002.jpg

До уваги пасажирів громадського транспорту!

У автобусах, що працюють на постійних міських маршрутах в режимі маршрутного таксі, перевозиться один (два) пасажир (пасажири) пільгової категорії (за наявності вільних місць для сидіння) відповідно до переліку, який обов’язково має бути оприлюднений у салоні автобуса:

інваліди І групи;
учасники та інваліди бойових дій;
учасники Великої Вітчизняної війни;
члени сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій;
громадяни, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи І категорії;
інваліди по зору;
діти - сироти;
інваліди з дитинства;
діти до 7 років у супроводі дорослих.
У тролейбусах і автобусах комунальної форми власності пасажири пільгових категорій перевозяться без обмежень.

Пасажири при використанні права пільгового проїзду в усіх видах міського пасажирського транспорту зобов’язані пред’являти водієві або кондукторові посвідчення, що дає право на такі пільги згідно із чинним законодавством.

Збільшена кількість пільгових місць (переглянути перелік маршртуів)
Перелік пільгових категорій для проїзду у маршрутних таксі:

ПП «СОГОР» (маршрути №№ 4, 12, 20, 22, 60) вартість проїзду дітей до 10 років - 1 грн., в разі пред’явлення учінівського квитка;
ФОП ОВСЯНКО Н.Є.(маршрут № 11) безкоштивний проїзд дітей до 10 років;
ПП «КОМПОЛ» (маршрут № 7) вартість проїзду дітей до 10 років протягом навчального року - 1 грн., в разі пред’явлення учінівського квитка;
ФОП ОЛІЙНИК А.Г.(маршрути №№ 9, 21) безкоштивний проїзд дітей до 10 років в разі пред’явлення учінівського квитка;
ФОП ОЛІЙНИК А.Г.(маршрут № 17А) проїзд учнів початкових класів за 50% вартості в разі пред’явлення учінівського квитка;
ПП «ЗАПОРОЖЕЦЬ О.В.» (маршрут № 3, 19) вартість проїзду дітей до 10 років протягом навчального року - 1 грн., в разі пред’явлення учінівського квитка;
ТОВ «Сумипастранс» (маршрути №№ 1, 14, 15, 16, 18, 23, 52, 56, 61) вартість проїзду дітей до 10 років протягом навчального року - 1 грн., в разі пред’явлення учінівського квитка.

Український інститут національної пам’яті зібрав запитання, які найчастіше ставлять у зв’язку із ухваленням декомунізаційних законів, і підготував стислі відповіді на них.

1. Навіщо потрібно перейменовувати вулиці?

Цього вимагає Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки». Обидва ці режими знищили в Україні від 14 до 16 мільйонів людей. Цей закон стверджує: будь-які тоталітарні практики неприйнятні для Української держави. Убивати людей не можна ані з класових, ані з расових, ані з будь-яких інших причин.

Україна ніколи не збудує заможного та спокійного майбутнього без подолання спадщини тоталітарного минулого. Бо тоталітаризм і добробут – несумісні. Тож перейменування назв вулиць, пов’язаних із комуністичним режимом, – обов’язкова умова того, щоб у нашій державі відбулися позитивні суспільні перетворення. Подібний шлях декомунізації пройшла більшість посткомуністичних країн Центральної і Східної Європи.

«Залишити усе як є» з комуністичними назвами було б непослідовно: бо з одного боку засуджуємо нелюдські режими, а з другого – уславлюємо його символи чи імена його провідних діячів у назвах населених пунктів, вулиць, парків, досі зберігаємо їм пам’ятні знаки та пам’ятники. Ці символи тоталітарних режимів, а також такі елементи їх пропаганди мають бути усунені з громадського простору. І це тільки незначна частина роботи із подолання тоталітарного минулого. Україна потребує потужної модернізації. А модернізацію неможливо здійснити на тоталітарних цінностях.

2. Чи правда, що декомунізаційні закони забороняють комуністичну та нацистську ідеологію та символи?

Ні, неправда.

Ані ідеологію, ані символи неможливо заборонити, як неможливо заборонити минуле. Воно було таким, яким було. Закон ЗАСУДЖУЄ тоталітарні режими, які виросли на фундаменті цих ідеологій, як нелюдські, та забороняє ПРОПАГАНДУ їх символів. Пропаганда ідеології та символів комуністичного та нацистського тоталітарних режимів визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комунізму і нацизму та забороняється.

3. Чи можна НЕ перейменовувати вулицю, село або місто?

Ні, не можна.

Якщо назва підпадає під дію Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки», вона має бути обов’язково змінена. Закон тут не передбачає жодних винятків. Ані збори громадськості, ані орган місцевого самоврядування не може своїм рішенням таку назву залишити. Це буде порушенням закону. А відтак – відповідальність згідно з чинним законодавством аж до кримінальної (ст. 4361 Кримінального кодексу України).

Натомість місцева громада має цілковиту свободу у виборі будь-якої нової назви замість комуністичної або ж може повернути історичну. Це абсолютне право жителів села або міста. Однак, у новій назві також не може бути пропаганди тоталітарних режимів або їх діячів.

Отже, не може бути предметом обговорення «перейменовувати, чи не перейменовувати» назву, що пов’язана із пропагандою тоталітарного режиму. Предметом громадського обговорення може бути ТІЛЬКИ питання вибору НОВОЇ НАЗВИ.

4. Чи можна перейменувати Дніпропетровськ на Дніпропетровськ на честь Дніпра і Святого Петра, Іллічівськ – на Іллічівськ на честь Святого Іллі, а Котовськ – на Котовськ на честь котиків?

Ні. Треба вести чесний діалог щодо минулого. Такі ігри та хитрощі навколо кривавої спадщини тоталітаризму є блюзнірством і наругою над пам’яттю мільйонів його жертв.

Відмова від старої назви передбачає повернення історичної або знайдення нової, а не винайдення нового обґрунтування старої. Нова назва не має бути співзвучна зі старою, що пов’язана із тоталітарним режимом. Приміром, не можна залишити не перейменованою вулицю Жовтневу, бо вона, мовляв, тепер буде названа на честь «теплого місяця осені». Ця назва насправді уславлює більшовицький переворот - «Великий Жовтень»/Жовтневу революцію.

Також перейменування мають відбуватися згідно з чинним правописом. Наприклад, місто на честь Cвятого Іллі мало б називатися Іллівськ, а Іллічівськ – похідне від Ілліча – більшовицького вождя Леніна.

5. А якщо місцева влада відмовиться перейменовувати населенні пункти або вулиці, що підпадають під дію закону?

Нічого з цієї затії не вийде: у законі передбачені запобіжники такому саботажу на місцевому рівні (про це докладніше – у питаннях 6 та 7).

Якщо місцеві ради не виконають вимоги закону – вулиці в населених пунктах перейменують облдержадміністрації, а комуністичні назви міст і сіл – змінить Верховна Рада України.

6. Як має відбуватися перейменування вулиць, провулків, проспектів, парків в містах і селах?

Перший крок – проведення громадських обговорень нових назв, що мають замінити тоталітарні.

До 21 листопада 2015 року місцевим радам слід ухвалити рішення щодо перейменування конкретних вулиць, провулків, площ, які потрапляють під дію декомунізаційного законодавства. Якщо ж місцева влада такого перейменування не здійснить до 21 листопада 2015 року – це зобов’язаний зробити своїм рішенням сільський, селищний чи міський голова протягом наступних трьох місяців. Тобто - до 21 лютого 2016 року.

Якщо й до цієї дати й сільські, селищні чи міські голови не впораються із цим завданням – право перейменовувати переходить до облдержадміністрацій. Голова ОДА зробить це своїм розпорядженням.

До літа 2016 року будуть змінені всі назви, пов’язані із тоталітаризмом. Але процедури прописані саме так, щоб дати якомога ширші права громадам самим визначитися, як саме будуть перейменовані їхні населені пункти, їх вулиці і площі.

Центральна влада не нав’язує директивно, на які саме мають бути змінені тоталітарні назви, тільки встановлює обмеження, яких точно не може бути.

Список таких назв разом із біографічними довідками діячів тоталітарного комуністичного режиму розміщений і постійно оновлюється на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті - www.memory.gov.ua.

7. Як відбуватиметься зміна назв міст і сіл, які названі на честь подій або людей, пов’язаних із комуністичним тоталітарним режимом?

Від 21 травня до 21 листопада 2015 року мають тривати громадські слухання щодо зміни назви такого населеного пункту. Ці слухання організовує місцева рада, а за їх результатами – ухвалює рішення щодо повернення населеному пунктові історичної, докомуністичної, назви або ж про надання нової.

Свої пропозиції щодо зміни назв населених пунктів місцеві ради до 21 листопада 2015 року подають до Верховної Ради України. Якщо ж котрась місцева рада не подасть таких пропозицій – рішення про перейменування ухвалить Верховна Рада України, на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

Нові назви міст і сіл парламент затверджує протягом трьох місяців.

До 21 лютого 2016 року всі комуністичні назви міст та сіл будуть змінені. Це стосується також окупованих територій на Сході та в Криму.

