0012.jpg

Перелік комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров'я

https://smr.gov.ua/uk/miska-vlada/vikonavchi-organi/2015-12-10-09-05-30/13999-komunalni-zakladi-okhoroni-zdorov-ya.html

Розклад роботи приймальних лікувальних закладів м.Суми:

понеділок-п’ятниця з 8-00 до 16-30, обідня перерва з 12-00 до 12-30, вихідні: субота, неділя.

Сумська міська клінічна лікарня №1 

м.Суми, вул. 20 років Перемоги, 13, тел. - 62-01-20, 66-37-02 (приймальна),  62-01-39 (головни лікар)

 

У серпні 1974 року почала функціонувати  Сумська міська клінічна лікарня №1.

Очолює колектив лікарні з 2009 року головний лікар Домінас Валентина Михайлівна.

Лікарня являє собою багатопрофільний лікувальний заклад на 410 ліжок (12 профільних відділень, 4 параклінічних відділення). Ортопедо-травматологічні відділення №1 та №2, торакальне та пологове відділення для вагітних з екстрагенітальною патологією – мають статус обласних.

Кардіологічне з інфарктним блоком, пульмонологічне, урологічне мають статус міських центрів. Поліклінічні відділення №1 та №2 обслуговують 51270 жителів міста. Відкрито відділення сімейної медицини. При поліклініці функціонує денний стаціонар на 15 ліжок.

Відділення екстреної і амбулаторної ортопедо-травматологічної допомоги (міський травмпункт) цілодобово надає медичну допомогу жителям міста (щороку у відділення звертається близько 20000 травмованих).

В лікарні функціонує відділення променевої діагностики, клініко-діагностична лабораторія, фізіотерапевтичне відділення з лікувальною фізкультурою.

З 1992 року лікарня стала науково-практичною базою лікувального факультету Сумського державного університету і з 1998 року має статус клінічної лікарні, де проходять навчання та виробничу практику студенти лікувального факультету та Сумського медичного коледжу.

На базі ортопедо-травматологічного відділення №1 проводяться операції по імплантації штучних кульшових ( з 2000 року) та колінних суглобів ( з 2007 року), з 2000 року впроваджено методику оперативного лікування пошкоджень хребта із стабілізацією металоконструкцією Харківського інституту патології хребта та суглобів імені проф. М.І. Ситенко.

З 2005 року на базі урологічного відділення відкритий центр літотрипсії та ендоскопічної урології, в якому проводиться літотрипсія (безконтактне дроблення каменів) у нирках, сечоводі, сечовому міхурі та ендоскопічні операції з приводу пухлин передміхурової залози та сечового міхура.

З 2008 року на базі міського центру літотрипсії та ендоскопічної урології впроваджені методики ендоскопічних гінекологічних операцій в інтегрованому комплексі захворювань малого тазу. Виконуються операції з приводу позаматкової вагітності, захворювання яєчників, безпліддя на фоні злукового процесу в порожнині малого тазу, генітального ендометріозу та інш.

Проводиться діагностика остеопорозу новим ефективним і нешкідливим методом – денситометрія.

З 2008 року на базі кардіологічного відділення КУ "СМКЛ №1" відкритий міський центр тромболізісу.

  


 Сумська міська клінічна лікарня №4

м.Суми, вул. Металургів, 38, тел. 22-70-94 (приймальня), 28-60-50 (головний лікар), 68-60-50

 

Сумська міська лінічна лікарня №4 заснована в 30-ті роки минулого століття. Головний лікар - Стефаник Тарас Васильович, загальний стаж роботи 21 рік, на займаній посаді – 4 роки. Має ІІ категорію за спеціальністю "рефлексотерапія".

