги, 2. тел.(05459)71-124.
- Білопільське бюро правової допомоги - м. Білопілля, вул. Соборна 53, тел.: (05443)91-087, (050)5141457.
- Путивльське бюро правової допомоги - м. Путивль, вул. Першотравнева 84, тел.: (096)4028842, (095)3750895.
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0(800)213103 (цілодобово, у межах України – безкоштовно). Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.