003.jpg

Шановна громадо!

З початку 2021 року разом з оновленою командою міського голови та новим депутатським корпусом, оновленим складом виконавчого комітету продовжили працювати над викликами, які наша країна отримала у 2020-му.

Карантин, локдаун, вакцинація – ми були єдині у боротьбі за здоров’я та життя кожного сумчанина. Усі галузі життєдіяльності наша громада змушена була адаптувати під суворі «закони» COVID-19.

Ми продовжили розвиток сучасної якісної медицини, яка гідно тримала свій медичний фронт у найтяжкі періоди боротьби з коронавірусом. Ми посилювали технічне забезпечення медичних закладів, задля порятунку кожного життя.

Разом тим, ми спільно працювали над економікою нашої громади, наповненням бюджету, міжнародною співпрацею та намагалися допомагати нашим підприємцям працювати у жорстких умовах карантинів.

Ми вчилися вчити і виховувати наших дітей.

Вчилися підтримувати тих сумчан, які цього потребували.

Ми допомагали нашим захисникам, які мужньо тримали свій фронт на сході країни з 2014 року.

Ми спільно з народними депутатами, обласною владою допомагали відновлювати критичну інфраструктуру – замінювали комунікації, ремонтували дороги, оснащували заклади освіти тощо.

А ще відновили молодіжний центр і чудовий сквер біля нього.

Ми планували й надалі відновлювати сквери та парки, зони відпочинку, наші заклади освіти, культури, ремонтувати мережі та прибудинкову територію.

Але прийшов ворог і в нашу громаду, наші домівки. І наші плани та завдання кардинально змінилися. Та ми вистояли, і сьогодні, завдяки нашим захисникам і захисницям, маємо можливість звітувати і аналізувати нашу спільну роботу.

Саме тому, що ми вже не зможемо розділити наше життя на певні періоди, а є лише життя до 24 лютого і після нього, звітуватиму і аналізуватиму нашу діяльність у 2021 році та ці 300 днів незламності, які ми мужньо проживаємо всі разом з вірою в нашу спільну Перемогу!

Дорога громадо!

2020-й рік змусив усіх нас змінити намічені плани та пріоритети і понад усе поставити життя та здоров’я сумчан, боротьбу з пандемією коронавірусу COVID-19, забезпечення умов для лікування, підтримку медичних працівників, галузі охорони здоров’я. Це був рік, коли ми жили, працювали, спілкувалися зовсім по-іншому: в режимі онлайн, з дотриманням усіх карантинних обмежень та соціальної дистанції. Кілька потужних хвиль епідемії, мов цунамі, накривали наше місто, і ми витримували черговий удар: госпіталізували, придбавали обладнання, розгортали ліжкомісця, забезпечували кисневі потоки. Важкою ціною давався досвід боротьби з жорстокою та підступною хворобою. Наразі Суми вийшли з червоної епідемічної зони, змогли стабілізувати ситуацію із поширенням вірусу та захворюваністю.

Тим часом, процеси забезпечення життєдіяльності міста не припинялися. В обласному центрі продовжували ремонтувати дороги, прибудинкові території, житловий фонд та ліфти, забезпечували подачу тепла, функціонування усіх комунікацій. Оновлене місто заграло яскравими барвами сучасних водограїв, спортивних, культурних, історичних об’єктів. Заклади бюджетної галузі активно впроваджували енергоефективні технології, поліпшували матеріальну базу. У місті продовжувалася реалізація освітньої, медичної, адміністративної реформ.

Це був рік виборів до місцевих рад. Містяни зробили свій вибір: депутатський корпус Сумської міської ради нині представлений 42-ома депутатами, які активно відстоюють інтереси громади. Особисто я дякую усім, хто втретє довірив мені відповідальну місію – головувати в місті, щоденно нести відповідальність перед мешканцями. Друзі, разом ми зможемо досягнути мети – розквіту наших рідних Сум.

Перед нами стоять вагомі завдання з реалізації Стратегії розвитку міста Суми-2030: підвищення економічного потенціалу, поліпшення інвестиційного середовища, активної промоції міста. На результат повинні працювати всі, хто має знання та ідеї, досвід та ресурс: галузеві фахівці, бізнесмени, підприємці, науковці, молодь.

Друзі, вірю у нашу єдність та згуртованість заради сьогоднішнього дня та майбутнього.

З повагою
Сумський міський голова

Олександр Лисенко

Дорога громадо!

2019-й в історії Сум залишиться як рік багатьох знаменних подій, рішень та новацій: місто активно впроваджувало реформи в галузях освіти, охорони здоров’я та децентралізації. Разом долали виклики, фінансові перепони, відповідно змінювали управлінські методи й пріоритети, зважаючи на першочергові потреби, забезпечуючи життєдіяльність міста.

Депутатський корпус підтримав рішення про створення Сумської міської об’єднаної територіальної громади шляхом приєднання сіл Піщанської сільської ради. Відтепер спільно вирішуємо питання: бюджетні, інфраструктурні, логістичні та інші. Модернізація адміністративно-територіального устрою області триває, і зміни ще будуть, тож ми повинні бути готовими до них.