Заступники головного лікаря:

  • з лікувально-профілактичної роботи – СИЗОНЕНКО Віра Тихонівна, загальний стаж роботи 35 років на займаній посаді – 16 років. Має вищі кваліфікаційні категорії по організації і управлінню охорони здоров’я та по терапії.
  • з лікарсько-трудової експертизи – НОВІКОВА Олена Володимирівна, загальний стаж роботи 35 роки, на займаній посаді – 9 років. Має І кваліфікаційну категорію по організації і управлінню охорони здоров’я та І по терапії.

В структурі закладу: 2 поліклініки (потужність 1230 відвідувань на день) та стаціонар, розгорнутий на 230 ліжок. Кількість населення, яке обслуговується в поліклініці складає – 57777 осіб, з них 2955 та 880 підлітків.

Медико-санітарна частина ВАТ "СНВО ім. Фрунзе" Сумської міської клінічної лікарні №4, як її структурний підрозділ – поліклінічне відділення, яке організоване у встановленому порядку в 1987 році з розрахунку чисельності працюючих на ВАТ "СНВО ім. Фрунзе" понад 20 тисяч та закріпленого населення міської дільниці 25700 осіб.

Основними завданнями роботи медико-санітарної частини ВАТ "СНВО ім. Фрунзе" є:

  1. Надання кваліфікованої первинної медико-санітарної допомоги та спеціалізованої медичної допомоги приписному населенню безпосередньо в поліклініці і на дому, та працівникам ВАТ "СНВО ім. Фрунзе".
    Всі умови в поліклініці для цього є – в структурі поліклініки працюють: цехове відділення, дільничне відділення, стоматологічне відділення, фізіотерапевтичне відділення, денний стаціонар, клініко-діагностична лабораторія, бактеріологічна лабораторія, кабінетна служба, косметологічне відділення.
    На території ВАТ "СНВО ім. Фрунзе" розташовані здоровпункти, які максимально наближені до виробничих цехів та в разі необхідності в яких надається первинна долікарняна медична допомога робітникам товариства.
  2. Здійснення всіх видів профілактичних оглядів робітникам ВАТ "СНВО ім. Фрунзе" (попередні медичні огляди при прийомі на роботу та вступу до СПТУ №2; періодичні медичні огляди згідно наказів МОЗ СРСР №555 та МОЗ України №45; цільові медичні огляди), максимально використовуючи для цієї мети всі допоміжні діагностичні засоби.
    Проведення попередніх та періодичних медичних оглядів дає можливість виявляти на ранніх етапах патологію соціально-небезпечних хвороб суспільства та професійну патологію.
  3. Проводить диспансерізацію хворих осіб, які потребують динамічного нагляду лікаря; забезпечує їх кваліфіковане обстеження та систематичне лікування в залежності від характеру та перебігу захворювання. Вивчає умови праці в цехах та відділах ВАТ "СНВО ім. Фрунзе", розробляє необхідні заходи щодо профілактики професійних захворювань.
  4. В закладі є діагностичне обладнання європейського рівня, а саме:
  • апарат ультразвукового дослідження "Aloka SSD-500", який використовується як стаціонарно, так і пересувний (портативний);
  • апарат "Мікролаб-300", який використовується для біохімічних досліджень;
  • рентгенапарат EMERIX-50;
  • стоматологічне обладнання SATVA з фотополімерною лампою для реставрації зубів.

Також структурним підрозділом четвертої міської клінічної лікарні є поліклініка №4. Вона розташована у Курському мікрорайоні за адресою м. Суми, вул. Ковпака,7. Найменший радіус обслуговування поліклініки складає 500 м., найбільший – 12 км. Загальна кількість приписаного населення сягає понад 37,7 тисяч чоловік, з них дітей та підлітків – 6 000 чоловік.

З метою зміцнення здоров΄я населення України, поліпшення демографічної ситуації, підвищеня якості та ефективності медичних послуг, наближення кваліфікованої медико-санітарної допомоги до кожної сім΄ї, раціонального використання ресурсів охорони здоров΄я, надання спеціалізованої допомоги населенню на сучасному рівні в 2003 році терапевтичне відділення дільничої служби було реорганізовано у відділення сімейної медицини.

