0010.jpg

Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради інформує мешканців про результати збору пропозицій громадськості щодо ескізного проєкту реконструкції дитячого парку «Казка».

Дата надходження

Автор

Пропозиції/зауваження

1

15.04

Недєльчева Олена Вікторівна

доброго дня! Стосовно проєкту реконструкції дитячого парку, хочу зауважити наступне:

- пропоновані композиції на входах до парку мають футуристичний, але досить незграбний вигляд. Над літерами у назві парку треба попрацювати;

- будування 3-поверхового розважального комплексу на території парку є недоцільним, враховуючи наявність у місті достатньої площі розважальних закладів (ТНЦ "Київ", " Лавина", ТЦ "Міст", " Бетонія" тощо), а також - у одній з фортець парку також планується розмістити атракціони. Можливо цю територію використати під розширення мотузкового парку або відновити дерев'яну фортецю;

- скляна альтанка вірогідно погана ідея, зважаючи на досвід скляних зупинок у місті;

- не зрозуміла ідея відкритої будівлі з кривими дзеркалами. Що станеться з ними і конструкцією протягом осінньо-зимового періоду? 

- з проекту неможливо дізнатись, які саме нові аттракціони, крім каруселі з кіньми, пропонується встановити? Було б чудово встановити додаткові аттракціони на зразок "Лунапарку", парку ім. Горького тощо. Насправді зона аттракціонів займає у парку невелику площу. 

2

16.04

Юля Орлова

Добрий день!
Пишу стосовно проекту реконструкції парку «Казка».
Маю пропозицію щодо зміни кольору будівль.
Зелений та ярко синій кольори виглядають на кращим чином на будівлях дитячого парку.
Прикріпляю фото «Казкового будинку», що розташований в центральному парку  в місті Харьків. Сподіваюсь , архітекторам, також, більш сподобаються подібні кольори .
Центральна арка, доречі, також має кольори, які не гарно поєднуються між собою. Див. додаток 1.

3

16.04

Коваленко Т.С.

Доброго дня. Прошу розглянути пропозиції для врахуванні в проєкті реконструкції дитячого парку "Казка"

Збільшити територію дитячих майданчиків з подальшим її зонуванням на сектори для різних вікових груп. 1 сектор: для дітей від 1 до 4 років. Доповнити локацію гойдалками, ігровими площадками, які містить зрозумілі ігрові знаки, кольори, що розвивають світосприйняття, зір, сенсорику. Площадка повинна бути максимально безпечною, мати гумове покриття.

Одним з елементів локації можуть бути пружинні гойдалки у вигляді тварин. Див. додаток 2.

4

16.04

Мешканець

м. Суми

Віталій

Доброго дня. Направляю Вам ідеї для  реконструкції Сумського дитячого парку "Казка". Див. додаток 3.

5

16.04

Наталья Ширшик

"Велика гірка" лягає на доріжки. І це буде заважати там ходити. 

6

17.04

Мешканець

м. Суми Євгеній

Доброго дня.

Я мешканець міста Суми. Катаюсь по місту на лонгборді. Лонгборд зовні схожий на скейт, але катання у скейтпарку для нього неможливе, він призначений для інших різноманітних завдань(видів, способів катання). Дисципліни є різні та найпростіше це переміщення з точки А в точку В, що майже неможливо в Сумах через неякісний асфальт, або брущатку. Для катання потрібна гладка поверхня, без ям, піску, та каміння. Навіть невеликий камінець може призвести до різкої зупинки і падіння. Стики на брущатці дають шалену вібрацію, через це катання на лонгборді стає незручним.

Пропоную: 1.)  Встановити брущатку більшу за розмірами ніж звичайна у місті, щоб зменшити кількість стиків, хоча б там де велодоріжка.  2.) Так як в нашому місті вже є скейтпарк, зробити зону яка відповідатиме вимогами для катання на скейті та лонгборді. Або зробити додаткову зону для катання на лонгборді. Це урізноманітнить наше місто, та дасть змогу більшій кількості населення користуватися подібним майданчиком. Бо на подібному майданчику можуть кататися на скейтах, лонгбордах, роликах, велосипедах, самокатах, пенібордах.

