007.jpg

13 листопада Координаційна рада з питань громадського (партиципаторного) бюджету м. Суми затвердила перелік проектів, які виносяться на голосування. Також члени ради визначилися з форматом та датою самого голосування.

За результатами експертної оцінки та доопрацювання ініціатив містян до переліку на голосування потрапив 51 проект.

Це 14 загальноміських ініціатив на суму 10,2 млн. грн., тоді як у бюджеті передбачено 3,6 млн. грн., та 37 локальних проектів на майже 14,6 млн. грн. з передбачених 5,4 млн. грн.

Ознайомитися детально з проектами можна на веб-платформі "Громадський проект".

Також члени Координаційної ради після обговорення визначилися і з датами проведення самого голосування. Воно розпочнеться у п’ятницю, 24 листопада і триватиме до 7 грудня включно.

У ньому можуть брати участь мешканці міста Суми старше 16 років, а також громадяни, які навчаються, працюють або служать у місті, але мають інше місце реєстрації, за наявності відповідної довідки.
Підтримати можна 1 локальний та 1 загальноміський проект.

Зробити свій вибір можна через веб-платформу «Громадський проект», зареєструвавшись з використанням технології BankID, або через електронну пошту та скан паспорту, або ж у одному з 9 пунктів для голосування, заповнивши бланк.

Пункти для голосування розташовані у середмісті та у приватному секторі за адресами:
1. Пл. Незалежності, 2 (1 поверх)
2. Вул. Харківська, 35
3. Вул. Горького, 21 (ЦНАП)
4. Вул. Котляревського, 1/1 (бібліотечна філія №6)
5. Вул. Чехова, 77 (бібліотечна філія №5)
6. Вул. Глінки, 1 (бібліотечна філія №1)
7. С. Піщане (бібліотечна філія №12)
8. Вул. Шишкіна, 12 (НВК №16)
9. Вул. Ковпака, 57 (школа №22)

Пункти, розташовані у бібліотеках, працюватимуть за їх графіком роботи, а решта – щодня, у тому числі у суботу та неділю з 11.00 до 19.00.

Для участі у паперовому голосуванні потрібно мати при собі паспорт або довідку. Голосування – особисте та за інших громадян не допускається.

Дані паперового голосування поступово вноситимуться до веб-платформи «Громадський проект». Переможець визначатиметься за загальною кількістю голосів та обсягом кошторису відповідно до затвердженого розподілу обсягу громадського бюджету (по локальним та загальноміським проектам).

ID

Назва

Автор

Короткий опис проекту

Бюджет

3

Дитячо-розважальний комплекс ім. Глінки

Вікторія Вікторівна Пархоменко

 Облаштування дитячого майданчику ігровим обладнанням з штучним покриття та огорожею по вул. Глінки, буд. № 11

400 000

4

Вул. О. Шапаренка, б. 2, 6. Сучасне облаштування подвір’я

Максим Олександрович Лапін

 Проектом передбачається реконструкція подвір’я зі створенням мощених пішохідних доріжок, огородженням території та її благоустрій (вул. Олександра Шапаренка, 6)

499 000

5

Шумо- та пилозахисні екрани

Яна Сергіївна Бойко

 Біля КУ СЗОШ І-ІІІ ст.№ 20 знаходиться автомобільна траса, що характеризується інтенсивним рухом. На території будівлі постійно збирається пил, бруд та вихлопні гази, які є шкідливими для здоров’я учнів. Пропонуємо вздовж проїжджої частини траси, що знаходиться за декілька метрів від навчального закладу, встановити та облаштувати шумо- та пилозахисні екрани (вул. Металургів, 71)

499 460

7

Облаштування дитячого майданчика та огорожі двору біля будинку по вул. Воскресенській 15

Гліб Олегович Романов

 Проектом передбачається реконструкція подвір’я зі створенням мощених пішохідних доріжок, огородженням двору з хвіртками. Облаштування сучасного дитячого майданчику (вул. Воскресенська, 15)

468 000

16

Спортивний майданчик на Ковпака

Едуард Рубенович Товмасян

 Встановлення спортивного майданчику та тренажерів для залучення молодого покоління до здорового способу життя (вул. Ковпака, 31)

489 680

17

Спортивна сім’я – сильна Україна!