До складу відділення було включено 18 дільниць (дорослі, підлітки та діти з 7 років). Лікарі та середній медичний персонал пройшли професійну підготовку та підвищення кваліфікації зі спеціальності загальна практика-сімейна медицина, поглибивши свої знання з вузьких підрозділів лікувальної справи та педіатрії.

Метою функціювання відділення сімейної медицини є організація доступної та надійної невідкладної допомоги населенню, своєчасне виявлення та направлення хворих в лікувальні заклади для надання спеціалізованої допомоги, проведення профілактичних оглядів сімей для виявлення спадкових хвороб, онкозахворювань, туберкульозу, цукрового діабету та забезпечення таких хворих диспансерним наглядом. Особлива увага приділяється заходам по формуванню здорового способу життя: надання консультативної допомоги з питань планування сім’ї, вигодовування та виховання дітей, організація медико-соціальної допомоги поодиноким особам похилого віку та інвалідам, проведення санітарно-освітньої роботи, відкриття сімейних шкіл здоров’я, запобігання розповсюдженню шкідливих звичок, профілактиці інфекційних захворювань, пропаганді раціонального харчування членів сімей.

В 1993 році в поліклініці організований міський Центр амбулаторно-поліклінічної хірургії як одна з перспективних та економічних форм надання стаціонарної допомоги хворим. Економічна ефективність діяльності Центру складає в середньому до 80 тисяч грн. на рік. Відділення розраховано на 20 ліжок.

У своєму складі має операційну з передопераційною, хірургічний кабінет з чистою та гнійною перв’язувальнею, кабінет лазеротерапії, ендоскопічний кабінет. Матеріально-технічна база Центру дозволяє проводити оперативне лікування доброякісних новоутворень поверхнево розташованих тканин, неускладнених кил живота, гінекомастії з використанням місцевого та загального наркозу, виконувати внутрішньосуглобні ін’єкції, ампутації пальців, аутодермопластику трофічних виразок та ран. До консервативних напрямків у лікуванні хворих відносяться:

  • гастроентерологічний (хвороба оперованого шлунку, постхолецистекто-мічний синдром, гастродуоденіти, виразкова хвороба, хронічний холецистит, панкреатит, жовчнокам’яна хвороба);
  • захворювання прямої кишки (геморой та інші);
  • захворювання периферічних судин (облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок, облітеруючий ендартеріїт, варикозна хвороба, ангіотрофоневрози);
  • захворювання хребта, суглобів та м’яких тканин опорно-рухового апарату (остеохондроз, спондилез, куприковий біль, артрити, деформуючий остеоартроз, періартрити, бурсити, тендовагініти);
  • сечокам’яна хвороба;
  • трофічні виразки.

На виконання державної програми "Цукровий діабет" на базі Центру амбулаторно-поліклінічної хірургії в лютому 2002 року було створено кабінет діабетичної ступні, в якому передбачено лікування хворих на цукровий діабет по направленню лікарів-ендокринологів м. Суми під наглядом лікаря-хірурга, ендокринолога та медичної сестри подіатричного кабінету. Налагоджено функціонування 5 ліжок денного перебування для хворих-діабетиків з глікемічним моніторингом протягом дня. Користуючись досвідом ведення хворих в провідних клініках Москви, Києва та Харкова, а також Сумського обласного ендокринологічного центру, в практику введені та використовуються нові підходи до консервативного лікування хворих та сучасні методики хірургічної обробки ран, з обов’язковим забезпеченням функціональної розгрузки нижніх кінцівок за допомогою підбору спеціального ортопедичного взуття чи корегуючих устілок. у відділенні відпрацьовано застосування принципіально нових методик гелій-нєонової та інфракрасної лазеротерапії, ДЕНАС-терапії, органного електрофорезу з антибіотиками та препаратами α-ліпоєвої кислоти, УФ-опромінювання крові. Налагоджено постійну взаємодію з фахівцями ендокринологічних та хірургічних стаціонарів обласної, 4-ї та 5-ї міських лікарень, поліклінічними службами м. Суми, центром протезування, фізіотерапевтичними відділеннями, кафедрами медичного факультету. Отримані задовільні результати свідчать про покращення якості надання медичної допомоги в профілактиці та лікуванні одного з найнебезпечніших хірургічних ускладнень цукрового діабету - розвитку синдрому діабетичної ступні.

