0008.jpg

Способи і канали повідомлень про корупцію, правові гарантії захисту викривачів.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено декларування.

Згідно із Законом, відновлюється обов’язок суб’єктів декларування подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше, а також повноважень щодо повних та спеціальних (під час призначення на керівні та інші важливі посади).

Щорічні декларації за 2021-2022 роки необхідно подати до 31 січня 2024 року, а за 2023 рікдо 31 березня 2024 року включно.

Законом України від 02.10.2019 № 140-ІХ внесено ряд змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції.

Зокрема, нововведеннями передбачено, що з 1 січня 2020 року у декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, необхідно буде зазначати унікальні номери запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», Ви маєте право, за наявності переконання, що інформація є достовірною, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені, залишити відповідне повідомлення про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених конкретною особою.

Всі повідомлення розглядаються згідно з вимогами законодавства.

В повідомленні зазначається інформація, що стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені та підкріплені доказами.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.