Тамара Петрівна Дробницька

 Реконструкція пішохідної доріжки за буд. №43 по вул. Ковпака в доріжку для дітей, які катаються на роликах і скейтах (вул. Ковпака, 43)

497 300

19

Створення STEAM-центру на базі КУ Сумська спеціалізована школа №7 ім. М.Савченка

Олена Віталіївна Назаренко

 Створення STEAM-центру надасть змогу дітям 5-11 класів вивчати новітні IT-технології, опановувати інформатику, фізику, хімію, біологію не в теорії, а за допомогою дослідів та експериментів (вул. Лесі Українки, 23)

468 042

22

Облаштування спортивного і дитячого майданчика та благоустрій двору по вул. Перекопська 12

Олена Володимирівна Приймач

 Проектом передбачається благоустрій прибудинкової території з облаштуванням сучасного дитячого і спортивного майданчику, створенням мощених пішохідних доріжок (вул. Перекопська, 12)

499 000

24

Дитячий ігровий майданчик "Враца"

Олексій Анатолійович Горовий

 Дитячий майданчик "Враца" - це проект спорудження на прибудинковій території по вул. Г Кондратьєва, 8 зони відпочинку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (вул. Герасима Кондратьєва, 8)

210 281

29

Новий "євросмітник" по вулиці Харківській (будівництво та озеленення павільйону для збирання сміття)

Олександр Юрійович Боярчук 

 Облаштування існуючого місця для контейнерного та безконтейнерного збору сміття шляхом будівництва павільйону з освітленням та озелененням прилеглої території, з метою покращення санітарно-гігієнічної ситуації та естетичного рішення сміттєвої проблеми багатоповерхових будинків, підвищення культури та свідомості мешканців у питанні організації збору твердих побутових відходів (вул. Харківська, 40)

497824

30

Дитячий майданчик «Веселий дворик»

Олена Миколаївна Бєлікова

 Створення дитячого майданчика у дворі будинків № 37, 41, 43, 47, 49 по вул. Білопільський шлях, з метою організації дозвілля дітей дошкільного, молодшого шкільного віку, розвитку і вдосконалення фізичних якостей дітей, прищеплення інтересу до здорового способу життя і спорту (вул. Білопільський Шлях, 37)

103 710

31

Дитячий майданчик по вул. Робітничій та вул. Луговій

Олена Артурівна Недбаєва

 Пропонується збудувати ігровий комплекс для активного відпочинку дітей, який включає дитячий майданчик зі штучним покриттям, огорожею, місцями для відпочинку (лавочки) та освітленням території (вул. Робітнича, 1)

456 828

32

Змагання з веслування на байдарках на Кубок міста "Золоте весло"

Наталія Сергіївна Борозенець

 Основною метою проекту є популяризація здорового способу життя та олімпійських видів спорту шляхом проведення змагань з веслування на байдарках.

212 990

33

Облаштування дитячого спортивно-ігрового комплексу "Чемпіон" по вул. Засумська, 14

Лідія Андріївна Яркова

 Облаштування сучасного дитячого спортивно-ігрового комплексу для активного фізичного розвитку і відпочинку дітей різного віку та їх батьків, проживаючих у шести багатоповерхових малосімейних будинках по вул. Засумській.

479 299

34

Сквер випускників Добровільної

Олексій Віталійович Твердохліб

 Створити зелену зону відпочинку зі сквером насаджень, фонтаном, дитячим майданчиком і лавочками для сприятливого відпочинку мешканців мікрорайону Добровільної, та прилеглих мікрорайонів.