За посиланням один із безлічі видів парків які підходять для катання як на скейті, так і на лонгборді (і інших видах транспорту) https://www.youtube.com/watch?v=_35WzJ8FFtE

Подібні відео і фото можна знайти за назвою "longboard park".

7

19.04

From: Andriy Stimak <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Проєкт в совковому стилі, з побудовою там Торг Центру. 

Проти цього проєкту та Торг Центру (буділі, яку хочете там побудувати), краще нічого там не робіть, ніж так.

8

20.04

А. Нікуліна

Цей проєкт - це ляпас кожному сумчанину. Це свято несмаку і салатової вагонки не має втілитися у життя. Мало того, що по місту пройтися соромно. Мало того, що стан історичної забудови - просто жалюгідний. Так тепер прекрасний і унікальний парк "Казка" має перетворитися на ТЦ "По-богатому"? 
"Казка" абсолютно потребує реставрації, але не в цьому вигляді. Це ностальгійне місце для усіх сумчан. Це важлива частина айдентики міста.  Для багатьох людей не з Сум наше місце асоціюється не в останню чергу з чудовими псевдо-романтичними замками посеред ставочків. І ви хочете заштукатурити їх салатовим кольором? Ваш прямий обов'язок - зберегти парк, а не зруйнувати заради того, щоб хтось міг відмити на цьому бабла. 
З повагою і надією на те, що здоровий глузд переможе,

9

20.04

Осадченко Канал <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

https://youtu.be/ChiKRfzGIlI

10

21.04

Мішенін Андрій Анатолійович

Добрий день

 Прохання розглянути мою пропозицію щодо реконструкції парку “Казка”.

 Головне, що просто жахає, це стара совкова традиція розмальовувати урни, огорожі та лавки одночасно в мінімум п’ять занадто яскравих кольорів, яка наслідується в кожному елементі плану. В цьому немає нічого дитячого чи святкового, це просто несмак і не більше. В нашому місті немає жодного нормального дитячого майданчика, всі -- примітивні пластикові гірки з випадковим набором яскравих кольорів. Нам не треба ще. Нашим дітям потрібно щось сучасне, що допоможе ім розвиватися.

Замки з цегли виглядають класно. Їх потрібно ремонтувати, але не потрібно робити “євроремонт” зі штукатуркою. Те, що планується, це як взяти старий автентичний замок та обліпити його вагонкою, як магазин в селі. 

Було б дуже добре відновити дерев'яний замок, що був у радянськи часи. Він був з душею, чого не вистачає тому, що заплановано. 

В цілому проект досить примітивний, дуже хотілося б, щоб автори ознайомилися з європейськими аналогами.

 У додатку декілька фото дитячого майданчика в ЖК в Києві. Він в 10 разів кращій, ніж те, що планується. Він цікавий і не перевантажений яскравими елементами. Зробіть хоча б на рівні непоганого дитячого майданчика будь ласка. Також додаю фото з європейський парків. Вони яскраві і гарні, але там немає таких примітивних кольорів в одній купі, як в плані парку “Казка".

 Дякую. Див. додаток 4.

11

21.04

Володимир Міщенко <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Я читав цікаву статтю, напевно не знайду про те що яскраві кольори і пластик діти вже після 5-6 років вважають занадто дитячім і такі побудови як в проекті вони відштовхують. В яскравому не зручно сидіти, гуляти, фотографуватися. Натомість м'яке освітлення, натуральні матеріали приваблюють дітей і навіть юнаків 11-16 років там проводити час, а дорослим приходити туди на побачення чи прогулянки. Також позитивним фактором є площі де діти самі є творцями - це пересувні конструкції, куби, мотузки, де є де полазити і що дослідити

Також можу підкріпити це як вихопник скаутської організації

Мої зауваги

0. Арка в парк лякає +шрифт гострий

1. Яскраві кольори

2. Вигляд лешевехти та штучності

3. Занадто яскраво і ядово

4. Не хотілося б приходити туди на прогулянку і досліджувати.

Див. додаток 5

12

22.04

Sergii A <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Добрий день!

Мене звати Сергій, на веб ресурсі 0542.ua побачив статью про обговорення проєкту реконструкції дитячого парку «Казка».