8. Чи всі назви, що з’явилися у радянські часи, мають бути змінені?

Ні, більшість назв залишаються без змін.

Наприклад, у Слов’янську з 680 вулиць під дію закону підпадають майже 130, тобто близько 19%. У Вінниці з 840 вулиць треба змінити назви близько 140, тобто 16%. У Харкові з 2700 назв вулиць, провулків, проспектів і майданів під дію декомунізаційного законодавства підпадають приблизно 285 назв, тобто трохи більше як 10%.

Перейменуванню підлягають тільки ті назви, що:

безпосередньо пов’язані із комуністичним тоталітарним режимом;
містять назви його органів влади й імена діячів;
уславлюють події і пам’ятні дати, пов’язані із тоталітарним культом.
Наприклад, треба перейменувати такі назви, як: Жовтнева, Жовтневої революції, Червонопрапорна, Леніна, Войкова, Дзержинського і т.п.

Виняток становлять назви, пов’язані із особами, діяльність яких за радянських часів була пов’язана з розвитком української науки та культури, як-от Олесь Гончар, Павло Тичина, Сергій Корольов та інші. Їх не перейменовуватимуть.

Не підпадають під дію декомунізаційного закону й такі назви, як Фабрична, Дизельна, Тепловозна, Шарикопідшипникова, Тракторобудівників і т.ін. Їх зміна або повернення історичних назв може відбуватися у звичайному порядку: місцева влада має можливість перейменувати будь-яку назву в будь-який момент. Але це пов’язане не із декомунізаційним законодавством, а з правами місцевого самоврядування визначати назви будь-яких вулиць на підпорядкованих йому територіях.

9. Чи правда, що ветеранам не можна носити їх радянські військові нагороди?

Ні, це брехня та інсинуації!

Носіння нагород не є пропагандою. Про це прямо сказано в частині 3 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки».

10. Що буде з радянськими символами на могилах солдат?

Нічого. Та ж частина 3 статті 4 цього закону забороняє тривожити могили.

11. Кажуть, що в нашому місті нічого декомунізовувати не будуть, бо керівництво міста домовилося про це в Києві. Чи це правда?

Ні, неправда.

У Харкові, Котовську, Іллічівську й інших містах дійсно поширювалися такі чутки. Проте ніхто не може зупинити дію декомунізаційного закону: ані місцева влада, ані високопосадовці у столиці, на яких пліткарі посилаються.

Жодних винятків не буде. Закон один для всіх. Порушення ж передбаченого ним порядку органами місцевого самоврядування є підставою для звернення у прокуратуру.

12. Через перейменування населеного пункту/вулиці моя адреса змінюється. Чи треба буде терміново ставити нову відмітку про місце реєстрації у паспорті?

Хіба що в тому вразі, коли тоталітарна назва у вашому документі вас геть дратує. Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Такі зміни можна зробити, коли буде зручно – наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Штамп із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита.

13. Чи правда, що у зв’язку із перейменуваннями треба буде змінити документи про власність на нерухомість? Скільки це буде коштувати сил і грошей?

Ні, не правда.

Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання - переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.

Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.

Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи – це юридичні особи. Проте, відповідно до чинного законодавства, ця процедура для них є безкоштовною. Їм не треба буде сплачувати ані адміністративний збір, ані послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно.

14. Чи треба буде міняти техталони на автомобілі та номерні знаки?

Ні.

Власникам автомобілів нема чого хвилюватися. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля.

Його власник зможе зробити це, коли буде продавати або дарувати авто. На вартості процедури перереєстрації це не позначиться, жодних додаткових платежів не передбачено.

У деяких містах Луганської та Полтавської областей чиновники справді робили заяви, що через зміну назв, пов’язаних із тоталітарним режимом, необхідно буде заміни техталони й номерні знаки. Пояснити це можна хіба що незнанням або нерозумінням цими чиновниками чинного законодавства. Або ж – політичними чи корупційними мотивами. Кожен такий випадок має бути предметом розгляду компетентних органів.

15. Мою вулицю перейменували, але в паспорті залишилася стара адреса реєстрації. Чи призначать мені субсидію? Чи зможу я проголосувати на виборах?

Так - і проголосуєте, і субсидію отримаєте.

Про зміни назв вулиць будуть повідомлені всі державні органи, а тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими.

Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідність до змін, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви. Тому зміна назви в адресі не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

Так само стара адреса у паспорті не може бути підставою не видавати виборцеві бюлетень. Дільничні виборчі комісії отримають списки вулиць, які були перейменовані, і зобов’язані видати бюлетені усім виборцям, які є у списках на цій дільниці.

Центральна виборча комісія вже поширила заяву: розбіжності в адресі виборця у списку виборців та паспорті громадянина України в разі, якщо вони стосуються тієї самої вулиці чи того самого будинку та пов’язані з перейменуванням вулиці, не можуть бути перешкодою для голосування на виборах.

Окрім того, ЦВК готує спеціальне роз’яснення щодо цієї ситуації для окружних і дільничних комісій, що виборець, у якого в паспорті в адресі вказана стара назва, не може бути обмежений у праві голосу.

16. Я чув, що перейменування буде коштувати дуже дорого. Чи це правда?

Ні, неправда.

По-перше, під перейменування потрапляють в середньому від 3% до 5% назв вулиць міст, а на Сході – близько 10%, як-от у Харкові.

По-друге, основною статтею витрат при перейменуванні є виготовлення нових табличок, а вони й так є далеко не на кожному будинку. Заміна табличок відбувається регулярно у плановому порядку. Це фінансується місцевими бюджетами постійно як витрати на благоустрій. Зрештою, тимчасові написи можна зробити за допомогою трафарету і фарби.

Так, ЗМІ розповсюджували заяви одного зі столичних чиновників, який стверджував, що одна табличка обійдеться у майже тисячу гривень. Називаючи таку ціну, він, мабуть, мав на увазі, що ці таблички будуть виготовляти з коштовної емалі й оздоблювати камінням Сваровскі. Таблички по тисячі гривень за штуку – це корупція і відмивання коштів. Тому тут слід контролювати місцеве самоврядування та його чиновників.

Щоправда, певних додаткових витрат можуть зазнати ті підприємства й установи, які мають бланки і штампи зі старими назвами. Проте, далеко не всі юридичні особи мають печатки і штампи – вони не є обов’язковими для багатьох категорій юридичних осіб.

Окрім того, більшість юридичних осіб друкують свої бланки на звичайному робочому принтері, і для заміни назви в адресі достатньо щонайбільше кількох хвилин. Якщо ж хтось замовляє бланки у друкарні, варто просто не замовляти надмір бланків, а використовувати ті, що є. За пару місяців запас старих бланків вичерпається, а нові можна додрукувати за лічені години вже після офіційного перейменування населеного пункту чи вулиці, де розташована ця чи інша юридична особа.

17. Хто визначає, які саме назви отримають наші вулиці?

Ви – жителі свого села або міста. Але є певні процедури.

Для цього свої пропозиції можна відправити листом на адресу місцевої ради або взяти участь у громадських обговореннях, які відбуватимуться у ваших містах і селах. Також у багатьох місцевих рад на офіційних сайтах уже з’явився розділ «декомунізація», який передбачає різні форми зворотного зв’язку.

У великих населених пунктах, де обсяг роботи більший, місцеві ради можуть створювати спеціальні комісії з декомунізації. До роботи в них мають бути долучені краєзнавці, історики, правники, журналісти, громадські активісти, представники громадських об’єднань та відповідальні працівники виконкомів місцевих рад.

18. Радянські назви - це теж наша історія! Навіщо її знову переписувати?

Комуністична влада приховувала ганебні сторінки свого минулого та злочини своїх діячів. Настав час ці приховані сторінки історії відкривати.

Наприклад, Петро Войков ушанований у назвах вулиць у містах Сміла, Житомир, Харків, Полтава, Бердичів, Чернігів, Фастів, Умань, Новоград-Волинський і багатьох інших. Донедавна у Херсоні його ім’я носила кондитерська фабрика. За радянських часів його вшановували як видатного діяча революційного руху із партійною кличкою «Інтелігент» та радянського дипломата, вбитого у Варшаві «білогвардійцем». Натомість про участь Петра Войкова у вбивстві родини останнього російського царя за комуністичних часів навіть згадувати було заборонено. А саме Войков особисто добивав багнетом царських доньок, яким на той момент виповнилося від 17 до 22 років, керував і власноруч брав участь у розчленуванні тіл убитих. Зокрема, 12-річного царевича Олексія. Відомо, що Войков зняв з пальця вбитої імператриці Олександри коштовний перстень та вкрав його.

Дуже складно пояснити дітям, що таке добре, а що – погано, коли вони ідуть до школи вулицею, що названа ім’ям дітовбивці та крадія.

Це лиш один приклад. Серед назв вулиць є імена таких комуністичних діячів, які винні у смерті не кількох осіб, а тисяч або й мільйонів жертв тоталітарного режиму.

Декомунізація – це відкриття забороненої комуністичним режимом правди, а не «переписування історії».