Результати конструктивної співпраці міської ради та представників експертного середовища: науковців, галузевих фахівців, молоді, громадських активістів – лягли в основу Стратегії розвитку міста Суми - 2030, схваленої громадськістю та депутатським корпусом наприкінці року. Стратегія увібрала в себе провідні думки та ідеї, проєкти та програми, з якими буде пов’язана довгострокова перспектива міського розвитку.

Реалізація Стратегії не може бути одноосібною – натомість ця справа має об’єднати зусилля громадськості, бізнесу та влади, молодих, амбітних та досвідчених фахівців – і забезпечити відчутний результат.

Друзі, насправді ми маємо значний базовий потенціал: політичний, науковий, технічний, ресурсний, людський для того, аби втілити у життя задумане. Тож гуртуймося у своїй відповідальності та любові до рідного міста!

З повагою
Сумський міський голова   Олександр Лисенко

Шановна громадо!
Дорогі земляки!

Звертаюсь до вас, аби ви об’єктивно оцінили роботу: особисто мою, депутатського корпусу, виконавчого комітету.

Мій принцип і позиція у рішеннях, які приймаються міською радою та виконавчим комітетом, непорушні: інтереси сумської громади, кожного трудового колективу, кожної родини, кожного сумчанина – понад усе!

Комунальне господарство Сум постійно потребує ремонту, заміни, нових технічних рішень та методик, що ми, власне, і робимо.

Надаємо нові якісні адміністративні послуги, впроваджуємо електронні сервіси, що стають невід’ємною частиною сьогодення.

Сумчани спільно з органами місцевого самоврядування розподіляють кошти міської казни – активно подають проекти до «Бюджету участі».

Минулий рік став знаковим для містян ще й тому, що ми разом провели стратегічні сесії, визначили сильні та слабкі сторони міста в кожній з галузей, зібрали та врахували бачення і пропозиції фахівців та громадських активістів. І наразі працюємо над головним документом - Стратегією розвитку міста Суми до 2027 року.

Таким чином, наше місто Суми обрало курс, має професійну команду та впевненість у завтрашньому дні!

Все буде добре, дорогі мої земляки!

Сумський міський голова    Олександр Лисенко

Шановна громадо!

2017-й став для міста ще одним роком розвитку: інфраструктури, енергозберігаючих технологій, комунального транспорту, освіти, медицини, капітального будівництва.

Пріоритети міської влади залишаються незмінними: створення умов для комфортного проживання у Сумах містян усіх вікових категорій: від найменшеньких – до людей поважного віку.

Ми все частіше збираємося разом – чиновники та громадськість. Висловлюємо власні позиції, обговорюємо можливості, враховуємо ризики, висловлюємо зауваження, вказуємо на недоліки. Саме так народжуються конструктивні рішення.

Зводяться житлові масиви, створюються сучасні зони відпочинку,  оновлюються дороги та тротуари, сквери та парки, зміцнюється матеріальна база навчальних установ та закладів охорони здоров’я – усе це для кожного з нас, хто мешкає в Сумах, для кого це місто стало домівкою, містом, яке дає великі можливості для росту та реалізації власного потенціалу.

Хочу потиснути руку усім і кожному, хто забезпечує безперебійну роботу служб, відповідальних за життєдіяльність обласного центру.

Дякую тобі, дорога громадо – за те, що небайдужа, за те, що докладаєш фах та знання у спільну справу. Разом ми здолаємо негаразди і вирішимо проблеми, адже нас об’єднує головне – любов до рідного міста.

Сумський міський голова    Олександр Лисенко

 

ШАНОВНІ СУМЧАНИ!

25 жовтня 2015 року відбулись вибори до органів місцевого самоврядування. Ви вчергове довірили мені почесне право і великий обов'язок працювати для міста та всієї сумської громади. Давати оцінку своїй діяльності з морально-етичних міркувань вважаю недоцільним, проте впевнений, що кожен сумчанин повною мірою може відчути всі ті зміни, над якими ми працювали минулого року.

2016-й був важким. І, на жаль, складно сказати, що життя в нашій державі поліпшилось, але з впевненістю можу констатувати, що на місцевому рівні ми робили все можливе, щоб наше рідне місто та його городяни відчули позитив.

Найважливіше завдання, яке я поставив перед собою як міський голова, полягає не тільки в тому, щоб стратегічно керувати містом, а ще й залучати до цього процесу громаду. Це, перш за все, запровадження партиципаторного бюджету, збільшення видатків на конкурс молодіжних проектів, робота громадських комісій і публічні слухання з багатьох питань життя міста. Саме завдяки таким діям ми отримали чудові показники у сфері відкритості та публічності влади, що підтверджують численні рейтинги та дослідження.

Хочу наголосити на тому, що всі здобутки, якими ми можемо пишатися, є результатом нашої з вами спільної роботи. Разом з тим, не можу оминути проблемні питання, які, на жаль, теж існують, проте, я впевнений, разом ми зможемо їх вирішити!