Фізіотерапевтичне відділення здійснює реабілітацію як амбулаторних хворих, так і хворих стаціонарів 4-ї клінічної лікарні. Відділення забезпечує лікування наступними фізіотерапевтичними процедурами:

  • електро-світлолікування;
  • парафіно-теплолікування;
  • інгаляції;
  • магнітолікування;
  • масаж;
  • бальнеотерапія (підводний гідромасаж, циркулярний душ душ Шарко);
  • електросон;
  • УФО;
  • лікувальна фізкультура.

З метою комплексного лікування хворих у відділенні використовуються нові методи нетрадиційної терапії: рефлексотерапія, голкотерапія, психосоматична терапія (лікувальний гіпноз при інсультах, ішемічній хворобі серця, цукровому діабеті, псоріазі).

Кабінетна служба поліклініки забезпечує надання спеціалізованої медичної допомоги як у поліклініці так і вдома, організацію та проведення профілактичних оглядів певних категорій населення, цільових оглядів на виявлення онкозахворювань, туберкульозу, венеричних захворювань, проведення та облік профілактичних щеплень, реєстрацію та організацію ліквідації осередків інфекційних захворювань.

  


Сумська міська клінічна лікарня №5

м.Суми, вул. Марко Вовчок, 2, тел. 33-12-53 (приймальня), 33-11-57 (головний лікар), 66-28-01

 

Сумська міська клінічна лікарня №5 була заснована 1 серпня 1954 року, на базі медсанчастини Суперфосфатного заводу.

12 квітня 1965 року був побудований новий корпус на 230 ліжок.

22 липня 1986 року був побудований ще один корпус - це хірургічний корпус на 350 ліжок. В лютому 1987 року відкрилась поліклініка на 850 відвідувань в одну зміну.

На даний час КУ СМКЛ №5 є великим лікувально-профілактичним закладом, який надає планову та ургентну медичну допомогу населенню м.Суми, району та області.

З липня 1999 року головним лікарем працює ПЕТРЕНКО В’ячеслав Юрійович, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, президент Асоціації медичних працівників області, член-кореспондент Академії інженерних наук, має вищу кваліфікаційну категорію по організації та управлінню охорони здоров’я.

Заступники головного лікаря:

  • з лікувально-профілактичної роботи – Ворожко Анатолій Григорович
  • з амбулаторно-поліклінічної роботи – Жаркова Альбіна Володимирівна
  • з лікарсько-трудової експертизи – Книш Наталія Володимирівна
  • з медсестринства – Козинець Людмила Іванівна.

В структурі закладу: 2 поліклінічних відділення (потужність 951 відвідувань на день) та стаціонар на 410 ліжок. Кількість населення, яке обслуговується закладом складає – 95882 осіб, з них 152 дітей та 205 підлітків. В лікарні функціонує 11 стаціонарних відділень

  • терапевтичне відділення;
  • ЛОР відділення;
  • обласне проктологічне відділення;
  • хірургічне відділення №1;
  • хірургічне відділення №2;
  • обласне судинне відділення з центром імплантації електростимуляції при порушенні ритму серця;
  • відділення мікрохірургії ока;
  • гінекологічне відділення;
  • гастроентерологічне відділення;
  • обласний центр екстракорпоральних методів детоксикації та гемодіалізу;
  • відділення реанімації та інтенсивної терапії.

До складу лікарні входять відділення обласного значення: проктологічне, судинної хірургії, ургентної гінекології.