Щоб бути успішними, реформи мають охопити усі сфери суспільного життя, призвести до зміни і переусвідомлення цінностей усього суспільства.

Додаткову інформацію, зокрема — посилання на закони, інфографіку, карту перейменувань тощо — ви можете скачати за посиланнями:

 

Протягом попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні.

Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано також щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великій Британії та країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі»; у Вірменії – «День Миру»; у Норвегії – «День визволення»; у Словаччині – «День перемоги над нацизмом»; у США – «День Пам’яті»; у Франції – «День Перемоги»; у Чехії – «Національний День».

Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги включає в себе:

переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін);
перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.
Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги — червоний мак.

Гасло “1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”

ПослугиДокумент, яким встановлено тарифНаселенняБюджетІнші споживачіКП „Міськводоканал” 
Тариф водопостачання (за 1 м³)Постанова НКРЕКП
від 18.12.2014 № 827 (діє з 01.01.2015)3,953,953,95Тариф водовідведення (за 1 м³)3,613,613,61Тариф на 1 чол. без лічильника69,0  Дирекція “Котельня Північного промвузла ПАТ “НВО ім. М.В. Фрунзе” з централізованого опалення:

 • для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії за 1 Гкал, з ПДВ
 • для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії, за 1 кв. м. за місяць протягом опалювального періоду, з ПДВ

з централізованого постачання гарячої води:

 • за умови підключення рушникосушок до систем гаряч. водопостачання, за 1 куб.м, з ПДВ
 • за відсутності рушникосушок,за 1 куб.м, з ПДВ

Постанова НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171
(діє з 01.05.2015)

 • 635,20
 • 17,40
 • 39,20
 • 36,27

тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, за 1 Гкал
Пост. НКРЕКП від 30.06.15 № 1975, діє з 01.07.2015 1504,6 1504,6 тариф на 1 людину  в місяць без лічильника, за умови підключення рушникосушильників 143,17 ТОВ „Сумитеплоенерго” з централізованого опалення:

 • для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії, за 1 Гкал, з ПДВ
 • для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії, за 1 кв. м. за місяць протягом опалювального періоду, з ПДВ

з централізованого постачання гарячої води:

 • за умови підключення рушникосушок до систем гаряч. водопостачання, за 1 куб. м, з ПДВ
 • за відсутності рушникосушок, за 1 куб.м, з ПДВ

Постанова НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171 
(діє з 01.05.2015)

 • 772,80
 • 21,39
 • 46,21
 • 42,69

тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, за 1 Гкал Пост. НКРЕКП 
від 30.06.15 № 1974, діє з 01.07.20151077,951077,95тариф на 1 людину  в місяць без лічильника,
за умови підключення рушникосушок168,8 ТОВ „А-МУССОН”, 
за 1 м. куб.: вивезення ТПВ/вивезення великогабаритних відходів/вивезення ремонтних відходів
ТОВ «Сервісресурс»
за 1 м. куб.: вивезення ТПВ/вивезення великогабаритних відходів/вивезення ремонтних відходівріш ВК № 241 
від 20.05.15 
(діє з 22.05.15)37,62/25,40/74,31 – для населення багатоквартирних житлових будинків
34,59 - для населення приватного сектору38,9152,11ріш ВК № 331 від 16.06.15 
(діє з 01.06.15)37,69/44,04/
101,39 – для населення багатоквартирних житлових будинків
34,52 - для населення приватного сектору41,4654,65КП „Сумижилкомсервіс”
Знешкодження та захоронення ТПВ:

 • багатоквартирних будинків;
 • для населення приватного сектору

ріш ВК № 242 від 20.05.2015
(діє з 05.06.2015)13,00 за 1 м3 
(2,46 з 1 люд.)
13,00 за 1 м3 (2,08 з 1люд.) 13,85 грн. за 1 м316,10 грн. за 1 м3Тарифи на послуги з утрим. буд.і споруд та прибуд.терит. по категоріям будинків комунальної власності,  за 1 м2 загальної площі:ріш. ВК № 300 від 26.06.2014 (зі змінами) (діє з 01.07.2014) одно-, двохповерхові без зручностей1-2 х поверхові впорядкованідо 5 поверхів6-9 поверхівпонад 9 поверхів0,2771,4351,428; 1,491,49 з ліфтами1,49 з ліфтами

 

ПОЛОЖЕННЯ
про міський конкурс "Мови чиста криниця"

I. Загальні положення

1.1. Міський конкурс "Мови чиста криниця" (далі - Конкурс) проводиттиметься з 10 лютого до 30 березня 2012року.
1.2. У Конкурсі можуть брати участь учні 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - учасники Конкурсу). Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і командною.


II. Мета Конкурсу

Метою Конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови, прагнення свідомого дотримання чистоти української мови в побуті та повсякденному житті.


III. Організація та проведення Конкурсу

3.1. Для проведення Конкурсу створюється організаційний комітет (далі - оргкомітет) та журі. До складу журі входять учителі української мови та літератури, письменники, представники медіа, міської ради, громадські діячі.
3.2. Конкурс проходить у чотири етапи:

1-й етап – з 10 лютого до 10 березня – прийом заявок і творчих робіт від учасників Конкурсу;
2-й етап – з 10 березня до 20 березня – розгляд Журі творчих робіт і визначення лауреатів Конкурсу;
3-й етап – з 20 березня до 29 березня – підготовка лауреатами усних презентацій-виступів;
4-й етап (підсумковий) – 30 березня – презентація робіт лауреатами, визначення й нагородження переможців.

3.3. Завданням першого етапу Конкурсу є збір, аналіз, обґрунтування граматичних, орфографічних, пунктуаційних, стилістичних, лексичних помилок у медіапросторі (зовнішній рекламі, оголошеннях, періодичній пресі, книгах, підручниках тощо) й подальша творча інтерпретація зібраного матеріалу, який надсилається на розгляд Журі. Робота подається у паперовому та (або) електронному вигляді разом із заявкою, де вказані ПІБ учасників, повна назва навчального закладу, повна назва роботи, ПІБ і посада керівника.

На підсумковому етапі лауреати конкурсу повинні презентувати матеріали, виявивши оригінальність.

Журі Конкурсу за результатами першого етапу визначає 10 лауреатів, за результатами підсумкового етапу - 3 переможців.

Найкращі роботи розміщуються на офіційному сайті Сумської міської ради.


ІV. Вимоги до конкурсних робіт:

аргументовані пояснення;
наявність наочного матеріалу;
оригінальне подання зібраного матеріалу;
пропозиції щодо зменшення кількості помилок у медіапросторі.


V. Вимоги до усних презентацій робіт:

для презентації робіт учасники можуть обирати будь-яку форму виступу (презентація із використанням наочності, демонстраційного екрану, театралізована презентація, доповідь, рольова гра, інтерактивна лекція тощо);
тривалість презентації - до 10 хвилин;
учасники повинні продемонструвати культуру мовлення, уміння чітко, логічно й аргументовано подати суть мовної проблеми;
враховується оригінальність подання матеріалу, артистизм, винахідливість учасників, авторська позиція, новизна ідей.


IV. Нагородження переможців Конкурсу

4.1. Переможці підсумкового етапу Конкурсу нагороджуються дипломами "Переможець міського конкурсу "Мови чиста криниця" та подарунками.
4.2. Керівники, які підготували переможців підсумкового етапу Конкурсу, нагороджуються подяками управління освіти і науки Сумської міської ради.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ

«Європейський тиждень місцевої демократії» є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року. Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

АКТУАЛЬНІСТЬ ТИЖНЯ

9 листопада 1995 р. Україна набула членство у Раді Європи (РЄ), основній міжнародній політичній організації Європи, метою діяльності якої є захист прав і головних свобод людини та зміцнення плюралістичної демократії, в тому числі на місцевому і регіональному рівні.
Стратегічним курсом політики України є інтеграція до європейського співтовариства, що передбачає здійснення суттєвих інституційних змін, вдосконалення системи місцевого самоврядування, гармонізацію національного законодавства відповідно до сучасних європейських стандартів.
При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку. Україною ратифіковано та здійснюється імплементація усіх міжнародно-правових договорів Ради Європи в сфері місцевої і регіональної демократії, головним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.Євроінтеграція – це процес, який не тільки потребує політичної волі та значних зусиль на центральному рівні, але й належного рівня сприйняття та розуміння, а також безпосередньої роботи на рівні громад та регіонів.

МІСІЯ ТИЖНЯ

Рада Європи вважає, що вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.
Місія Європейського тижня місцевої демократії - проведення в містах та регіонах всієї Європи інформаційно-роз’яснювальних кампаній стосовноа) принципів функціонування національних органів самоврядування та залучення до цього процесу громадян;б) європейських стандартів та кращих практик місцевого і регіонального розвитку;в) ролі та інструментів інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях.

ПРАВОВА БАЗА ТИЖНЯ

Рішення щодо започаткування Європейського тижня місцевої демократії міститься у Рекомендації 238 (2007) Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яку ухвалено 1 червня 2007 року.
Офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року на 15-й сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління (м. Валенсія, Іспанія).
Щорічне проведення в Україні заходів Європейського тижня місцевої демократії введено Указом Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" №922/2007 від 27 вересня 2007 року в Україні.


