007.jpg

Волен (Швейцарія)

http://www.wohlen.ch

Волен (Швейцарія) – місто кантону Ааргау, населення –14,2 тис. осіб, площа – 12.48 км².

Починаючи з 2004 року між м. Волен та м. Суми склалися тісні дружні відносини. У цьому ж році була направлена перша пожежна машина для Сумської області.

У 2006 році створений благодійний фонд «Help-Point Sumy» і одразу була укладена офіційна трьохстороння угода між благодійним фондом в особі його президента - Маріанни Піффаретті, м. Суми і Сумською обласною державною адміністрацією. Виконавчий комітет Сумської міської ради та Сумська обласна державна адміністрація взяли на себе відповідальність за зустріч, супровід Конвою з гуманітарною допомогою для пожежних частин, лікарень та міліції м. Суми та Сумської області, що прибуває двічі на рік.

З того часу угоди укладаються щорічно. З 2008 р. уряд кантону Ааргау (Швейцарія) також бере активну участь у фінансуванні цього благодійного проекту.

У період з 2004 по 2011 року регулярно передаються спеціальні транспортні засоби для пожежних команд, лікарень і міліції Сумської області. Окрім цього, зі Швейцарії передані тонни гуманітарного вантажу, а саме:

  • для медичних установ (медичне устаткування, спеціальні меблі, м'який інвентар, одноразові системи, машини швидкої допомоги);
  • для пожежних частин (спецодяг, каски, пожежні машини);
  • для ДАІ (патрульні авто).

Гуманітарний вантаж для міста Суми збирає не лише громада Волена, а й весь кантон Ааргау. 

У період з 2006 по 2012 роки тільки лікарні міста Суми отримали від швейцарських партнерів гуманітарної допомоги на суму понад 3 млн. грн.

У вересні 2009 року під час зустрічі чергового конвою з гуманітарною допомогою, з щирими привітаннями до міста Суми завітав Посол Швейцарії в Україні Георг ЦУБЛЕР.

У вересні 2012 року інший Посол Швейцарії в Україні Крістіан ШЬОНЕНБЕРГЕР також відвідав місто Сум. Він зустрівся з головою Сумської обласної державної адміністрації Юрієм ЧМИРЕМ та першим заступником Сумського міського голови Миколою ВОЙТЕНКОМ з метою обговорення напрямів подальшої співпраці. Посол також привітав своїх співвітчизників та висловив подяку всім, хто бере участь в організації та проведенні гуманітарної місії «Конвой».

18 січня 2013 року підписано Угоду про співпрацю стосовно гуманітарної допомоги для міста Суми та Сумської області.

З 14 по 22 квітня 2013 року проведено перший етап прийому гуманітарної місії «Конвой 2013/1». Орієнтовна вартість отриманої гуманітарної допомоги для лікувальних закладів м. Суми склала 100 тис. грн. та отримано 1 легковий автомобіль для Сумського МВ УМВС України в Сумській області.

17-22 вересня 2013 року проведено другий етап прийому гуманітарної місії «Конвой 2013/2». Надано гуманітарної допомоги вагою майже 300 тонн: меблі, матеріали, інструменти для освітньої та медичної галузей, Державної служби з надзвичайних ситуацій, 1 легковий спецавтомобіль - для правоохоронців.

20 січня 2014 року з робочим візитом до міста Суми завітала Маріанне Піффаретті – Президент благодійного фонду «Help Point Sumy» (м. Волен, Швейцарія), яка зустрілась з міським головою з метою обговорення доставки гуманітарної допомоги «Конвой 2014».

22 січня 2014 року за результатами попередньої зустрічі підписано трьохсторонню угоду про співпрацю на 2014-2015 роки між Сумською міською радою, благодійним фондом «Help Point Sumy» та Сумським обласним благодійним фондом «Хельвеція».

З 15 по 24 листопада 2014 року в місті Суми перебували представники гуманітарної місії «Конвой 2014». Цьогорічний вантаж переважно медичного спрямування, зокрема операційні шафи, столи, медичні кушетки, допоміжні засоби для інвалідів, матраци для ліжок, медичне обладнання, інструменти, лікарняна білизна загальною вагою 7600 кг.

Протягом 2015 року швейцарський благодійний фонд «Help-Point Sumy» на чолі з Президентом Маріанне Піффаретті відвідав м. Суми три рази та надав допомогу для муніципальних закладів міста загальною вагою 107,66 тис. кг та 4 автомобіля для міської поліції.

Крім того, було передано ліжка та речі, необхідні для побуту і навчання для сумських військових. 

Згідно з підписаною 17 лютого 2016 року угодою про співпрацю, до Сум із Волена надійшло гуманітарного вантажу загальною вагою понад 80 т.

15 серпня 2017 року президент об’єднання «Help-Point Sumy» Маріанне Піффаретті відвідала комунальну установу «Центр надання соціальних, медичних та психологічних послуг учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей» та шпиталь для ветеранів війни, де проходили лікування та реабілітацію військові, задіяні в антитерористичній операції.

23 вересня Маріанне Піффаретті побувала у міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня». Візит був присвячений знайомству з відділенням денного перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота». Гуманітарна допомога, яку отримують особи з інвалідністю, – інвалідні візки, ходунці, меблі, ліжка та інше – є серйозною підтримкою підопічних комунальної установи.

У 2017 році, так само як і в попередні роки, доставку гуманітарного вантажу (загальною вартістю 628,4 тис. грн.) було розподілено на дві частини. Перша частина вантажу складалася здебільшого з медичного та пожежно-рятувального обладнання, а друга – в основному з обладнання для медичних закладів.

17 квітня 2018 року президент об’єднання «Help-Point Sumy» Маріанне Піффаретті відвідала НВК № 16 ім. Олексія Братушки. Візит був присвячений знайомству з навчально-виховним комплексом та напрацюваннями у сфері інклюзивної освіти.

21 квітня представники гуманітарної місії, котрі доправляли до Сум 25-й вантаж від благодійного фонду «Help-Point Sumy», відвідали комунальне підприємство «Електроавтотранс» і ТОВ «Керамейя».

Згідно з укладеною угодою, у 2018 році Суми отримали гуманітарну допомогу загальною вагою 137,3 т та вартістю 599,1 тис. грн. для соціальних та освітніх закладів. Переважно вантаж складався із матеріалів медичного спрямування.

У 2019 році здійснювався супровід членів 2-х гуманітарних місій «Конвой», забезпечено прийом матеріальної допомоги для медичних та навчальних закладів, рятувальних служб, соціальних установ (всього близько 140 тон).