На базі лікарні розташовані: міський суіцидологічний центр (психотерапії та медичної психології з відділенням кризових та межових станів), панкреатогепатобіліарний центр, міський діабетологічний центр лікування хворих діабетом з виразково-некротичними ускладненнями нижніх кінцівок та реабілітації хворих з патологією стопи.

Лікувально-діагностичні служби стаціонару складається з відділень:

  • клініко-діагностичної лабораторії
  • ультразвукової;
  • функціональної діагностики;
  • рентгенологічного, променевої діагностики;
  • фізіотерапевтичного кабінету.

Поліклінічне забезпечення здійснюється базовою поліклінікою №5, розташованою по вул. М.Вовчок, 2, на 850 відвідувань та філією, яка розташована вул. Д.Коротченко, 33.

Поліклініка має відділення: 3 терапевтичних, хірургії "Одного дня", ендоскопічне, очне, сімейної медицини, ветеранів війни, денний стаціонар, профоглядів. Ведеться спеціалізований прийом лікарів по 22 спеціальностям.

Пріоритетним направленням роботи лікарні є реформування охорони здоров'я за сучасними стандартами. З 2003 р. у лікарні функціонує відділення загальної практики – сімейної медицини. Сформовано 13 сімейно – територіальних дільниць з загальною кількістю населення 19677 жителів.

На базі лікарні розташована кафедра хірургічних хвороб та курс отоларингології Сумського державного університету (1 вересня 1993р.). Завідуючий кафедрою – доктор медичних наук, професор В.В. Леонов. Кафедра проводить значну лікувально-консультативну роботу в стаціонарі та поліклінічному відділенні.

Лікувально-профілактичну допомогу населенню здійснюють понад 997 фахівців.

Серед лікарів, які працюють в лікарні, 1 кандидат медичних наук, 82 - лікарі вищої та першої категорії. Хірурги Іван КОЦЮБА та Іван НЕЧИПОРЕНКО стали володарями премії "Гордість країни – 2009" в номінації "Лікар року".

У 2010 році КУ «Сумська міська клінічна лікарні №5» стала лауреатом рейтингу «Кращі підприємства України», а головний лікар лікарні визнаний «Кращим керівником року».

 


 Сумська міська поліклініка №3

40009 м. Суми, вул. Іллінська, 48/50, тел. 221-221, 221-254

Сумська міська поліклініка №3 почала свою роботу з 5 квітня 1930 року в результаті реорганізації Засумської амбулаторії в третій єдиній диспансер-поліклініку. Тоді ж до диспансеру-поліклініки була приєднана Засумська дитяча консультація.

Приміщення диспансеру-поліклініки розміщувалось в будинку по вул. Іллінській, який до революції належав купцю Кравченко. Фактично першим головним лікарем був Ерастов І.О. Про нього відомо, що народився він 28 березня 1886р. Освіту здобував на медичному факультеті Харківського Імператорського університету, який закінчив в 1911р. В період епідемії 1910 р. в якості в.о. епідеміолога брав участь в проведенні протихолерних заходів в с. Таранівка Харківської губернії.

Після закінчення університету працював головним лікарем в с. Рясному Охтирського повіту. З 1924 року проживав і працював в м. Суми, спочатку завідуючим протитуберкульозним диспансером, потім лікарем-терапевтом Сумської районної поліклініки. В квітні 1930р. перейшов працювати в 3-й диспансер-поліклініку, спочатку лікарем-терапевтом, а з грудня головним лікарем. Під час Великої вітчизняної війни служив начальником евакогоспіталю в м. Архангельську.

По закінченню війни повернувся в м. Суми. 11 травня 1945р. під час виступу на мітингу, присвяченому Перемозі, раптово помер.

В різні роки головними лікарями поліклініки працювали Рохлін І.Д., Богун А.Н., Гиря Н.Г., Пестун К.І., Шевченко Д.С., Пильова Л.Б. З 1994 року поліклініку очолює Котков Володимир Вікторович.