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Методичні рекомендації щодо проведення Європейського тижня місцевої демократії розроблено Фондом сприяння місцевому самоврядуванню України як державною центральною науково-методичною, консультативною та координуючою установою, створеною при Президентові України для підтримки розвитку місцевого самоврядування відповідно до пункту 2 Указу Президента України N 922/2007.

Рекомендації розроблено відповідно до Указу Президента України № 922/2007 "Про Європейський тиждень місцевої демократії", а також керуючись документами:Рішенням Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, прийнятим на 14-ій пленарній сесії 15 травня 2007 року та резолюцією Конгресу 238 (2007) "Пропозиції щодо проведення Європейського тижня місцевої демократії";Декларацією та Планом дій щодо забезпечення доброго місцевого і регіонального управління (Ухвалена 14-ю Конференцією європейських міністрів, відповідальних за питання місцевого і регіонального розвитку 25 лютого 2005 року у Будапешті);Рекомендацією (2001) 19 Комітету міністрів країнам-членам Ради Європи "Про участь громадян у місцевому публічному житті" (Ухвалено на 776-му засіданні заступників міністрів 6 грудня 2001 року у Страсбурзі).

Основні засади проведення Європейського тижня місцевої демократі

Відзначаючи 50-у річницю діяльності Ради Європи у сфері місцевої і регіональної демократії та 10-у річницю ратифікації Україною Європейської хартії місцевого самоврядування, виходячи з пріоритетності курсу України на європейську інтеграцію та визнаючи розвиток місцевого самоврядування в Україні однією з невід’ємних складових цього курсу Президентом України, з 2007 року встановлено щорічне проведення Європейського тижня місцевої демократії (тиждень включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році).

Тематика заходів Європейського тижня місцевої демократії

Місія Європейського тижня місцевої демократії - проведення в містах та регіонах всієї Європи інформаційно-роз’яснювальних кампаній стосовно

а) принципів функціонування національних органів самоврядування та залучення до цього процесу громадян;

б) європейських стандартів та кращих практик місцевого і регіонального розвитку;

в) ролі та інструментів інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях.

Інституційне забезпечення проведення Європейського тижня місцевої демократії

Відповідно до Указу Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" реалізацію заходів тижня рекомендовано покласти на органи місцевого самоврядування України - сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, районні та обласні ради, посадових осіб та асоціації органів місцевого самоврядування, а також громадські організації, що діють у цій сфері.

У 2013 році Європейський тиждень місцевої демократії проходить під гаслом: «Активна громадянська позиція: голосування, залучення, досвід»

Головною метою Тижня є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.

Відповідно до принципів демократичного розвитку забезпечення вільне отримання інформації стосовно можливостей участі громадян у суспільно-політичному житті їх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та дієвого управління на місцях. Розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії, поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті.

На національному та місцевому рівні ЄТМД є часом, коли презентуються напрацювання та результати річної діяльності в сфері місцевого і регіонального розвитку та плани на майбутнє.

Заходи Тижня проводяться у країнах-членах Ради Європи переважно у тиждень, який містить дату 15 жовтня, або, з метою якомога більшого розповсюдження ідей та пріоритетів Тижня, у будь-який інший час протягом жовтня або року.

Детальна інформація з питань пропонованої Радою Європи тематики Тижня на 2013 рік розташована на сайті Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи за адресою: www.coe.int/demoweek

 

№ з/п

Найменування

 

Майдан

1

майдан Незалежності

 

Площі

1

пл. Горького

2

пл. Михайла Кощія

3

пл. Покровська

4

пл. Привокзальна

5

пл. Пришибська

6

пл. Театральна

7

пл. Троїцька

 

Проспекти

1

проспект Козацький

2

проспект Курський

3

проспект Михайла Лушпи

4

проспект Тараса Шевченка

 

