0012.jpg

Етика поведінки депутатів Сумської міської ради

затверджено Статутом Сумської міської територіальної громади, ст. 50 (рішення Сумської міської ради № 5124-МР від 30 жовтня 2024 року)

1. Депутати Сумської міської ради зобов’язані у своїй діяльності дотримуватись правил етичної поведінки, зокрема і таких правил депутатської етики:
1.1. Керуватися інтересами Сумської міської територіальної громади, не використовувати права депутата в особистих інтересах чи у корисливих цілях.
1.2. З повагою ставитися до честі та гідності жителів Сумської міської територіальної громади, колег депутатів, посадових осіб місцевого самоврядування, будь-яких інших осіб.

1.3. Утримуватися від дій, заяв та вчинків, що шкодять Сумській міській територіальній громаді.
1.4. Керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності та толерантності.
1.5. Не вживати публічно висловлювань, що можуть трактуватися як образа.
1.6. Використовувати у публічних виступах виключно достовірні та перевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування Сумської міської територіальної громади, громадських об’єднань, юридичних осіб, посадових чи службових осіб, депутатських фракцій чи груп Сумської міської ради, окремих депутатів Сумської міської ради чи жителів Сумської міської територіальної громади.
1.7. Не вчиняти умисних дій, спрямованих на унеможливлення роботи Сумської міської ради, пленарних засідань та засідань робочих органів Сумської міської ради.
1.8. Не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов’язані зі здійсненням ними депутатських повноважень.


2. У випадку порушення правил депутатської етики депутатом Сумської міської ради це питання розглядається на засіданні постійної комісії Сумської міської ради, яка займається питаннями депутатської етики, за письмовою заявою Сумського міського голови, секретаря Сумської міської ради головуючого на засіданні ради, керівника депутатської фракції чи групи, голови постійної комісії або не менше 7 депутатів Сумської міської ради або не менше як 7 жителів Сумської міської територіальної громади.


3. За результатами розгляду питання про порушення правил депутатської етики депутатом Сумської міської ради, на яке він обов’язково запрошується, постійна комісія має право застосувати до депутата-порушника один або одночасно кілька таких заходів впливу:
3.1. попередження із занесенням до протоколу засідання постійної комісії;
3.2. інформування громадськості про порушення депутатом Сумської міської ради правил депутатської етики та про заходи впливу щодо нього шляхом розміщення відповідного повідомлення на офіційному вебсайті Сумської міської ради;
3.3. оголошення на сесії Сумської міської ради про порушення депутатом Сумської міської ради правил депутатської етики.

4. З метою посилення контролю за дотриманням правил етичної поведінки Сумська міська рада може запроваджувати спеціальні вимоги до депутатів Сумської міської ради.