499 005

36

Альтернативні джерела: використання дощової води для клумб двору багатоповерхівок на Харківській

Олена Володимирівна Купенко

 Обладнання території резервуарами для збирання дощової води, що може бути використана жителями прилеглих будинків для догляду клумб (вул. Харківська, 31)

242 300

37

Прибудинкова смуга озеленення по вул. Новомістенська, будинки 23А та 23Б

Катерина Михайлівна Чепік

 Створення живої огорожі задля безпеки дітей, поглинання вихлопних газів машин та зміцнення грунту. Висадка декоративних кущів висотою 1,2-1,5 м. по периметру навколо будинків 23, 23А та 23Б по вулиці Новомістенській, на землях територіальної громади міста.

258 700

38

"Мрії збуваються" (дитячий майданчик та зона відпочинку - вулиця Холодногірська, будинки 49 та 51)

Ірина Володимирівна Пархоменко

 Облаштування дитячого спортивного майданчику та зони відпочинку у дворі між будинками 49 та 51 на вулиці Холодногірська.

498 116

40

Спорт, здоров'я та краса - разом вся моя сім'я!

Галина Георгіївна Ігнатьєва

 Облаштування місця для відпочинку та дозвілля мешканців (вул. Новомістенська, 25)

73 000

41

Активний відпочинок в сквері "Пам'яті"

Дмитро Вікторович Хандурін

 В сквері "Пам'яті" відпочивають люди кожного дня, але їм не вистачає місць для активного відпочинку з дітьми та елементів для занять спортом. Відтак, пропонується облаштування скверу з дитячим та спортивним майданчиками для активного дозвілля (вул. Ковпака, 27)

255 000

44

Спортивний майданчик з вуличними тренажерами на пр-т М.Лушпи 22

Тимур Олександрович Вірьовкін

 Створити зону для занять спортом мешканців одного з найбільших мікрорайонів міста (просп. Михайла Лушпи, 22)

496 500

48

Міні-скейтпарк на Роменській

Андрій Вітайлович Сахненко

 На території школи №25 у внутрішньому дворику, оточеному з трьох боків фасадами пропонується розташувати міні скейтпарк під відкритим небом з фігурами для виконання трюків із монолітного залізобетону (вул. Декабристів, 80)

376 800

49

Облаштування зони відпочинку поряд з ТЦ Мануфактура

Ірина Юріївна Харченко

 Встановлення лавочок з можливістю підзарядки мобільних пристроїв, та встановлення телескопу і контактних наукових звукових та оптичних пристроїв, сонячного годинника для популяризації науки, якісного та корисного сімейного відпочинку та отримання позитивних емоцій (вул. Харківська, 2)

433 000

55

Дитячо-розважальний комплекс "СОНЯЧНИЙ МІКРОРАЙОН"

Костянтин Валерійович Силич

 Дитячо-ігровий комплекс - не просто дитячий майданчик, це арена для тренувань, ігор та знайомств дітей будь-якого віку (вул. Інтернаціоналістів, 55Б)

499 358

58

#СкверРозвагТаВідпочинку

Дар'я Сергіївна Колесніченко

 Даним проектом передбачається облаштування зони відпочинку, озеленення прилеглої території, огородження, встановлення сучасного дитячого та спортивного майданчиків (просп. Михайла Лушпи, 15)

500 000

60

Спортивний майданчик з вуличними тренажерами для дітей та дорослих

Владислав В'ячеславович Діброва

 Облаштування спортивного майданчику з вуличними тренажерами для занять спортом та фізкультурою жителям прилеглих будинків. Встановлення 14 тренажерів з металевими огородженнями майданчику (вул. Герасима Кондратьєва, 181)

409 160

62

Сквер «Нове Місто» (на честь 250-річниці)

Анжеліка Валентинівна Челікіді-Сініченко

 Облаштування скверу "Нове Місто" на честь 250-річчя Нового Міста з розміщенням пам'ятного знаку та встановлення обладнання для дозвілля та оздоровлення дітей та дорослих (просп. Тараса Шевченка, 20)

281 420

63

Скороход

Лідія Петрівна Радько

 Відновлення пішохідної доріжки біля будинку з вуличної сторони будинку (вул. Лучанська, 45)

394 000

64

«Казковий двір» - мрія мешканців комфортного проживання

Галина Василівна Лисаченко

 Облаштування дитячого майданчика навпроти 5 під’їзду буд. №16 по вул. Леваневського.