Вулиці

1

вул. Агрономічна

2

вул. Аеродромна

3

вул. Аерофлотська

4

вул. Айвазовського

5

вул. Академічна

6

вул. Аксакова

7

вул. Андрія Реути

8

вул. Андрея Шептицького

9

вул. Архітектурна

10

вул. Баранівська

11

вул. Басівська

12

вул. Батуринська

13

вул. Бельгійська

14

вул. Берегова

15

вул. Березова

16

вул. Березовий гай

17

вул. Берестова

18

вул. Бєлгородська

19

вул. Бєлінського

20

вул. Битицька

21

вул. Білопільська

22

вул. Білопільський шлях

23

вул. Богдана Хмельницького

24

вул. Богацького

25

вул. Богуна

26

вул. Бориса Гмирі

27

вул. Борова

28

вул. Бородіна

29

вул. Ботанічна

30

вул. Братська

31

вул. Брянська

32

вул. Будівельників

33

вул. Бузкова

34

вул. Вавілова

35

вул. Василівська

36

вул. Василя Капніста

37

вул. Василя Стуса

38

вул. Василя Чаговця

39

вул. Ватутіна

40

вул. Вербна

41

вул. Веретенівська

42

вул. Верещагіна

43

вул. Весняна

44

вул. Вигонопоселенська

45

вул. Виноградна

46

вул. Вишнева

47

вул. Вільний Лужок

48

вул. Вільшанська

49

вул. Водна

50

вул. Володимира Івасюка

51

вул. Володимира Куца

52

вул. Володимирська

53

вул. Волошкова

54

вул. Воскресенська

55

вул. В’ячеслава Чорновола

56

вул. Гагаріна

57

вул. Гайова

58

вул. Гамалія

59

вул. Ганнівська

60

вул. Гастелло

61

вул. Генерала Чеснова

62

вул. Генерала Чибісова

63

вул. Генерала Чупринки

64

вул. Георгія Нарбута

65

вул. Герасима Кондратьєва

66

вул. Героїв Крут

67

вул. Героїв Небесної Сотні

68

вул. Героїв Прикордонників

69

вул. Героїв Сумщини

70

вул. Героїв Чорнобиля

71

вул. Героїчна

72

вул. Герцена

73

вул. Гетьмана Мазепи

74

вул. Глінки

75

вул. Гоголя

76

вул. Гончарна

77

вул. Горобинова

78

вул. Горова

79

вул. Горького

80

вул. Гостинна

81

вул. Грабовського

82

вул. Григорія Ващенка

83

вул. Гризодубової

84

вул. Грушевського

85

вул. Гулака-Артемовського

86

вул. Давида Бурлюка

87

вул. Данила Галицького

88

вул. Даргомижського

89

вул. Дарвіна

90

вул. Декабристів

91

вул. Депутатська

92

вул. Джамбула

93

вул. Джерельна

94

вул. Дмитра Багалія

95

вул. Дмитра Косаренка

96

вул. Добровільна

97

вул. Добролюбова

98

вул. Доватора

99

вул. Довженка

100

вул. Докучаєва

101

вул. Донська

102

вул. Достоєвського

103

вул. Дружби

104

вул. Дубровського

105

вул. Дунайська

106

вул. Економічна

107

вул. Європейська

108

вул. Єрмака

109

вул. Єсеніна

110

вул. Жуковського

111

вул. Журавлина

112

вул. Заводська

113

вул. Задунайська

114

вул. Заливна

115

вул. Заплавна

116

вул. Заозерна

117

вул. Запорізька

118

вул. Зарічна

119

вул. Заслонова

120

вул. Засумська

121

вул. Затишна

122

вул. Західна

123

вул. Зв’язківців

124

вул. Зелена

125

вул. Зої   Космодем’янської

126

вул. Зоотехнічна

127

вул. Зоряна

128

вул. Івана Асмолова

129

вул. Івана Багряного

130

вул. Івана Виговського

131

вул. Івана Кавалерідзе

132

вул. Івана Сірка

133

вул. Івана Піддубного

134

вул. Івана Франка

135

вул. Івана Харитоненка

136

вул. Іллінська

137

вул. Інститутська

138

вул. Інтернаціоналістів

139

вул. Іоанна Павла ІІ

140

вул. Іподромна

141

вул. Калинова

142

вул. Калнишевського

143

вул. Карбишева

144

вул. Кармелюка

145

вул. Катерини Зеленко

146

вул. Козацький Вал

147

вул. Каховська

148

вул. Каштанова

149

вул. Квіткова

150

вул. Київська

151

вул. Кленова

152

вул. Ключова

153

вул. Ковпака

154

вул. Кожедуба

155

вул. Колесниківська

156

вул. Комарова

157

вул. Компресорна

158

вул. Конотопська

159

вул. Конотопської битви

160

вул. Кооперативна

161

вул. Короленка

162

вул. Косівщинська

163

вул. Космічна

164

вул. Котляревського

165

вул. Коцюбинського

166

вул. Крайня

167

вул. Краснопільська

168

вул. Крилова

169

вул. Кримська

170

вул. Кринична

171

вул. Кругова

172

вул. Кузнечна

173

вул. Кулібіна

174

вул. Куликівська

175

вул. Купріна

176

вул. Курортна

177

вул. Кутузова

178

вул. Лебединська

179

вул. Леваневського

180

вул. Левітана

181

вул. Леоніда Бикова

182

вул. Лепехівська

183

вул. Лермонтова

184

вул. Лесі Українки

185

вул. Лєскова

186

вул. Липнянська

187

вул. Лисенка

188

вул. Лінійна

189

вул. Лісна

190

вул. Лобачевського

191

вул. Ломоносова

192

вул. Лохвицька

193

вул. Луганська

194

вул. Лугова

195

вул. Лучанська

196

вул. Люблінська

197

вул. Любові Шевцової

198

вул. Льва Толстого

199

вул. Льотна

200

вул. Макаренка

201

вул. Максима Рильського

202

вул. Малинова

203

вул. Малиновського

204

вул. Марата

205

вул. Марії Приймаченко

206

вул. Марко Вовчок

207

вул. Матросова

208

вул. Матюшенка

209

вул. Машинобудівників

210

вул. Маяковського

211

вул. Менделєєва

212

вул. Металургів

213

вул. Микитинська

214

вул. Миколи Василенка

215

вул. Миколи Данька

216

вул. Миколи Лукаша

217

вул. Миколи Міхновського

218

вул. Миколи Хвильового

219

вул. Миргородська

220

вул. Миропільська

221

вул. Миру

222

вул. Муси Джаліля

223

вул. Михайла Кощія

224

вул. Михайлівська

225

вул. Мірошниченка

226

вул. Місячна

227

вул. Мічуріна

228

вул. Можайського

229

вул. Молодіжна

230

вул. Мусоргського

231

вул. Мухіної

232

вул. Набережна р. Псел

233

вул. Набережна р. Сумка

234

вул. Нагірна

235

вул. Надії

236

вул. Над’ярна

237

вул. Народна

238

вул. Наукова

239

вул. Нахімова

240

вул. Некрасова

241

вул. Нестерова

242

вул. Нижньолепехівська

243

вул. Нижньосироватська

244

вул. Нижньособорна

245

вул. Нижньохолодногірська

246

вул. Низівська

247

вул. Нова

248

вул. Новолепехівська

249

вул. Новомістенська

250

вул. Новорічна

251

вул. Новоселівська

252

вул. Оболонська

253

вул. Одеська

254

вул. Озерна

255

вул. Окружна

256

вул. Оксамитова

257

вул. Олега Балацького

258

вул. Олега Кошового

259

вул. Олега Ольжича

260

вул. Олександра Аніщенка

261

вул. Олександра Невського

262

вул. Олександра Олеся

263

вул. Олександра Шапаренка

264

вул. Олексіївська

265

вул. Олексія Береста

266

вул. Олексія Братушки

267

вул. Олени Теліги

268

вул. Осипенко

269

вул. Осіння

270

вул. Остапа Вишні

271

вул. Охтирська

272

вул. Очеретна

273

вул. Павла Тичини

274

вул. Павлова

275

вул. Панаса Мирного

276

вул. Пантелеймона Куліша

277

вул. Пантелеймонівська

278

вул. Панфілова

279

вул. Паркова

280

вул. Партизанська

281

вул. Патона

282

вул. Патріотів України

283

вул. Передова

284

вул. Перекопська

285

вул. Перемоги

286

вул. Переможців

287

вул. Перова

288

вул. Першотравнева

289

вул. Петропавлівська

290

вул. Пилипа Орлика

291

вул. Пирогова

292

вул. Писарівська

293

вул. Південна

294

вул. Підгірна

295

вул. Піщанська

296

вул. Плодова

297

вул. Покришкіна

298

вул. Покровська

299

вул. Ползунова

300

вул. Поліська

301

вул. Полковника Болбочана

302

вул. Полтавська

303

вул. Полуботка

304

вул. Полярна

305

вул. Польова

306

вул. Попова

307

вул. Праці

308

вул. Прибережна

309

вул. Привокзальна

310

вул. Прикордонна

311

вул. Прокоф’єва

312

вул. Промислова

313

вул. Псільська

314

вул. Пугачова

315

вул. Путивльська

316

вул. Пушкарівська

317

вул. Пушкіна

318

вул. Радищева

319

вул. Райдужна

320

вул. Реміснича

321

вул. Рєпіна

322

вул. Рибалка

323

вул. Рибальська Набережна

324

вул. Рилєєва

325

вул. Римського-Корсакова

326

вул. Робітнича

327

вул. Робітниче Селище

328

вул. Родини Линтварьових

329

вул. Романа Атаманюка

330

вул. Роменська

331

вул. Рубіжна

332

вул. Руднєва

333

вул. Сагайдачного

334

вул. Садова

335

вул. Салтикова-Щедріна

336

вул. Санаторна

337

вул. Сербська

338

вул. Сергія Єфремова

339

вул. Сергія Табали (Сєвєра)