З 1948р. в поліклініці відкрита лабораторія, на початку 50-х років – рентгенологічний і фізіотерапевтичний кабінети.

Після пуску заводу "Точприлад" (нині АТ "SELMI"), була сформована цехова терапевтична служба.

Поступово зростала чисельність закріпленого населення. З зв’язку з невідповідністю приміщень поліклініки потребам організації медичної допомоги, в 70-х роках проведено будівництво нового корпусу, який став до ладу в 1980р.

Вперше в області з 1984р. відкрито денний стаціонар на 20 ліжок в зміну.

На сьогоднішній день поліклінікою обслуговується 36 тис. дорослого населення. Проводяться сучасні діагностичні дослідження з застосуванням рентгенологічного, ультразвукового і лабораторного обладнання, методів клінічної фізіології.

На чотирьох дільницях організована робота за принципом лікаря загальної практики-сімейної медицини.

Для покращення і прискорення обліку і обробки статистичної інформації застосовується комп’ютерна техніка.

В 2004 році відновлена робота кабінету лазеротерапії, а в 2006р. – відкрито ендоскопічний кабінет. Впроваджена ехокардіографія.

В поліклініці працює комісія по медичним оглядам водіїв.

В поліклініці ведеться прийом по 19 спеціалістам.

Головний лікар - КОТКОВ Володимир Вікторович, загальний стаж роботи 35 років, на займаній посаді – 14,5 років. Має вищу кваліфікаційну категорію з організації та управління охорони здоров’я.

Заступники головного лікаря:

- з лікувально-профілактичної роботи – ЄВДОКИМЕНКО Валентина Іванівна, загальний стаж роботи майже 26 років, на займаній посаді – майже 6 років. Має І кваліфікаційну категорію по організації і управлінню охорони здоров’я та вищу по терапії.

- з лікарсько-трудової експертизи – ГЛІВЕНКО Лариса Федорівна, загальний стаж роботи майже 36 років, на займаній посаді – 13 років 7 місяців. Має І кваліфікаційну категорію по організації та управлінню охорони здоров’я та вищу по терапії. 

СТРУКТУРА

Сумської міської поліклініки №3

І. Управління поліклінікою.

ІІ. Реєстратура.

ІІІ. Терапевтичне відділення №1.

ІV. Терапевтичне відділення №2.

V. Спеціалізовані прийоми:

  • ендокринологічний;
  • психотерапевтичний;
  • хірургічний;
  • отоларингологічний;
  • офтальмологічний;
  • дерматологічний;
  • інфекційний;
  • стоматологічний.

VІ. Жіноча консультація.

VІІ. Денний стаціонар.

VIII. Фізіотерапевтичне відділення:

  • кабінети електро-світлолікування;
  • кабінет лазеротерапії;
  • інгаляторій;
  • ЛФК і механотерапія;
  • кабінет масажу.

IX. Відділення променевої діагностики:

  • R-діагностичний кабінет;
  • флюорографічний кабінет;
  • кабінет ультразвукової діагностики.

Х. Клініко-діагностична лабораторія.

ХІ. Кабінет функціональної діагностики.

ХІІ. Маніпуляційний кабінет.

ХШ. Кабінет долікарських обстежень.

ХІV. Кабінет обліку і медичної статистики.

ХV. Централізована стерилізаційна.

ХVІ. Господарська служба.