284 750

65

Мрія дітей

Анатолій Іванович Лаврик 

 Облаштування двох дитячих майданчиків з огорожами. Реконструкція спортивного майданчику (футбольного поля) по вул. Лучанська, 45.

264 461

68

Куточок дитинства з доріжкою в майбутнє

Світлана Миколаївна Кулик 

 Створити ландшафтний куточок на розі вулиці Юрія Липи та Василя Капніста, висадити зелені насадження, а також побудувати тротуарну доріжку до залізничного полотна і за ним по вулиці Ковпака (вул. Василя Капніста, 1)

490 000

69

Облаштування спортмайданчика для ігрових видів спорту "За здоров'ям - на сучасний ігровий майданчик"

Любов Максимівна Ніконорова

 Обладнання дитячого, гімнастичного комплексу для учнів школи №21 та мешканців мікрорайону з метою забезпечення рухової активності, фізкультурно-спортивного дозвілля та занять з фізичної культури (вул. Олега Балацького, 32)

491 600

71

Будівництво волейбольного майданчика по вул. Ковпака, 77Б - 81Б в м. Суми

Світлана Андріївна Липова 

 Будівництво волейбольного майданчика, що створить сприятливі умови для організації активного відпочинку жителів Курського мікрорайону та покращить спортивну інфраструктуру даного мікрорайону (вул. Ковпака, 77Б)

482 174

72

«Доріжка здоров’я» в селищі Ганнівка, м. Суми

Надія Миколаївна Линько 

 Створення осередку активних занять спортом шляхом будівництва доріжки для бігу, скандинавської ходи, катання на роликах, моноколесах, скейтбордах з метою зміцнення здоров’я мешканців, змістовного дозвілля (вул. Ганнівська, 15)

425 207

74

Будівництво спортивного майданчика з тренажерами

Сергій Олександрович Головань 

 Будівництво спортивного майданчику з вуличними тренажерами у кількості 11 шт. та спорткомплексом «Воркаут», встановлення лавочок та урн (просп. Михайла Лушпи, 39)

468 130

75

Затишок двору по вул. Ярослава Мудрого, 40

Тетяна Семенівна Книш 

 Облаштування частини двору: тротуарна плитка, турнік для вулиці, металеве огородження квітника, декоративні кущі, бетонний паркан, шпаківниці, бетонні вази (вул. Ярослава Мудрого, 40)

373 100

76

Здорові діти - майбутнє України

Анна Миколаївна Деря

 Облаштування дитячого та спортивного майданчика по вул. Івана Виговського, 6.

287 350

ID

Назва

Автор

 

Бюджет

6

"Інклюзивний спортивно-ігровий майданчик у парку ім. І. Кожедуба "

Олена Віталіївна Назаренко

 Встановлення такого майданчику надасть можливість людям з інвалідністю займатись фізичними вправами, а дітям з особливими потребами (діти дошкільного, шкільного віку з порушенням опорно-рухового апарату, ДЦП, іншими фізичними та психічними проблемами) соціалізуватись, безпечно та доступно брати участь у ігровому процесі поряд із здоровими дітьми (вул. Гагаріна, 15)

998774

9

Соціальний проект «Народний клуб «Елегантний вік»

Оксана Володимирівна Мусієнко

 Народний клуб «Елегантний вік» - соціальний проект, що реалізується у рамках бюджету участі і покликаний сприяти збереженню соціальної активності, реалізації життєвої позиції людей поважного віку шляхом створення простору для їх взаємодії та спілкування через участь у різного роду любительських об`єднаннях.