340

вул. Серпнева

341

вул. Сєдова

342

вул. Сєченова

343

вул. Січова

344

вул. Скрябіна

345

вул. Слобідська

346

вул. Слов’янська

347

вул. Смирнова

348

вул. Соборна

349

вул. Соколина

350

вул. Сонячна

351

вул. Соснова

352

вул. Спартака

353

вул. Спортивна

354

вул. Станіславського

355

вул. Степана Бандери

356

вул. Степана Разіна

357

вул. Степаненківська

358

вул. Степова

359

вул. Суворова

360

вул. Сумсько-Київських дивізій

361

вул. Супруна

362

вул. Східна

363

вул. Твардовського

364

вул. Тимірязєва

365

вул. Тиха

366

вул. Тихорецька

367

вул. Токарівська

368

вул. Тополянська

369

вул. Травнева

370

вул. Троїцька

371

вул. Тургенєва

372

вул. Ударників

373

вул. Університетська

374

вул. Урожайна

375

вул. Успенського

376

вул. Ушакова

377

вул. Фабрична

378

вул. Фізкультурна

379

вул. Філатова

380

вул. Фучика

381

вул. Харківська

382

вул. Харківське шосе

383

вул. Хвойна

384

вул. Холодногірська

385

вул. Хотінська

386

вул. Цимлянська

387

вул. Ціолковського

388

вул. Чайковського

389

вул. Чекаліна

390

вул. Черкаська

391

вул. Чернишевського

392

вул. Чернігівська

393

вул. Черняхівського

394

вул. Чехова

395

вул. Шахтарська

396

вул. Шевченка

397

вул. Широка

398

вул. Шишкарівська

399

вул. Шишкіна

400

вул. Шкільна

401

вул. Шота Руставелі

402

вул. Штепівська

403

вул. Щаслива

404

вул. Щепкіна

405

вул. Ювілейна

406

вул. Юнаківська

407

вул. Юрія Вєтрова

408

вул. Юрія Липи

409

вул. Янки Купала

410

вул. Ярова

411

вул. Ярослава Мудрого

412

вул. 1-а Оболонська

413

вул. 1-а Заводська

414

вул. 1-а Залізнична

415

вул. 1-ша Замостянська

416

вул. 1-ша Набережна р. Стрілка

417

вул. 1-а Новопоселенська

418

вул. 1-а Північна

419

вул. 1-а Поперечна

420

вул. 1-а Продольна

421

вул. 1-а Прорізна

422

вул. 1-а Севастопольська

423

вул. 1-ша Червоносільська

424

вул. 2-а Заводська

425

вул. 2-а Залізнична

426

вул. 2-а Замостянська

427

вул. 2-а Лебединська

428

вул. 2-га Набережна р. Стрілка

429

вул. 2-а Північна

430

вул. 2-а Поперечна

431

вул. 2-а Продольна

432

вул. 2-а Севастопольська

433

вул. 2-га Староріченська

434

вул. 2-а Харківська

435

вул. 2-га Червоносільська

436

вул. 20 років Перемоги

437

вул. 3-а Заводська

438

вул. 3-а Продольна

439

вул. 4-а Заводська

440

вул. 4-а Продольна

441

вул. 5-а Продольна

442

вул. 5-а Новопоселенська

443

вул. 6-а Продольна

444

вул. 7-а Продольна

445

вул. 8-го Березня

Провулки

1

пров. Абрикосовий

2

пров. Авіаційний

3

пров. Аерофлотський

4

пров. Айвазовського

5

пров. Архітекторів Шольців

6

пров. Багацького

7

пров. Баранівський

8

пров. Барвінковий

9

пров. Березовий

10

пров. Березовий гай

11

пров. Бєлгородський

12

пров. Битицький

13

пров. Білоусівський

14

пров. Богуна

15

пров. Бориса Грінченка

16

пров. Будівельників

17

пров. Бузковий

18

пров. Вавілова

19

пров. Василівський

20

пров. Василя Філоновича

21

пров. Ватутіна

22

пров. Веретенівський

23

пров. Весінній

24

пров. Виноградний

25

пров. Високий

26

пров. Вільний

27

пров. Вітряний

28

пров. Володимира Куца

29

пров. Генерала Грекова

30

пров. Геннадія Петрова

31

пров. Героїчний

32

пров. Гетьманський

33

пров. Горобиновий

34

пров. Грибоєдова

35

пров. Григорія Сковороди

36

пров. Громадянський

37

пров. Гудимівський

38

пров. Дачний

39

пров. Даргомижського

40

пров. Декабристів

41

пров. Дмитра Дорошенка

42

пров. Доватора

43

пров. Дунайський

44

пров. Електронний

45

пров. Заозерний

46

пров. Запрудний

47

пров. Івана Литвиненка

48

пров. Івана Франка

49

пров. Іллінський

50

пров. Інститутський

51

пров. Іподромний

52

пров. Іоанна Хрестителя

53

пров. Калиновий

54

пров. Карбишева

55

пров. Квітковий

56

пров. Кленовий

57

пров. Книшівський

58

пров. Ковалевський

59

пров. Косівщинський

60

пров. Костюківський

61

пров. Коцюбинського

62

пров. Куликівський

63

пров. Лазарцівський

64

пров. Лебедєва-Кумача

65

пров. Лесі Українки

66

пров. Лєскова

67

пров. Линтварьових

68

пров. Липовий

69

пров. Лізи Чайкіної

70

пров. Лікаря Зіновія Красовицького

71

пров. Лікаря Івана Дерев’янка

72

пров. Льва Толстого

73

пров. Льотний

74

пров. Майданівський

75

пров. Макаренка

76

пров. Маковського

77

пров. Марії Башкірцевої

78

пров. Марусі Чурай

79

пров. Менделєєва

80

пров. Микола Василенка

81

пров. Миколи Міхновського

82

пров. Монастирський

83

пров. Над’ярний

84

пров. Народний

85

пров. Некрасова

86

пров. Низовий

87

пров. Новоселицький

88

пров. Оборонний

89

пров. Огарьова

90

пров. Одеський

91

пров. Осінній

92

пров. Остапа Вишні

93

пров. Павлова

94

пров. Піщанський

95

пров. Піщаний

96

пров. Плещеєва

97

пров. Пляжний

98

пров. Повстанський

99

пров. Подольний

100

пров. Привольний

101

пров. Пришибський

102

пров. Прорізний

103

пров. Профспілковий

104

пров. Псільський

105

пров. Ранковий

106

пров. Ромашковий

107

пров. Роменський

108

пров. Руднєва

109

пров. Садовий

110

пров. Саксаганського

111

пров. Самсонівський

112

пров. Санаторний

113

пров. Севастопольський

114

пров. Семашка

115

пров. Семінарівський

116

пров. Сєрова

117

пров. Слюсарівський

118

пров. Соломії Крушельницької

119

пров. Софії Русової

120

пров. Спартака

121

пров. Спортивний

122

пров. Стадіонний

123

пров. Степана Тимошенка

124

пров. Стрільчанський

125

пров. Суворова

126

пров. Суджанський

127

пров. Сумський

128

пров. Сурікова

129

пров. Суханівський

130

пров. Східний

131

пров. Терезова

132

пров. Тихий

133

пров. Тихоріцький

134

пров. Токарівський

135

пров. Фіалковий

136

пров. Хвойний

137

пров. Чайковського

138

пров. Чехова

139

пров. Чкалова

140

пров. Чугуївський

141

пров. Ювілейний

142

пров. 1-й Заводський

143

пров. 1-й Осінній

144

пров. 1-й Перекопський

145

пров. 1-й Продольний

146

пров. 2-й Весінній

147

пров. 2-й Воробйовський

148

пров. 2-й Заводський

149

пров. 2-й Кленовий

150

пров. 2-й Осінній

151

пров. 2-й Перекопський

152

пров. 2-й Продольний

153

пров. 2-й Східний

154

пров. 3-й Заводський

155

пров. 8-го Березня

156

пров. 9 Травня

 

Проїзди

1

проїзд Академічний

2

проїзд Андріївський

3

проїзд Білоусівський

4

проїзд Богдана Хмельницького

5

проїзд Гайовий

6

проїзд Горовий

7

проїзд Дарвіна

8

проїзд Даргомижського

9

проїзд Дачний

10

проїзд Добролюбова

11

проїзд Доватора

12

проїзд Довженка

13

проїзд Євгена Маланюка

14

проїзд Затишний

15

проїзд Замостянський

16

проїзд Кільцевий

17

проїзд Короленка

18

проїзд Кузнечний

19

проїзд Михайла Осадчого

20

проїзд Молодої Гвардії

21

проїзд Ніни Братусь

22

проїзд Новий

23

проїзд Павлова

24

проїзд Перова

25

проїзд Прокоф’єва

26

проїзд Спортивний

27

проїзд Тополянський

28

проїзд Щасливий

29

проїзд 1-й Лановий

30

проїзд 1-й Парковий

31

проїзд 2-й Довженка

32

проїзд 2-й Лановий

33

проїзд 2-й Парковий

34

проїзд 3-й Парковий

35

проїзд 4-й Парковий

Тупики

1

тупик 1-й Вербний

2

тупик 1-й Журавлиний

3

тупик 1-й Прибережний

4

тупик 2-й Вербний

5

тупик 2-й Журавлиний

6

тупик 2-й Прибережний

7

тупик Лісопильний

Всі комунальні підприємства, які відповідають за життєзабезпечення міста підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. Виконано значний обсяг робіт, майже все, що планували.

Зокрема:

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 662,3 тис. грн. проведені роботи по ремонту водозаборів міста, заміні водопровідних та каналізаційних мереж, підготовці КНС та очисних споруд, промивці резервуарів.
КП «Міськсвітло» Сумської міської ради за рахунок міського бюджету – 353,4 тис. грн. та власних коштів – 11,0 тис.грн. проведені роботи по підготовці мереж зовнішнього освітлення, технічного обладнання та спецтехніки.
КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради за рахунок власних коштів 141 тис. грн. та міського бюджету – 1050,0 тис. грн. проведені роботи по підготовці техніки, заготівлі протиожеледних матеріалів, придбанню запасних частин для снігозбиральної техніки, очищенню зливоприймальних колодязів
КП «Зелене будівництво» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 29,0 тис. грн. та міського бюджету – 438,0 тис. грн. проведені роботи по підготовці опалювальних систем приміщень, підготовці спецтехніки, підготовці теплиць.
по КП «Спецкомбінат» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 1,7 тис.грн. та міського бюджету – 13,0 тис.грн., проведені роботи по утепленню та ремонту дверей в адміністративному приміщенні, виробничих приміщеннях та гаражах, закупівлі необхідних матеріалів та спецодягу.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго» та комунальне підприємство «Міськводоканал» Сумської міської ради зобов’язані виконавчим комітетом завершити роботи по благоустрою територій, де проводилися роботи по ремонту теплових, водопровідних мереж та мереж каналізації в термін до 01 листопада 2014 року.

Питання підготовки міського господарства до осінньо-зимового періоду 2014-2015 років та його проходження знаходиться під особистим контролем керівників комунальних підприємств.

________________________________

З метою своєчасної підготовки міського господарства і забезпечення життєдіяльності міста в осінньо-зимовий період 2014-2015 років, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 30, частиною першою статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради рішенням від 15.04.14 № 159 «Про заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років» створив міжвідомчу комісію по організації і контролю за підготовкою міського господарства до роботи у вказаний період. Також даним рішенням зобов’язано підприємства, установи і організації міста, незалежно від форм власності, розробити та затвердити заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

Житловими та комунальними підприємствами надаються звіти за належністю про хід виконання розроблених заходів у терміни, визначені нормативними актами органів виконавчої влади з питань управління об’єктами житлового господарства міста.

Станом на 29.08.14р. заходи по підготовці житла до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років в середньому виконані на 75 % від запланованих. В тому числі по ремонту покрівлі на 83,8%, внутрішньобудинкових мереж опалення на 114,6%, системи гарячого водопостачання на 227,5%, системи холодного водопостачання на 97,9%, по ремонту енергозабезпечення будинків (електрощитових) на 60%.

КП «Сумижитло» проведено профілактичний огляд в 736 будинках, підготовлено 320 теплових пунктів (що складає 37%), відновлено 100 м/п теплоізоляції, відновлено освітлення в 19 теплопунктах, проведено ревізію 32 елеваторних вузлів та виконано інші роботи.

Ремонтні роботи по підготовці об’єктів лікувально-профілактичних та шкільних і дошкільних закладів міста виконані на 66,3%.

Станом на 29.08.14р. проведено гідравлічних випробувань на 80% теплових мереж міста. Проведена заміна аварійних ділянок теплових мереж після проведення випробувань майже 1,17 км. Ремонт технологічного обладнання ПНС, ЦТП та котелень виконаний на 85%. В цілому по підприємствам теплоенергетики заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років виконані на 85%.

На балансі та обслуговуванні КП «Міськводоканал» Сумської міської ради знаходиться 528, 1 км водопровідних та 330,6 км каналізаційних мереж. Із них застарілих та аварійних водопровідних мереж 207,8 км, каналізаційних – 168,6 км. З кожним роком кількість останніх по місту Суми збільшується. За три останні роки підприємство за власні кошти виконало заміну та капітальний ремонт водопровідних мереж 1,8 км, каналізаційних мереж – 0,4 км.

