004.jpg

Підприємці Сумської міської ТГ, майно яких постраждало внаслідок бойових дій, мають можливість взяти участь на отримання компенсації збитків з обласного бюджету.

Відповідно до п. 6 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі – Порядок № 317) за наявності підстав для відмови в реєстрації ПРРО фіскальний сервер формує повідомлення про відмову в реєстрації ПРРО із зазначенням підстав для такої відмови.

26 вересня 2023 року відбувся круглий стіл для власників переробних підприємств та підприємців-початківців, які тільки планують відкрити власну справу, щодо участі у державних грантових програмах. У заході взяли участь заступник Міністра економіки України Надія Бігун та директор департаменту розвитку реального сектору економіки Міністерства економіки України Роман Кропивницький.

Державна служба зайнятості пропонує ряд програм для підтримки та розвитку бізнесу:

Оголошується конкурс мікрогрантів від Helvetas Swiss Intercooperation, який фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) в рамках проекту «Підтримка відновлення соціальної та фінансової стійкості громад у постраждалих від війни громадах на сході та заході України» для роботодавців для надання їм підтримки у стажуванні незайнятих.

Відповідно до цільової Програми підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської територіальної громади на 2022-2024 роки та Порядку використання коштів бюджету Сумської міської територіальної громади для сприяння та підтримки реалізації бізнес-ідей, проведення конкурсу стартапів у Сумській міській територіальній громаді (далі – Порядок), Департамент інспекційної роботи Сумської міської ради оголошує про початок прийому документів для участі в конкурсі стартапів (бізнес-ідей).

Головне управління ДПС у Сумській області інформує про те, що відповідальність бізнесу за непроведення фіскалізації відновлено.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2023 № 780 «Про внесення змін до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств» з 01 серпня 2023 року розпочалася чергова хвиля подачі заяв на гранти для розвитку переробних підприємств за урядовою програмою «єРобота».

Інформуємо роботодавців, які здійснюють діяльність на території громади, та всіх зацікавлених жителів громади про діючі активні програми зайнятості Державної служби зайнятості та можливість отримання фінансової підтримки за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

З метою економічної підтримки підприємств в умовах воєнного часу, підвищення якості надання послуг державною службою зайнятості, осучаснення страхових підходів у випадку безробіття, модернізації діючих та впровадження нових програм сприяння зайнятості населення, у тому числі для молоді, урядом запроваджені ряд активних програм зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд).

До уваги підприємців та представників малого і середнього бізнесу!

З 1 жовтня цього року скасовується мораторій на незастосування штрафів за невиконання процедури фіскалізації чеків, що мають бути надані покупцю при продажу товару або послуги.