005.jpg

Це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Раніше вакцини мали у своєму складі білок вірусу.

Новизна РНК-вакцини в тому, що вона не містить в собі цього білку. Натомість вона має генетичну інструкцію, яка навчає наш організм ці білки виділяти, а заодно виробляти захисні антитіла, щоб побороти збудник, з яким ми можемо зустрітися.

Під генетичною інструкцією мається на увазі молекула РНК, яка кодує шиповидний білок вірусу — білок вірусу SARS-CoV-2, що є збудником COVID-19. Коли ця молекула потрапляє всередину людської клітини, синтезується білок, а наш організм виробляє на нього імунну відповідь. Саме із застосуванням цієї нової технології пов'язаний один із головних недоліків вакцини: на відміну від більшості інших, створених за старішими технологіями, її потрібно зберігати за температури -70°C.

Вакцину внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ і дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.

Вакцину Pfizer BioNTech від COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день.

22 лютого 2021 року вакцину Pfizer/BioNTech проти COVID-19 зареєстровано в Україні для екстреного медичного застосування.

Склад вакцини:

Діюча речовина:

• мРНК - молекула.