Хочу звернути Вашу увагу на відгуки про цей проект від украйнських архітекторів та урбаністів.

Наприклад:

- від Чаплинського Юліана Михайловича (У 2015—2019 роках працював керівником Управління архітектури міста Львова)

  https://www.youtube.com/watch?v=p0gacddXnSY&t=3174s

- Дмитра Макагона - https://www.youtube.com/watch?v=gzWBZziP_80

Вони дають критичну оцінку представленному проекту та вказують на недоліки:
- дуже яскраві кольори у вхідних групах та фасадах

- оздоблення існуючих замків штукатурним фасадом замість реставраціі цегли

- великий торгівельно-разважальний центр

Подивіться їх випуски щоб отримати більше деталей. 

Дякую.

13

23.04

Alex <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Цікаві планувальні рішення, складна структура в цілому, яка в комплексі всіх об'єктів дає цікаве сприйняття об’єкту. Свого роду окрема країна для дітей та їх батьків де є можливість відволіктися від буденної однаковості. Проект гідний уваги!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14

24.04

Кандидат архітектури, доцент Бородай Д.С.

На мою думку цікавий задум, достатньо інноваційне проектне рішення, що дозволяє зберегти елементи історично-сформованої інфраструктури парку і додати нові актуальні сьогодні сучасні об'єкти,що втілюють запити дітей і сприяють їх всебічному розвитку. Достатньо грамотно вирішена транспортна система, з розподілом автостоянок, велодоріжок, пішохідних  алей та доріжок, при цьому враховані умови для маломобільних груп населення. Як архітектор, можу сказати, що благоустрій, озеленення, пішохідно-транспортна система розроблена у відповідності з діючими нормами. Є деякі питання, щодо колористичного вирішення деталей і малих архітектурних форм, що на наступних стадіях може бути враховано. В цілому, вважаю, що проект виконано на достатньо високому рівні командою професіоналів.

З повагою, кандидат архітектури, доцент Бородай Д.С.

15

24.04

Maryna Storchaka

Добрий день! 

Як планується вирішити питання вигулу собак після реконструкції?

На разі це місце номер один для вигулу собак і мало хто з власників за ними прибирає. 

Прошу надати відповідь.

16

24.04

Сергей Бородай 

Цікава проектна пропозиція і грунтовна професійна робота. На жаль в обговоренні немає поки що предметної фахової дискусії, а є якісь шпильки типу "Усьо пропало , все барыги украдут". Де люди побачили акценти на торгівельній функції???! Численні розважальні, відпочивальні, спортивні, ландшафно-декоративні опції тролями ніби і не помічаються.Таке враження, що люди просто не дивились ролик до кінця. Або зробіть краще - порівняємо. А мимоходом плюнути у чийсь бік - великого розуму не треба. Авторам розробки - респект за величезну фахову роботу (знаю про що говорю!). А недоліки - вони ясна річ завжди є, і у кожного можуть бути якісь зауваження, чи власні думки. Але ж треба щось робити, розвиватись! Так скільки було вилито помиїв у випадку реконструкції Театральної площі? Попри деякі недоліки - зроблено, і люди відпочивають, гуляють з дітьми з задоволенням, не те, що було звалище 5 років тому. Так і тут. Запропонуйте краще! Отримайте відповідну освіту, кваліфікацію, досвід, навики, професіоналізм.Тоді маєте право критикувати (а не обливати брудом) авторів. Знаєте, є вислів - художника легко образити кожному. А щодо проекту - загалом він виконаний професійно і концепція відповідає цілі створення комплексної зони відпочинку для дітей. Окремі спірні моменти можна усунути на подальших стадіях проектування. Єдине, що викликає сумнів - чи "потягне" наше місто такий масштабний проект, можливо доведеться спрощувати деякі рішення.

17

25.04

александр <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Прекрасні архітектурно-планувальні рішення, чудовий дизайн, добре розроблені ландшафтні рішення. Ескізний проєкт реконструкції дитячого парку «Казка» виконаний на високому професійному рівні.

18

25.04

Іван Мариченко.

Доброго дня!

Надсилаю мої пропозиції до проєкту.