 Керівники

№№

п/п

Відділення П.І.П. Посада Тел. робочий Тел. домашній
1. Адміністрація Котков Володимир Вікторович Головний лікар 22-12-21 27-20-89
2. Адміністрація Євдокименко Валентина Іванівна Заст. головного лікаря з ЛПР 27-20-72 65-22-52
3. Адміністрація Глівенко Лариса Федорівна Заст. головного лікаря л ЛТЕ 27-20-90 27-08-72
4. Адміністрація Землянко Тетяна Олексіївна Заст. головного лікаря з економіки 22-61-28  
5. Терапевтичне відділення №1 Шипігузова Олена Василівна Зав. відділенням 27-20-63 25-14-53
6. Терапевтичне відділення №2 Кравчук Світлана Іванівна Зав. відділенням 27-21-73 22-22-40
7. Жіноча консультація Яременко Ірина Іванівна Зав. жіночою консультацією 27-21-82 -
8. Фізіо-терапевтичне відділення Слатвинська Зінаїда Данилівна Зав. ФТВ 27-21-79 -

ГРАФІК

прийому громадян з особистих питань адміністрацією поліклініки на 2010 рік

Головний лікар Котков В.В.

Вівторок: 8-00 – 10-00

Четвер: 14-00 – 16-00

Перша  субота місяця: 9-00 – 11-00

Заст. головного лікаря з ЛПР Євдокименко В.І.

Понеділок: 14-00 - 16-00

П’ятниця: 14-00 - 16-00

Третя субота місяця: 9-00 – 11-00

Заст. головного лікаря з ЛТЕ Глівенко Л.Ф.

Середа: 8-00 – 10-00

Друга субота місяця: 9-00 – 11-00

  


 

Станція швидкої медичної допомоги міста Суми

м. Суми, пров. Громадянський 4а, тел. – 22-11-98

Коротка історія закладу

Станція швидкої медичної допомоги заснована 06.09.1943 року у перші дні після визволення міста від німецько-фашистських окупантів.

Спочатку станція містилась в двох кімнатах при Сумській ЦРЛ і мала одну вантажну машину та одну кінську підводу для обслуговування викликів.

Керівником станції були спочатку фельдшер Єпіфанов, далі недовгий період лікар Губернська С. Ф.

По закінченню війни прийшла на роботу Степура О. М., яка стала головним лікарем станції. Її замінила Крижанівська А. Ф., яка близько 20 років очолювала станцію швидкої медичної допомоги до 1970 року. При ній СШМД була перебазована до типової будівлі на 6 бригад за адресою: вул. Куліківська, 43, де містилась до 1981 року, коли було збудоване нове приміщення на 25 виїзних бригад.

В 1970-1973 роках були організовані і укомплектовані лікарями-спеціалістами та відповідною лікувально-діагностичною апаратурою спеціалізовані бригади: реанімації та інтенсивної терапії.

Далі з 1970 року по 2007 рік станцію швидкої медичної допомоги очолювали головні лікарі:

Іщенко В. П. – 1970-1975рр., Макарчук В. П. – 1975-1977рр., Хапаєв М. О., Романович Н. С., Великоцький В. І., Мишаков М. М. – 1987р., Шевельов І. І. – 1987-1988рр., Зінченко Ю. О. – 1989-1997рр., Горох В. В. – 1997-1999рр., Вітер І. І. – 1999-2001рр., Пирожников О. В. – 2001-2002рр.

З 2002 року станцію очолює КРЮЧКОВЕНКО Олександр Іванович.

Заступники головного лікаря:

- заступник головного лікаря станції з медичної роботи, перший заступник – КАЛІНІЧЕНКО Ольга Олександрівна, тел. 61-09-05;

- заступник головного лікаря станції з організаційно-методичної роботи – БІЛОУС Галина Василівна, тел. 61-09-05;

- заступник головного лікаря станції з економічних питань – КОЧУБЕЙ Ольга Іванівна ,

тел. 61-09-05

Особистий прийом громадян на станції здійснює головний лікар та його заступники, він проводиться відповідно до затвердженого головним лікарем графіка.

У день особистого прийому головним лікарем або його заступниками приймаються громадяни з усіх питань, віднесених до компетенції станції, незалежно від розподілу обов’язків. Усі звернення громадян на особистому прийомі реєструються та розглядаються в установленому порядку.

