005.jpg

Передісторією розвитку мистецької освіти в місті Суми стала художня студія, яку організував в 1928 році художник, педагог і громадський діяч, учень І.Ю. Репіна Никанор Харитонович Онацький. В 1946 році при Будинку народної творчості була заснована студія образотворчого мистецтва, якою керували І.Т. Гриченко, М.Д. Бончевський та в останні роки її роботи Б.Б. Данченко. Студія мала статус Народної.

Сумська дитяча художня школа заснована рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 18 серпня 1977 року та в 2007 році отримала статус комунального закладу Сумської міської ради – Сумська дитяча художня школа ім. М.Г. Лисенка.

Директор

Народився в 1976 році в місті Суми.

Громадянин України. Українець.

Освіта вища.

З 1989 до 1993 року навчався в Сумській дитячій художній школі, яку закінчив з відзнакою.

З 1993 до 1998 року навчався у Сумському вищому училищі культури і мистецтв ім. Д.С. Бортнянського, спеціальність «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».

З 1999 до 2004 року навчався у Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка на спеціальності «Педагогіка і методика середньої освіти, історія, практична психологія». Спеціальність за дипломом: Вчитель історії та практичний психолог. З 2017 до 2019 року навчався у Сумському державному педагогічному університет ім. А.С. Макаренка. Диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Спеціальність за дипломом: Викладач образотворчого мистецтва в закладах вищої освіти, художник-оформлювач інтер’єру, виставкових експозицій.

Викладає образотворче мистецтво у закладах середньої, вищої освіти та закладах культури понад 25 років. Переможець обласного етапу конкурсу «Вчитель року - 2020» в номінації «Образотворче мистецтво», 1 місце. Переможець міського етапу конкурсу «Вчитель року – 2020» в номінації «Образотворче мистецтво», 1 місце.

За час педагогічної роботи був неодноразово нагороджений грамотами різних рівнів, головними серед яких є: грамота Міністерства культури України (2023рік), грамота відділу освіти та науки (2020 рік), сертифікат за участь в українсько-великобританському проекті, м. Лондон (2023рік), грамота голови Сумської військової адміністрації (2023 рік). Має звання тренера національного центру «Мала академія наук України» Всеукраїнського конкурсу олімпіади геніїв України, категорія «Мистецтво». Творчо працює як художник-графік, живописець, бере участь у виставках Спілки художників України.

 

Народився 01 листопада 1949 року в селі Олексіївка Сумського району.

Громадянин України. Українець.

Освіта вища.

У 1965 році закінчив 8 класів Олексіївської восьмирічної школи та продовжив навчання в Сумській середній школі № 1.

У 1965 – 1967 роках навчався в художній студії Будинку народної творчості у викладача Бончевського М.Д.

Після проходження військової служби в армії (1968 -1970 рр.) вступив до Курського державного педагогічного інституту на художньо-графічний факультет (1974-1979 рр.).

У 1989 – 1991 роках працював керівником студії «Графіка».

З 1987 по 1999 роки працював в Обласному науково-методичному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи на посаді методиста, старшого методиста, заступника директора з наукової роботи.

У 2004 році посів посаду директора Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г. Лисенка.

Працює в галузі культури понад 45 років.

Має почесне звання Заслужений працівник культури України.

Статут заклада

У різні роки школу очолювали: В.Сошенка, Володимир Півень, Олександр Проценко, Володимир Горбунов у 80-і та 90-х роки ХХ ст.

З 2004 року школу очолює її сьогоднішній керівник Кузьменко Олексій Дмитрович.

З 2006 року школа носить ім’я видатного українського скульптора, народного художника України, академіка, професора, уродженця села Шпилівки на Сумщині Михайла Григоровича Лисенка. Цього ж року з ініціативи школи був організований Відкритий конкурс юних художників з скульптури, де юні таланти заявляють про себе як творчі особистості.

Близько чотирьох сотень учнів сьогодні отримують відповідні знання з малюнку, живопису, композиції, історії мистецтв та скульптури.

Для творчого розвитку в навчальних програмах введений предмет за вибором, який дозволяє направляти творчий потенціал учнів на результативну роботу. Години використовуються для викладання предметів «Розпис по склу та дереву», «Батік», «Писанкарство», «Графіка» та «Гобелен». «Комп’ютерна графіка і дизайн» викладаються у власному комп’ютерному класі.

У 5 та 6 класах здійснюється професійна орієнтації для підготовки за відповідними спеціальностями учнів та молоді до вступу в середні та вищі мистецькі навчальні заклади України.

Закінчивши спеціалізовані мистецькі заклади, повернулися до школи й успішно працюють викладачами Соклакова О.В., Федоренко О.С., Лебеденко С.М,, Борико К.І., Близнюк Н.В.

Школа має високо професійний викладацький склад, 85 відсотків викладачів мають вищу і першу категорію. Стаж педагогічної роботи в середньому складає понад 20 років.

Протягом багатьох років вихованці школи беруть активну участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках-конкурсах посідаючи призові місця.

Юні таланти, які закінчили художню школу, разом з посвідченням отримують чудову професійну підготовку, що дає можливість вступу до вищих учбових закладів мистецтв і культури. Понад третину випускників стають студентами мистецьких закладів України та зарубіжжя.

Плата за навчання у школі становить 260 грн на місяць.

Відповідно до Порядку встановлення розміру плати за навчання у школах естетичного виховання дітей м. Суми, підпорядкованих відділу культури та туризму Сумської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 18.07.2017 № 389 право на безоплатне навчання мають такі категорії учнів:

˗ відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту» (діти із багатодітних сімей, діти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування);
˗ особливо обдаровані діти – переможці міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних конкурсів, фестивалів та виставок, у межах 2 (двох) відсотків від загального контингенту учнів;
˗ діти, батьки яких є (були) учасниками проведення антитерористичної операції;
˗ діти, батьки яких загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції.

Пільги надаються на підставі поданих батьками, опікунами, особами, на утриманні яких знаходяться діти, відповідних документів.

Пакет документів формується батьками у двох примірниках, з яких один є оригіналом та подається до 25 серпня поточного року.

Документи приймаються з травня по вересень. При школі відкриті підготовчі групи для дітей від 6 до 10 років.