0010.jpg

Мажейкяй (Литовська Республіка)

http://www.mazeikiai.lt

Мажейкяй — місто в Тельшяйському повіті Литовської Республіки, адміністративний центр Мажейкського району. Знаходиться за 46 км на північ від міста Тельшяй.

Площа: 14 км²

Населення: 32 470 (2020).

Харбін (Китайська Народна Республіка)

http://www.harbin.gov.cn

Харбін – місто в Північно-Східному Китаї (Манчжурія) над річкою Сунгарі, адміністративний центр провінції Хейлунцзян. Великий промисловий і транспортний центр. Харбін засновано в 1898 у зв'язку з будівництвом Китайської Східної залізниці.

Харбін – єдине в Азії місто, якому організація ЮНЕСКО присвоїла звання «Місто музики».

Гуйян (Китайська Народна Республіка)

http://www.guiyang.gov.cn

Гуйян – адміністративний центр провінції Гуйчжоу, розташований у Південному Китаї.

Це сучасне місто зі зручною транспортною розв’язкою, багатими природними ресурсами та прекрасною екологією. Під його юрисдикцією є шість районів, одне місто окружного рівня, три округи, національна зона високотехнологічного промислового розвитку, зона економічного розвитку, зона вільної торгівлі та економічна зона аеропорту.

Площа – 8034 км2

Населення – 5,9 млн осіб.

Кутаїсі (Грузія)

www.kutaisi.gov.ge

Кутаїсі – один з найважливіших історичних та економічних центрів у Західній Грузії, та столиця історичної області Імеретії. Місто лежить на берегах річки Ріоні, на висоті 125-300 м над рівнем моря. Знаходиться на відстані 221 км від Тбілісі та 150 км від Батумі.

Площа – 67,7 км2.

Населення – 140,9 тис. осіб.

З 2012 року в Кутаїсі розташовані уряд та парламент Грузії.

Сіньсян (Китайська Народна Республіка)

http://www.xinxiangxian.gov.cn

Сіньсян – місто-префектура на річці Вейхе в провінції Хенань, яка розташована в Північному Китаї. Виникло в 6-му столітті нашої ери при династії Суй.

Площа – 8 629 км2.

Населення – 6,108 млн. осіб.

Міський округ Сіньсян ділиться на 4 райони, 2 міських повіти та 6 повітів.

Чжуцзі (Китайська Народна Республіка)

http://www.zhuji.gov.cn

Чжуцзі – місто повітового значення, що знаходиться під юрисдикцією провінції Чжецзян та під управлінням міста-префектури Шаосін. Місто розташоване у південному крилі дельти річки Янцзи, на відстані приблизно 200 км від Шанхаю, 90 км від Ханчжоу та 60 км від Міжнародного аеропорту Сяошань.

Площа – 2 311 км2.

Населення – 1,07 млн. осіб.

Банська Бистриця

(Словацька Респубілка)

 

Сучасна Банська Бистриця (Banská Bystrica) – неофіційна столиця Центральної Словаччини, адміністративний центр Банськобистрицького краю та головний фінансовий центр країни.

Банська Бистриця розташована в центральній частині Словаччини, у долині річки Грон. З трьох боків місто оточують гірські ланцюги: Низькі Татри на північному сході, Фатри на північному заході і Кремніца на заході, кожний з яких – екологічний об’єкт під особливою охороною.

Населення: 79 027 осіб (31 грудня 2014 року)

Площа: 103,4 км²

Приматор міста (мер): Ян Носко (з 2014 року).

Враца (Болгарія)

http://www.vratza.bg/

Місто розташоване на північному заході Болгарії, біля північних передгір’їв Стара-Планіни, адміністративний центр Врачанскої області в 116 км від міста Софії. Населення – 69 тис. осіб.

Під час візиту Сумської офіційної делегації 26 липня 1966 року відбулися перші контакти з питань встановлення і розвитку дружніх відносин, співробітництва та взаємодопомоги між Сумською обласною адміністрацією та Врачанським округом, згідно яких і визначено міста-побратими: Суми - Враца.

З 27 травня по 3 червня 1996 року з візитом у м. Враца перебувала офіційна делегація м. Суми. За підсумками якого 3 червня 2000 року було підписано Угоду про дружбу і співробітництво між дружніми містами Суми та Враца на безстроковий період.

Целлє (Німеччина)

 

Місто розташовано на території землі Нижня Саксонія, в 35 км від Ганновера. Населення близько 74 тис. осіб.

Візит до м. Суми німецького підприємця в 1987 році з м. Целлє був поштовхом для налагодження дружніх відносин з нашим містом.

13 вересня 1989 року до м. Суми прибула офіційна делегація на чолі з бургомістром м. Целлє. Під час зустрічі був підписаний Протокол співдружності. Починаючи з 1989 року неодноразово були проведені обміни офіційними делегаціями. Так 17 січня 1990 року під час візиту представників адміністрації нашого міста головою виконавчого комітету міської ради народних депутатів підписано Угоду про співдружність міст Суми та Целлє.

Основні напрямки співпраці - культурна, освітня та медична галузі.

Люблін (Польща)

 

Люблін — адміністративний центр Люблінського воєводства, розміщений у східній частині Польщі. Площа міста - 147,5 квадратні км. Місто розміщене за 175 км від столиці Польщі Варшави та за 100 км від українсько-польського кордону. Кількість мешканців близько 355 тис. осіб.

21 червня 2002 року підписано Протокол намірів між містами Люблін та Суми.

Сумський державний університет має партнерські зв’язки з Університетом ім. Марії Склодовської-Кюрі (м. Люблін).

Починаючи з 2007 року між містом Суми та його польськими партнерами, містами Люблін та Гожув Вєлькопольські, почалось впровадження якісно нових проектів, які були спрямовані на обмін управлінським досвідом між посадовими особами органів місцевого самоврядування.