По поводу пропозицій по реконструкції дитячого парку.

Вчора пробував проникнуть в хоча б поверхово попірнати Інтернетом. Натрапив на пост з Івано-Франківська. Там більш активно забудовують парк чим в Сумах. Більше про це читайте у моїй ФБ сторінці.

Згадав що мерія просила пропозицій до проєкту дитячого парку.

Як людина, що у свій час цікавилась створенням Слов’янського Діснейленду під Сумами. Тому досить глибоко заглиблюватися у самі принципи їх побудови, повинен сказати, те що пропонується, це рівень міста що вимирає. За принципом – на все місто залишилось три дитини, й дві із них каліки. Саме це передбачає даний проєкт. Інше порівняння, це дворова дитяча площадка. Тут тобі майданчик й для дітей місце, й для дорослих. При цьому, зверніть увагу, обидва напрямки розваг, виключають контроль за дітьми. Ти повинен, або контролювати дітей, або займатись спортом.

Звертаю увагу що досить великий кусок території займають не дитячі площадки. Яким, в принципі у дитячому парку «КАЗКА» нічого робити. Вдумайтесь у це слово КАЗКА, вона аж ніяк не викликає асоціацію з хокейним стадіоном чи волейбольною площадкою.

Як я зрозумів, хтось з впливових любителів пограти з бодуна у волейбол проштовхнув ідею побудови волейбольного майданчика під вікнами власного житла.

ПРОПОЗИЦІЇ:

Розбити паркову зону міста Суми на три головні локації:

Дитячий парк «Казка» - для дітей до 7-10 років. Розмістити мікрозоопарк (перенести із парку Кожедуба, розширити та створити більш естетичні умови)- дитині подобається спостерігати та бавитись з живими тваринами. Створити каскад гірок, гойдалок та інших атракціонів саме для до шкільного віку дитини. До речі, при недостачі місця можна частину атракціонів перенести у сквер біля «Кристалу» та (чи) перекинути підвісний та обов’язково казковий місточок чи декілька у бік «Романтики». До речі 2: перехід між парком та сквером можна зробить під мостом на проспект

Шевченка. І знову ж таки – казковим. Страшним — при страшнім тунелем у вигляді велетенського змія. Чи щось інше. Потреби сумських дітей повинні визначити фахівці з психології дітей та рекомендувати до проєкту.

2. Парк Кожедуба – парк та атракціони для дітей після 10 років. В цей парк перенести всі спортивні майданчики. Їм місце між Студентським пляжем та мостом. Сюди перенести всі атракціони що не підходять для дітей до шкільного віку. Та створити підліткові атракціони й майданчики.

3. Третя локація, це Лужок біля Тяглового моста. Це парк для дорослих. Для шашликів, інших продуктів та напоїв. Його просто трохи прибрати, можливо зробити з гран відсіву деякі стежки та поставить туалети й баки для сміття.

При проєктуванні парків потрібно знати один з головних принципів — атракціон повинен мати вільну зону для свого розвитку. По простому, — якщо на атракціон черга, потрібне місце, щоб рядом поставити подібний. Тому що якщо ви поставите такий же у другому кінці парка, дитина до нього при всіх бажаннях не дійде. Дуже багато по дорозі буде спокус.

Добре було б з’єднати все це дитячою залізною дорогою з казковим потягом. Дорогу прокласти від моста на Прокоф’єва до Тяглового. Сам потяг повинен бути казкового вигляду. Бути мініатюрним та все ж давав можливість разом з дітьми їхати мамі чи папі як супровід.

Взагалі-то світ дитячих атракціонів ціла імперія розваг. Я навіть збирався назвати, те що я задумував, — Імперія Легенд – Слов’янський Діснейленд.

П.С. Потрібно розуміти. Якщо ви думаєте про місто та його майбутнє, то все може вийте. Якщо ваші думи про холодильник та що й де потягнуть с проєкту то вийде, так само як зі стадіоном. Чи стадіонами

19

26.04

Владислав Гниденко

Отличный Проэкт! В моей семье двое детей 3 и 6 лет, катастрофически в нашем городе не хватает такого парка, детей повести не куда, бегают вокруг Альтанки, скейт парк загружен очень сильно, детские зоны в Универмаге Киев и Лавине трещат по швам , от количества детей!