Вже цього року ми плануємо зосередитись на глобальних інфраструктурних проектах: реконструкції молодіжного центру «Романтика», стадіону «Авангард», Театральної площі, а також капітального ремонту доріг, будівництва дитячих садочків, оновлення лікарень. Всі ці об’єкти забезпечать нову якість життя нашому місту!

Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує наше місто і країну. Певен, що і в майбутньому сумчани будуть такими ж активними та послідовними у своїх справах на користь Сум.

Бажаю усім нам здоров’я, завзяття й сил, а нашій країні – миру!

Сумський міський голова
Олександр ЛИСЕНКО

Дорога громадо, шановні сумчани!

Щорічний публічний звіт міського голови про роботу управлінської команди Сумської міської ради за 2015-й рік – це наш з вами спільний набуток, результат єдності намірів та дій, напрацьованих рішень, виконання поточних, планових завдань, вирішення нештатних, кризових ситуацій. Річний звіт – це спільна реакція влади й громади на виклики: економічні, політичні, суспільні, які час від часу постають перед громадою Сум. Це – й відповідь на запитання: на скільки ми були готові до цих викликів? – Чи достатньо виявили професійності, небайдужості та відповідальності, аби, використовуючи всі управлінські важелі та механізми консолідації сил, потенціалу та ресурсу, діяти в інтересах громади.

Міська рада відкрила ефективні канали доступу до публічної інформації, запровадила нові механізми комунікації з громадянами, розширила спектр звернень до органів місцевого самоврядування. Сумчани мають можливість брати участь у процесах формування та використання бюджету, у роботі дорадчих органів, діяльність яких спрямована на оптимізацію функціонування структурних підрозділів та комунальних підприємств. Відтак громадські активісти тепер не лише виконують контрольні функції, але й розділяють відповідальність за прийняті рішення з депутатським корпусом та виконавчим комітетом. Найактуальніші питання життєдіяльності міста, що стосуються сфер транспорту, ЖКГ, тарифної політики, медицини, соціального захисту ми виносили на громадське обговорення, враховували думки всіх, хто пропонував конструктивні рішення, і тільки потім визначалися з алгоритмом дій. Пріоритети міської ради 2015 року – це настанови сумської громади: ремонт прибудинкових територій та дорожнього покриття, придбання нових одиниць комунального транспорту, забезпечення лікувально-діагностичним обладнанням медичних закладів, зміцнення матеріально-технічної бази освітніх установ, матеріальна підтримка незахищених верств населення, допомога учасникам  АТО та захист родин загиблих, вирішення питань облаштування переселенців з тимчасово окупованих територій.

Звітуючи перед сумчанами, дотримуючись букви Закону України у частині відкритості, підконтрольності й підзвітності громаді, Сумська міська рада висловлює впевненість у тому, що міський політикум та громадськість об’єднають зусилля задля забезпечення в місті стабільного порядку та сприятливого мікроклімату для залучення інвестицій, розвитку економіки, бізнесу, відкриття творчих особистостей, підвищення добробуту сумських родин.

Сумський міський голова Олександр Лисенко

Шановні сумчани, дорога громадо!

Сьогодні у нас з вами відповідальний момент. Момент істини. Я тримаю перед вами іспит на те, як ми співпрацювали протягом 2014 року. Якщо бути точнішим не повний рік, а 8 місяців віддаляють нас від виборів міського голови, на яких ви голосували в першу чергу проти корупції, казнокрадства, проти лицемірства та чиновницького свавілля. Ми домовлялися з вами бути чесними один перед одним. Я своє слово тримаю. Один з моїх головних принципів роботи – кожен сумчанин, який зі своїм болем та проблемами зайшов до приймальні міського голови, має бути прийнятий і вислуханий. Тому не з чужих слів і не з соцмереж, і не з екрана телевізора я дізнаюсь про ваші турботи – а з перших вуст. Часом буває складно, але я ніколи не уникаю розмови, бо знаю: люди прийшли в мерію шукати правди, як до останньої інстанції, вони потребують допомоги.

Шановні депутати, сумчани!

 

Сьогодні я звітую перед вами – підбиваю підсумки роботи виконавчого комітету міської ради за 2013 рік. Буду говорити про те, що вдалось досягти, та означу найбільші проблеми, які позначились на розвитку Сум, а, подекуди, і загальмували його. Нагадаю, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи міської ради мають як власні, так і делеговані державою повноваження.

Шановні сумчани!


Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сьогодні я всьоме звітую перед вами – територіальною громадою міста Суми – про свою роботу на посаді міського голови. Звітую публічно, на відкритому зібранні, з вільним входом і виходом.

Жоден із вас не може дорікнути мені в тому, що під час кожного звіту я не був відвертий з вами у питанні аналізу стану міста або прогнозах щодо його розвитку, його спроможності.
Про що, власне, йдеться. Для мене, як для міського голови, 2012 рік був одночасно дуже складним, але продуктивним, вирішальним та базовим.