0012.jpg

Відповідно до п. 3) ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Згідно ст. 91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження – до початку першого судового засідання у справі.

Слід звернути увагу на те, що в заяві про виклик свідка обов’язково зазначається про які обставини такий свідок може повідомити суд, які можуть вплинути на правильне вирішення судової справи.

Крім того, в клопотанні вказується адреса та номер телефона свідка, за для належного повідомлення судом такої особи про розгляд справи. Однак це не позбавляє можливості і учасника справи, який клопоче про виклик свідка, самостійно забезпечити його явку до суду.

Посилання на документ Заява про виклик свідків