003.jpg

м. Кутаїсі (Грузія)

https://kutaisi.gov.ge/

Кутаїсі – один з найважливіших історичних та економічних центрів у Західній Грузії, та столиця історичної області Імеретії. Місто лежить на берегах річки Ріоні, на висоті 125-300 м над рівнем моря. Знаходиться на відстані 221 км від Тбілісі та 150 км від Батумі.

Площа – 67,7 км2.

Населення – 140,9 тис. осіб.

З 2012 року в Кутаїсі розташовані уряд та парламент Грузії.

м. Сіньсян (Китайська Народна Республіка)

Сіньсян – місто-префектура на річці Вейхе в провінції Хенань, яка розташована в Північному Китаї. Виникло в 6-му столітті нашої ери при династії Суй.

Площа – 8 629 км2.

Населення – 6,108 млн. осіб.

Міський округ Сіньсян ділиться на 4 райони, 2 міських повіти та 6 повітів.

м. Чжуцзі (Китайська Народна Республіка)

Чжуцзі – місто повітового значення, що знаходиться під юрисдикцією провінції Чжецзян та під управлінням міста-префектури Шаосін. Місто розташоване у південному крилі дельти річки Янцзи, на відстані приблизно 200 км від Шанхаю, 90 км від Ханчжоу та 60 км від Міжнародного аеропорту Сяошань.

Площа – 2 311 км2.

Населення – 1,07 млн. осіб.

м. Банська Бистриця

(Словацька Респубілка)

 

Сучасна Банська Бистриця (Banská Bystrica) – неофіційна столиця Центральної Словаччини, адміністративний центр Банськобистрицького краю та головний фінансовий центр країни.

Банська Бистриця розташована в центральній частині Словаччини, у долині річки Грон. З трьох боків місто оточують гірські ланцюги: Низькі Татри на північному сході, Фатри на північному заході і Кремніца на заході, кожний з яких – екологічний об’єкт під особливою охороною.

Населення: 79 027 осіб (31 грудня 2014 року)

Площа: 103,4 км²

Приматор міста (мер): Ян Носко (з 2014 року).

м. Враца (Болгарія)

http://www.vratza.bg/

www.visit.vratza.com

 

Місто розташоване на північному заході Болгарії, біля північних передгір’їв Стара-Планіни, адміністративний центр Врачанскої області в 116 км від міста Софії. Населення – 69 тис. осіб.

Під час візиту Сумської офіційної делегації 26 липня 1966 року відбулися перші контакти з питань встановлення і розвитку дружніх відносин, співробітництва та взаємодопомоги між Сумською обласною адміністрацією та Врачанським округом, згідно яких і визначено міста-побратими: Суми - Враца.

З 27 травня по 3 червня 1996 року з візитом у м. Враца перебувала офіційна делегація м. Суми. За підсумками якого 3 червня 2000 року було підписано Угоду про дружбу і співробітництво між дружніми містами Суми та Враца на безстроковий період.

м. Целлє (Німеччина)

 

Місто розташовано на території землі Нижня Саксонія, в 35 км від Ганновера. Населення близько 74 тис. осіб.

Візит до м. Суми німецького підприємця в 1987 році з м. Целлє був поштовхом для налагодження дружніх відносин з нашим містом.

13 вересня 1989 року до м. Суми прибула офіційна делегація на чолі з бургомістром м. Целлє. Під час зустрічі був підписаний Протокол співдружності. Починаючи з 1989 року неодноразово були проведені обміни офіційними делегаціями. Так 17 січня 1990 року під час візиту представників адміністрації нашого міста головою виконавчого комітету міської ради народних депутатів підписано Угоду про співдружність міст Суми та Целлє.

Основні напрямки співпраці - культурна, освітня та медична галузі.

м. Люблін (Польща)

 

Люблін — адміністративний центр Люблінського воєводства, розміщений у східній частині Польщі. Площа міста - 147,5 квадратні км. Місто розміщене за 175 км від столиці Польщі Варшави та за 100 км від українсько-польського кордону. Кількість мешканців близько 355 тис. осіб.

21 червня 2002 року підписано Протокол намірів між містами Люблін та Суми.

Сумський державний університет має партнерські зв’язки з Університетом ім. Марії Склодовської-Кюрі (м. Люблін).

Починаючи з 2007 року між містом Суми та його польськими партнерами, містами Люблін та Гожув Вєлькопольські, почалось впровадження якісно нових проектів, які були спрямовані на обмін управлінським досвідом між посадовими особами органів місцевого самоврядування.

м. Волен (Швейцарія)

http://www.wohlen.ch/de/

 

Місто Волен, Швейцарія – місто кантону Ааргау, населенням 14,2 тис. осіб, площею -12.48 км².

Починаючи з 2004 року між м. Волен та м. Суми склалися тісні дружні відносини. У цьому ж році була направлена перша пожежна машина для Сумської області.

У 2006 році створений благодійний фонд «Help-Point Sumy» і одразу була укладена офіційна трьохстороння угода між благодійним фондом в особі його президента - Маріанни Піффаретті, м. Суми і Сумською обласною державною адміністрацією. Виконавчий комітет Сумської міської ради та Сумська обласна державна адміністрація взяли на себе відповідальність за зустріч, супровід Конвою з гуманітарною допомогою для пожежних частин, лікарень та міліції м. Суми та Сумської області, що прибуває двічі на рік.

м. Ґожув Вєлькопольські (Польща)

 

Місто Ґожув Вєлькопольські - адміністративний центр воєводського підпорядкування, Любуського воєводства, розташований у західній частині Республіки Польща на р. Варта (ліва притока р. Одер), у 40 км від кордону з ФРН. Населення 128 тис. чол. (площа 88 кв. км).

Місто було засноване в XII ст. (первинна назва Ландсберг над Вартою), германською династією Асконських, як торговий центр на роздоріжжі з заходу на схід (Західна Європа - Східна Азія, близький Схід), з півночі на південь (Скандинавія - Балкани). Інтенсивний розвиток міста набув у XIX ст. завдяки вигідному географічному розташуванню та судноплавству по р. Варта, бурхливо розвиваються текстильна, металообробна та переробна промисловість.