20

26.04

Канд. архітектури Удовиченко О.С.

Прекрасні архітектурно-планувальні рішення, чудовий дизайн, добре розроблені ландшафтні рішення. Ескізний проєкт реконструкції дитячого парку «Казка» виконаний на високому професійному рівні.

21

27.04

Мама та жителька м.Суми Удод Наталія

Будучи мамою та жителькою м. Суми, чітко

розумію, що в нашому місті критично не вистачає місць для розваг дітей. Існуючі парки, наче законсервовані з часів радянських, сумні, скучні, застарілі.  

Запропонований проєкт дитячого парку дуже сучасний, проєвропейський, хоча, що дуже важливо для нас, містян, - зі збереженням тих споруд (замки, кіт у чоботях, корабль на озері та інш.), в яких пролетіло наше дитинство, які завжди будуть нагадувати його нам, і які бережуть історію парку та міста взагалі. 

Зонування території передбачає місця як для активного, так і для пасивного відпочинку, як для дорослих, так і для дітей різного віку. Навіть передбачено майданчик для вигулу й тренувань чотирилапих, що дуже незвичайно для нашого місця. І це приємно.  

Яскраве виконання парку, стиль, взагалі казкова атмосфера дуже вдало передані авторами проєкту. Це саме те, що потрібно малечі та й дорослим також серед сірих буднів - кольори, казка! 

Архітекторами та дизайнерами проєкту все продумано до дрібниць: від  різнокольорових яскравих замків до веселих альтанок, незвичайних лавочок, навіть ліхтарі казкові. Чудова споруда під кафе.

Захоплює ландшафтне проєктування з цікавими клумбами. 

Отже вважаю, що це достойний проєкт дитячого парку нашого міста. І головне, що діти, найважливіші критики в цьому питанні, в захваті від цієї ідеї.

22

27.04

Марина Кніш

Супер проект!! Очень надеемся на скорейшее обновление нашей Сказки

23

28.04

Alla Chorna <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Чекаємо на втілення проекта... Дуже подобається ідея

24

29.04

Керівник авторського колективу

архітекторів парку «Казка» 1985 р.,

головний архітектор м. Суми 2000-2004 рр.,

Заслужений архітектор України,

Лауреат державної премії в області

архітектури та містобудування

Ухань В.М.

Я уважно подивився презентацію ескізного проекту реконструкції дитячого парку «Казка» як керівник авторського колективу архітекторів проекту 1985 р.

«Казка» - це один з моїх найулюбленіших містобудівних об’єктів.

Так, у нас вийшло створити в 80-ті роки кращий дитячий парк в Республіці, створити атмосферу народних казок, не дивлячись на обмежене різноманіття оздоблювальних матеріалів, що використовувалися в той час. Звісно, що за 35 років існування споруди та малі форми й матеріально, й естетично застаріли.

Зараз ми маємо можливість подорожувати та відвідувати дитячі парки з усього світу та аналізувати їх функції, архітектуру та дизайн.

Ґрунтуючись на власному досвіді та сучасних тенденціях подібних об’єктів в рамках реконструкції, хочу сказати наступне.

В проекті виконано функціональне зонування, що важливо. Є місця відпочинку, релаксу біля водойм, які потребують очищення та благоустрою, зона інклюзивних атракціонів, спортивна зона. Дуже вірно, що створюється зона всесезонних атракціонів. Це оживить парк і в холодний період року, що триває у нас 8-9 місяців. Цікавим є рішення про розміщення літніх атракціонів на даху всесезонного розважального центру. Я вдячний авторам, що вони визнали можливим реанімувати деякі замки, надавши їм сучасний яркий казковий стиль.

Знаменита «Французька карусель», що є улюбленим атракціоном дітей та є візитівкою багатьох європейських парків, знайшла місце на вході до зони атракціонів.

Я вважаю, що правильно розвинута наша тема мозаїки в оздобленні малих архітектурних форм.

Безумовно авторському колективу вдалося відновити ланцюжок спадкоємності поколінь і зробити парк «Казка» вже більш сучасним, емоційним, функціональним, використовуючи казки нинішніх поколінь, нові технології в будівництві, матеріали в оздобленні та освітленні.