Заплановані заходи по підготовці підприємства до роботи в осінньо-зимовий станом на 29.08.2014 року виконані на 80%. З них, проведена заміна 281 п. м. водопровідних мереж та 248 п.м. мереж водовідведення. Крім того, проведені роботи по промивці резервуарів чистої води на водозаборах міста, частковий ремонт покрівель насосних станцій та очисних споруд, ремонту та ревізії обладнання насосних станцій, очисних споруд та котельні.

Для реального зменшення питомої ваги застарілих та аварійних водопровідних та каналізаційних мереж, необхідно виконувати за рік заміну або капітальний ремонт мереж не менше 5% від загальної довжини. Це не менше 26, 41 км водопровідних мереж і 16,5 км каналізаційних мереж.

На жаль, у зв’язку зі збитковістю тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, КП «Міськводоканал» не має змоги власними силами виконати зазначені роботи. Фінансування з міського та державного бюджетів на проведення робіт по заміні водопровідних та каналізаційних мереж за останні роки також відсутнє.

Ритуальна служба КП «Спецкомбінат»

Порядок надання ритуальної послуги суб’єктами господарювання в м. Суми регулюється Законом України «Про поховання та похоронну справу» (надалі Закон), Наказом №193 Держжитлокомунгосп України від 19.11.2003 року (надалі Наказ), «Порядок утримання кладовищ та функціонування місць поховань на території м. Суми» від 28.11.2007 року №973-МР та внесеними до нього змінами і доповненнями від 25.02.2009 року №2368 – МР (надалі Порядок).

Відповідно до положень ст..9 «Закону» в порядку, визначеному Законодавством України в м. Суми рішенням Сумської міської ради від 25.05.2009 року (№818-МР) створено госпрозрозрахункове комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат», яке з 26.01.2005 року (№1068-МР) визнано ритуальною службою в м. Суми та їй підпорядковано спеціальна служба по підбору та транспортуванню померлих в морг.

Ритуальна служба КП «Спецкомбінат» в м. Суми ніяких філіалів і дочірніх підприємств не має, згідно покладених на неї завдань здійснює в м. Суми організацію поховання померлих і надання передбачених та непередбачених необхідними мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг та реалізацію предметів ритуальної належності, виконують роботи з благоустрою місць поховань відповідно до кошторису, забезпечує функціонування місць поховань відповідно до порядку, визначеного Сумською міською радою, згідно ст.29 «Закону».

В приміщенні ритуальної служби КП «Спецкомбінат» за адресою м. Суми, вул.. Лебединська,5, згідно з «Законом» та «Наказом» створено всі необхідні умови для родини померлого, оформлення в короткі терміни всіх необхідних документів, організацією та проведення поховань. Робота ритуальної служби КП «Спецкомбінат» відповідно до режиму роботи, затвердженого рішенням Сумської міської ради №973-МР від 28.11.2007 року організовано щоденно (понеділок – п’ятниця з 7.30 до 19.00, а в суботу – неділю з 7.30 до 17.00, перерва на обід з 12.00 до 12.30).

В ритуальній службі КП «Спецкомбінат» за місцем оформлення договору – замовлення в доступному для огляду місці для замовника надана повна інформація щодо можливих виконавців послуг, які уклали договір про надання ритуальних послуг, їх адрес, телефонів та режиму роботи, необхідний мінімальний перелік окремих видів ритуальних послуг із зазначенням вартості, особливостей та термінів виконання, перелік ритуальних послуг із зазначенням вартості, особливостей та термінів виконання, щодо кожного виконавця, витяги із необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання та ритуального обслуговування населення, порядку утримання кладовищ, а також інших місць поховання, вимог щодо утримання та охорони місць поховань, реєстрації поховань померлих та перепоховань, організації поховання за рахунок державного та місцевого бюджетів, пільгового обслуговування населення, витягів з положення, Закону України «Про поховання та похоронну справу», режиму роботи організації, що виплачують допомогу на поховання, книги заяв, пропозиції і скарг, режиму роботи та номерів телефонів місцевих органів виконавчої влади та територіального органу у справах захисту прав споживачів.

На території м. Суми розташовано 13 діючих кладовищ, на яких вже відповідно до діючого законодавства ритуальною службою КП «Спецкомбінат» отримані державні акти на право постійного користування земельною ділянкою. Із всіх діючих кладовищ 2 функціонують у відкритому, а 11 в частково – закритому режимі.

  Відкриті кладовища:

 1. Кладовище в районі 40-ї підстанції
 2. Ново-Центральне Баранівське – вул. Червонопрапорна;

Частково закриті кладовища:

 1. Міське - вул. 20р. Перемоги
 2. Засумське - вул. Баумана
 3. Лучанське - вул. 2-га Залізнична
 4. Пришибське - вул. Р.Корсакова
 5. Василівське – вул. Кощея
 6. Парфирівське (с. Василівка) – вул.. Вишнева
 7. Ганнівське – вул.. Сонячна
 8. Тимірязівське (аеропорт) – вул..Аерофлотська
 9. Тополянське - вул. Скрябіна
 10. Старе Баранівське – вул.. 3-я Червонопрапорна.
 11. Аварійне по вул. Прикордонній.

Кладовища відкриті для відвідувань щодня з квітня по вересень з 8.00 до 16.00 годин, з жовтня по квітень – з 8.00 до 15.00 годин.                                        

Поховання померлих на кладовищах проводяться щодня в літню пору з 10 годин до 16 годин, у зимовий час – з 11.00 до 15.00 годин.

Всі міські кладовища є комунальною власністю територіальної громади і перебувають у господарському віданні КП «Спецкомбінат». На всіх кладовищах м. Суми організовано і здійснюється реєстрація поховань, перепоховань померлих громадян та намогильних споруд.

Порядок виділення земельної ділянки та надання послуг на кладовищах м. Суми

На кладовищах м. Суми додаткові платні послуги не представляються, всі ритуальні послуги, на підставі договору – замовлення оформлюються та оплачуються тільки в Сумській ритуальній службі КП «Спецкомбінат».

В м. Суми функціонують 2 діючих та 11 частково – закритих кладовищ.

 В діючих кладовищах поховання померлих здійснюються на загальних підставах.

В частково-закритих кладовищах  поховання померлих здійснюються при наявності вільного місця в родинній огорожі. Для поховання померлого в родинній огорожі особа, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого (виконавець волевиявлення) повинна з’явитися до доглядача кладовища, написати заяву на поховання, надати свідоцтво по смерть померлого (оригінал), свідоцтво про смерть першого похованого (оригінал) або, якщо в огорожі поховані інші члени родини, то свідоцтво про смерть на всіх раніше похованих (оригінали), вказати родинну огорожу та при наявності вільного місця отримати схему розташування всіх поховань з відображенням вільного місця, після чого з’явитися в ритуальну службу КП «Спецкомбінат» для подальшого оформлення договору-заказу та отримання дозволу на поховання. Розташовані в огорожі могили, повинні мати таблички або пам’ятник (пам’ятники) з надписом, що затверджує поховання цього померлого.

Підпоховання в родинній огорожі здійснюється відповідно до Закону через 20 років після першого поховання, при наявності тих же документів. На бажання виконавця волевиявлення чи особи, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, для поховання двох померлих в діючих кладовищах безоплатно виділяється місце для подвійного поховання.

Кожне поховання померлого здійснюється в окремій могилі. Під кожну могилу надається земельна ділянка таких розмірів:

Назва поховання

Розмір

Земельної ділянки

Могили

площа, м2

довжина, м

ширина, м

довжина, м

ширина, м

Подвійне

4,8

2,2

2,2

2,0

1,0

Одинарне

3,3

2,2

1,5

2,0

1,0

Урна з прахом

0,64

0,8

0,8

0,8

0,8

Примітка: У разі поховання померлого в нестандартній труні викопується могила залежно від довжини труни.

Копка могил власними силами замовників та іншими особами на кладовищах міста забороняється.

Після здійснення поховання виконавцю волевиявлення померлого, особі, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, як користувачу місця поховання,  КП «Спецкомбінат» надає свідоцтво про поховання. Цей документ надає право його пред’явнику на встановлення намогильного спорудження (пам’ятника) в межах могили (родинного поховання), вирішення питання про проведення підпоховання, здійснення інших дій, пов’язаних з облаштуванням місця поховання, який вважається його власником. Це робиться для того, щоб в подальшому не виникало ніяких проблем при облаштуванні намогильних споруд (пам’ятників).

Порядок встановлення намогильних споруд

На могилах (місцях родинного поховання), в межах виділеної земельної ділянки дозволено встановлювати намогильні споруди (пам’ятники) та елементи облаштування могил, які повинні відповідати встановленим стандартам і технологіям.

