007.jpg

До Жовтневої революції базар був розташований у західній частині Покровської площі, а під час ярмарків торгівля доходила до огорожі Покровської і Введенської церков, що стояли в центрі площі і були зруйновані у 30-і роки ХХ століття. У глибині площі проглядається двоповерховий будинок, де на початку ХХ століття був розташований готель "Тихий куточок". У ній 26-28 січня 1902 року зупинявся відомий російський письменник Володимир Галактіонович Короленко, що приїздив у Суми з Полтави для захисту 68 селян с. Павлівки (нині Білопільського району), звинувачених у розгромі місцевого православного храму. За розпорядженням уряду слухання в цій справі було закритим, і письменник до залу суду допущений не був.

Напроти Покровської церкви в 1899 р. за проектом скульптора О. М. Опекушина був споруджений пам’ятник цукрозаводчику-меценату Івану Герасимовичу Харитоненку, знесений після революції і відтворений у 1996 р. скульптором-сумчанином Анатолієм Аврамовичем Івченком.

У сквері на площі привертає до себе увагу скульптурна композиція "Партизанський рейд", присвячена знаменитому Карпатському рейду Сумського партизанського з’єднання під командуванням двічі Героя Радянського Союзу С. А. Ковпака і Героя Радянського Союзу С. В. Руднєва. Автор пам’ятника – народний художник СРСР, уродженець с. Шпилівка Сумського р-ну Михайло Григорович Лисенко, котрий у 1920-1923 рр. жив і навчався в Сумах.