Вітаю авторський колектив та міські органи влади з цією роботою – відмінним професійним внеском для створення необхідного для жителів Сумщини об’єкта культури.

Бажаю матеріального благополуччя та швидкої реалізації.

З любов’ю до міста Суми,

25

01.05

Аносова Людмила Олександрівна.

Дуже сподобався проєкт. Ви - молодці.

Хотіла б  іще запропонувати  в одному з куточків парку на схилах розташувати декоративні клумби та фігури з квітів, як на Співочому полі у Києві та в парку Фельдмана у Харкові. У нас по місту  також такі є ( "Палітра", "Кошик", "Човен з квітами"). Можна влаштовувати фестивалі тюльпанів, троянд, хризантем і т.і.

26

11.05

Карина Гузела <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Цікава та актуальна проектна пропозиція. Проведена масштабна робота з організації планувальної структури дитячого парку. Безліч вдалих функціональних зон, як активного так і тихого відпочинку для різних соціальних груп населення. Авторам вдалось зібрати різноманіття дитячих майданчиків сучасного парку. За допомогою ігор діти вчаться жити і розуміти, як працює світ: бути самостійним, самореалізовуватись, ризикувати, падати, перемагати та спілкуватися. У нашому місті діти стикаються із типовими одноманітними майданчиками. Здається, нічого страшного немає, але насправді з перших кількох років після народження, типовий ігровий майданчик заганяє людину у вузькі рамки, не даючи фантазувати. Тому дана проектна пропозиція є актуальним рішенням сучасного дитячого простору.

Оригінальною є дизайнерська ідея вирішення загальної кольорової стилістики у вигляді мозаїки. Хоча, на мій погляд, арки входів до головних алей слід дещо допрацювати.

Парк має всі шанси відновити свій статус візитної картки міста Суми.

27

14.05

Олена Довгополова
ООО "INAKSHI architects"

Доброго дня, мене звуть Олена, архітектор. По-перше, я б хотіла підтримати ініціативу реконструкції парку «Казка», на мою думку, це надважливий об’єкт для міста та надати додаткові ідеї. По-друге, я би хотіла сказати дякую проектантам за таку об’ємну, складну працю над проектом. Знаю, як важко працювати в умовах стислого бюджету і знаю, як серйозно і з душею команда підійшла до проектування. Я намагалась конструктивно проаналізувати роботу: де-які моменти мені подобаються, з де-якими я не згодна, як архітектор. Сподіваюсь мої слова не ображатимуть колектив. Дякую.

28

03.06

Diana Kluchko <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Мені сподобалася ідея з підсвідкою парку, також ціковою є реконструкція корабля на озері. Новий кіт у чоботях також є гарною альтернативою старого. Французька карусель також є чудовим рішенням та новизною у місті. Навіс-листочки також цікава ідея для створення тіньових зон. 

На мою думку, один із входів до парку є дещо дивним та трохи чудернацьким. Коти, які стоять поруч з колонами-олівцями, навіс та сама назва "Казка" мають занадто різкі кольори, які погано поєднуються між собою. Те ж саме стосується і більшості кольорових рішень майже всіх споруд: кольори занадто яскраві та ріжуть око. На мою думку, краще використати більш спокійні кольори, може варто добавити кольори веселки чи наприклад результати поєднання двох чи трьох сусідніх або ні відтінків.

"Візитівка" парку також має свої особливості. Особисто мене лякають посміхаючі рожево-білі фігури з головами... Не знаю як на них будуть реагувати діти. 

Розважальний центр є архітектурним братом двох замкім. На мою думку, архітектурне рішення фасадів трохи застаріле, хотілося б побачити щось нове та нестандартне.

Багато не хочеться писати, тому завершу висновком. Безперечно парк потребує реконструкції. Є багато нових та цікавих рішень для парку, але всі вони повинні гармонійно виглядати. Кольорове рішення аля "вирви-око" є головною проблемою, на мою думку. Поєднання таких "ядовитых" кольорів не несе у собі веселого настрою, який повинен буду у дитячому парку.

Студентка Сумського будівельного колледжу