616 020

12

Парк відпочинку "Бузковий бульвар"

Катерина Миколаївна Кошелевська

 Пропонується створення парку, де б були пішохідні доріжки, у тому числі для сумчан з особливими потребами, для катання на роликових ковзанах, облаштовані місця для заняття спортом (вул. Гулака-Артемовського, 57)

985 000

20

«Купол бачення | Dome of Visions» (культурний простір у геодезичному куполі)

Євген Олександрович Кузьмичов

 «Купол бачення» - це відкритий для кожного спільний простір, який зосереджений на розвитку культури у місті, де можуть відбуватися спектаклі, концерти, міні фестивалі, тренінги, семінари, бесіди, студентські вечірки, шкільні заходи, міжнародні зустрічі тощо (дитячий парк "Казка").

990 000

26

Фестиваль ідей «Суми майбутнього»

Ганна Олександрівна Швіндіна

 Проект має на меті започаткування в м. Суми масштабного фестивалю, тематичним спрямуванням якого є інноваційний розвиток міста, використання нових досягнень науки і техніки, інформаційних технологій тощо (вул. Покровська, 9/1)

198 030

35

Облаштування зони відпочинку біля озера Чеха для людей з обмеженими фізичними можливостями

Олександр Володимирович Зінченко

 Благоустрій берегової лінії озера, облаштування зон культурного відпочинку для громадян міста з обмеженими фізичними можливостями на умовах інклюзії (вул. Інтернаціоналістів)

925 000

39

Старт для екологічно чистої енергетики м.Суми

Іван Павлович Рубаненко

 Проект передбачає встановлення сонячних батарей, вітрових генераторів та автономного ліхтаря для вуличного освітлення. Велике електронне табло інформуватиме про ефективність енергії сонця в нашому місті (вул. Харківська, 31)

953 160

43

Перша Сумська медіатека

Надія Миколаївна Отич

 Створити громадський простір, розширити спектр інформаційних послуг орієнтованих на потреби населення різних вікових груп та впровадити прогресивні форми роботи за інноваційними технологіями для мешканців мікрорайонів Добровільної, Курської, Веретенівки, Ганнівки, Робітничого селища та інших прилеглих до мікрорайону територій (бібліотека-філія №4)

1 000 000

45

Студентський громадський простір

Олександр Іванович Панасюра

 «Студентський громадський простір» - ідея об’єднання студентської молоді в активну громаду, пошук та втілення ідей та вподобань, прагнень, здійснення мрій проєвропейської молоді міста (вул. Замостянська, 7)

990 335

51

«Містечко зимових розваг з крижаними скульптурами, ковзанкою, льодяною гіркою та фортецєю»

Вадим Кузьмич Дубодєлов

 Зробимо час зимових свят веселим. Ковзанки, крижані гірки, снігова фортеця, казковий ресторанчик, торгівля сувенірами, солодощами та гарячими напоями (площа Театральна)

193 952

53

Освітні заходи і обладнання для сприяння вивченню астрономії в школах

Володимир Юрійович Сулим 

 Проект передбачає розроблення і реалізацію програми для залучення учнів до наукової і аматорської астрономічної діяльності, а також високоякісне обладнання для практичних занять з астрономії (вул. Охтирська, 33)

174 984

66

Спортивний центр "Єдність нації"

Сергій Миколайович Шибченко 

 Відкриття рингу з тренажерами з багатьох видів єдиноборств стане одним із кроків по залученню всіх жителів міста до занять спортом (вул. Люблінська)

998 900

70

Старими вулицями Нового Міста

Галина Георгіївна Ігнатьєва

 Фестиваль присвячений популяризації історико-культурної спадщини міста. Дводенним планом заходів передбачені лекції, екскурсії, розповіді про історію, архітектуру та визначних мешканців Нового Міста (вул. Новомістенська)

186 000

77

Облаштування Ролледрому біля озера Дурова

Любов Максимівна Ніконорова

 Облаштування зони відпочинку, створення ролердрому для катання на велосипедах, роликах та скейтбордах. А також використовувати для організації конкурсів та промоакцій різного роду (парк біля озера Дурова).

990 000