Всі роботи, пов’язані з монтажем, демонтажем намогильних споруд, їх реєстрації, надання свідоцтва про власність намогильних споруд, виконуються у весняно – осінній період, беручи до уваги погодні умови не раніше ніж одного року після проведення поховання з метою ущільнення ґрунту після засипання (можливе й більш раннє проведення робіт, але з обов’язковим попередженням Замовника про можливі наслідки, в т.ч. і втрату гарантії на проведені роботи), з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00 години, в суботу з 8.00 до 12.00 години. В вихідні та святкові дні відповідно до КЗпП України, роботи пов’язані з облаштуванням могил, монтажем та демонтажем намогильних споруд забороняються. Поховання на кладовищах не проводяться в дні великих релігійних свят.

Згідно діючого законодавства, намогильні споруди (пам’ятники) приватними підприємствами встановлюються у разі наявності у них договору з ритуальною службою   КП «Спецкомбінат» на проведення цих робіт.

У випадку, якщо власник могили (поховання) вирішив самостійно облаштувати або встановити намогильне спорудження (пам’ятник) власними силами, він повинен з письмовою заявою та паспортом звернутися до доглядача кладовища Сумської міської ритуальної служби КП «Спецкомбінат» та при цьому надати наступні документи:

 • оригінал свідоцтва про смерть похованого;
 • документи на придбання намогильного спорудження (пам’ятника), його ціни та дати придбання;
 • реквізити виконавця пам’ятника;
 • свідоцтво про поховання.

(оригінали документів після пред’явлення повертаються їх пред’явнику)

Після пред’явлення вказаних документів доглядачу кладовища, власник могили (поховання) повинен вказати родинну огорожу або місце поховання, отримати у доглядача кладовища схему розташування всіх поховань всередині огорожі (на земельній ділянці), отримати інструктаж про правила установлення намогильного спорудження (пам’ятника), після чого приступити до виконання робіт.

Після завершення робіт, на підставі наданих документів, встановлене намогильне спорудження (пам’ятник) доглядачем кладовища реєструються в книзі реєстрацій встановлених намогильних споруд (пам’ятників) і відповідальність за встановлення покладається на користувача місця поховання (власника могили).

Якщо користувач місця поховання (власник могили) не дотримує вище перелічені вимоги, встановленого їм намогильне спорудження (пам’ятник) не реєструється в книзі реєстрацій та Сумська міська ритуальна служба КП «Спецкомбінат» за їх збереження відповідальності не несе.

Намогильні спорудження (пам’ятники), огорожі, встановлені за межами відведеної земельної ділянки, у відповідності з діючим законодавством, підлягає демонтажу без попередження власника могили (поховання).

Послуги, які надає ритуальна служба КП «Спецкомбінат»

 • оформлення договору – замовлення на організацію та проведення поховання;
 • ознайомлення з виконавцями ритуальних послуг (суб’єктами господарювання), з якими КП «Спецкомбінат» укладено договір;
 • доставка померлого із дому в морг, звертатись по тел. 62-88-55 (цілодобово);
 • реєстрація, облік померлих та їх поховань на кладовищах м. Суми;
 • надання послуг спеціалізованими автокатафалками, із моргу додому та до місця поховання;
 • доставка ритуальних належностей;
 • безкоштовне виділення місць для поховання;
 • видача свідоцтва про поховання;
 • копка та засипання могил на 13-ти кладовищах міста;
 • надання всіх видів ритуальних послуг;
 • благоустрій місць поховання;
 • консультаційні послуги;
 • послуги організатора по проведенню ритуалу;
 • реалізація предметів ритуальної належності (труни, вінки, корзини, дерев’яні хрести та таблички);
 • безкоштовні поховання громадян окремих категорій;
 • надання послуг пільговим категоріям громадян;
 • виготовлення та встановлення намогильних споруд (пам’ятників);
 • видача дозволу на монтаж та демонтаж намогильних споруд;
 • реєстрація встановлених намогильних споруджень.

ВІДОМОСТІ ПРО КЛАДОВИЩА МІСТА СУМИ

№ п/п

Адреса (де розташоване)

 та найменування кладовища

Період, з якого здійснюється поховання (рішення уповноваженого органу)

Розмір кладовища

Статус кладовища(закрите, діюче)

Відповідальний за утримання кладовища(установа (підприємство, організація) повна адреса, контактна особа, телефон)

1.

Вул. Менжинського    – кладовище в районі 40-ї підстанції (І пусковий комплекс І черги)

2013 рік

2,54  га

Відкрите  кладовище

Комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат»

м. Суми, 
вул. Лебединська, 5

Заступник директора з ритуальних послуг Опара Г.Г.

Тел. (0542) 
62-88-54

2.

Вул. Вишнева (село Василівка)  – Порфирівське  кладовище

1912 рік

0,4899 га

Частково-закрите кладовище

3.

Район аеропорту -  кладовище Тимірязівське

1945 рік

0,6676 га

Частково-закрите кладовище

4.

Вул. 20років Перемоги   – Міське кладовище

1876 рік

11,0787  га

Частково-закрите кладовище

5.

Вул. Баумана – Засумське кладовище

1880 рік

10,8901 га

Частково-закрите кладовище

6.

Вул. Соняча (квартал №4)  – Ганнівське кладовище

1937 рік

2,0435 га

Частково-закрите кладовище

7.

Вул. Скрябіна – Тополянське кладовище

1952 рік

0,7910 га

Частково-закрите кладовище

8.

Вул. Залізнична – Лучанське кладовище

1862 рік

5,7448  га

Частково-закрите кладовище

9.

Вул. 3-я Червонопрапорна  – Кладовище Баранівське  (Старе)

1893 рік

1,3555  га

Частково-закрите кладовище

10.

Великочернеччинська сільська рада (вул. Червонопрапорна) Сумського району Сумської області – Ново-Центральне Баранівське кладовище

1983 рік

44,0864 га

Відкрите кладовище

11.

Вул. М. Кощія –  Кладовище Василівське

1912 рік

0,2724 га

Частково-закрите кладовище

12.

Кладовище по вул. Прикордонній

1901 рік

5,9652га

Частково-закрите кладовище

13.

Вул. Римського-Корсакова – Пришибське кладовище

1904 рік

2,7302  га

Частково-закрите кладовище

 

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Закон), постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2015 року № 354 «Про порядок прийняття рішень щодо невідповідності діяльності, найменування та/або символіки юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого об'єднання громадян вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, наказом Міністерства юстиції України від 09 червня 2015 року № 895/5 затверджено Положення про Комісію з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Положення).

Основними завданнями Комісії з питань дотримання Закону (далі – Комісія) є проведення правової експертизи матеріалів, поданих до неї, щодо невідповідності діяльності, найменування та/або символіки юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого структурного утворення, передбаченого статутом політичної партії, іншого об'єднання громадян вимогам Закону.

Відповідно до пункту 3 Порядку Мін`юст безпосередньо або через територіальні органи забезпечує постійний моніторинг відповідності найменування та/або символіки, матеріалів реєстраційної справи юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого структурного утворення, передбаченого статутом політичної партії, іншого об'єднання громадян вимогам Закону.

Згідно з пунктом 8 розділу ІІ Положення Комісія відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, забезпечує функції методологічного забезпечення моніторингу відповідності найменування та/або символіки, матеріалів реєстраційної справи юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого структурного утворення, передбаченого статутом політичної партії, іншого об'єднання громадян вимогам Закону.

Відповідно до пункту 9 розділу ІV Положення організаційне забезпечення діяльності Комісії здійснює Департамент державної реєстрації Мін`юсту.

Пропаганда комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки юридичною особою, політичною партією, іншим об’єднанням громадян, друкованим засобом масової інформації та/або використання у назві символіки комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів є підставою для відмови в реєстрації та/або припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об’єднання громадян, підставою для відмови в реєстрації та/або припинення випуску друкованого засобу масової інформації.

Юридичні особи, політичні партії, інші об’єднання громадян, зареєстровані на день набрання чинності цим Законом (21.05.2015), у разі порушення його вимог зобов’язані протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої установчі документи, найменування та/або символіку у відповідність із вимогами цього Закону. При цьому такі юридичні особи звільняються від сплати адміністративного збору під час державної реєстрації змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із цим Законом.

У разі недотримання вимог цього Закону юридичними особами, політичними партіями, іншими об’єднаннями громадян, зазначеними у пункті 3 статті 3 Закону, їхня діяльність підлягає припиненню в судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, або іншого уповноваженого органу державної влади, крім випадків, коли юридичними особами, політичними партіями, іншими об’єднаннями громадян вжито заходів щодо дотримання вимог цього Закону, а неможливість державної реєстрації змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із цим Законом, зумовлена об’єктивними причинами.

Звертаємо увагу керівників громадських формувань: громадських організацій, структурних утворень політичних партії, творчих спілок, організацій профспілок, організацій роботодавців, територіальних громад, що у разі реєстрації/легалізації, а також зміни відомостей до установчих документів та до керівних органів, зміни місцезнаходження керівного органу, з питань легалізації/реєстрації та припинення діяльності необхідно надавати заяви, відомості про керівні органи, відповідні документи до Сумського міського управління юстиції, до відділу Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, легалізації об’єднань громадян /Центр надання адміністративних послуг за адресою: 40000, м. Суми, вул. Горького,21, тел.: 661-918.