База, структура, основні функціональні підрозділи

Станція швидкої медичної допомоги є медичним закладом, який надає цілодобову екстрену медичну допомогу дорослому та дитячому населенню – хворим і потерпілим мешканцям міста Суми та села Піщане на догоспітальному етапі при нещасних випадках і станах, що загрожують життю чи здоров’ю.

Станція функціонує в режимі цілодобового чергування і готовності для надання екстреної медичної допомоги населенню визначеної території обслуговування, а в разі виникнення надзвичайних ситуацій - і за її межами. Станція забезпечує прибуття виїзних бригад швидкої медичної допомоги до місць виклику у 15-хвилинний термін від моменту їх надходження у місті та 30-хвилинний термін – у сільській місцевості.

Станція надає екстрену медичну допомогу усім, хто її потребує, як на місці виклику, так і при транспортуванні у лікувальні заклади та при зверненні хворих і потерпілих по медичну допомогу безпосередньо на станцію. Рівень надання медичної допомоги визначається медико-економічними стандартами.

Станція у своїй діяльності керується чинним законодавством України, рішеннями та розпорядженнями органів місцевої та виконавчої влади, наказами Міністерства охорони здоров’я України, місцевих органів управління охороною здоров’я, головного лікаря станції, Положенням про станцію, Статутом станції швидкої медичної допомоги та іншими нормативними документами.

Організація і рівень надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі визначається основними наказами по службі: наказом МОЗ України від 19.06.1996 року №175 "Про заходи щодо удосконалення швидкої медичної допомоги" та "Тимчасовими стандартами надання медичної допомоги при невідкладних станах", затвердженими наказом МОЗ України від 17.01.2005 року №24.

Станція розташована у приміщенні збудованому за типовим проектом в 1981 році, яке розраховане на 25 бригад.

За штатним розписом затверджено 20,5 виїзних бригад (з розрахунку не менше 0,7 бригад на 10 тисяч населення).

В структуру станції входять:

  • апарат управління та допоміжні обслуговуючі служби;
  • диспетчерська по прийому звернень по швидку медичну допомогу з 4 телефонними лініями 03, прямим телефонним зв’язком з пожежною, рятувальною службами, міліцією та радіозв’язком з виїзними бригадами швидкої медичної допомоги;
  • підрозділ санітарного автотранспорту;
  • консультативно-довідкова служба;
  • підрозділ медичної статистики;
  • обласний організаційно-методичний центр служби швидкої медичної допомоги.

 СТРУКТУРА

Сумської міської станції швидкої медичної допомоги

 

1346053772 hospital ambulance
 

 

Реформування роботи станції

Швидка медична допомога на даний час залишається гарантованим безкоштовним видом надання екстреної медичної допомоги населенню міста Суми – хворим та потерпілим - в любий період доби, незалежно від віку та соціального стану останніх. Про умови отримання медичної допомоги говорять правила виклику швидкої медичної допомоги, які були затверджені рішенням міськвиконкому від 18.08.1999 року № 367.

На виконання плану реформування галузі, відкрито пункти тимчасового базування виїзних бригад швидкої медичної допомоги. Мета створення таких пунктів - наближення екстреної медичної допомоги хворим та потерпілим на догоспітальному етапі, шляхом забезпечення своєчасного прибуття бригади на місце виклику. Крім того скорочення відстані доїзду на місце виклику сприятиме економії паливно-мастильних матеріалів. Ці пункти є структурними підрозділами Сумської міської станції швидкої медичної допомоги, дії яких координує диспетчерська служба станції.

27 квітня 2007 року відкрито такий пункт на базі поліклініки міської клінічної лікарні № 4. Бригада пункту обслуговує виклики від населення в Курському мікрорайоні міста.

8 червня 2007 року відкритий пункт тимчасового базування бригади швидкої медичної допомоги на базі міської клінічної лікарні № 5. Бригада пункту обслуговує виклики від населення в 9-10 мікрорайонах міста та в районі хіммістечка.

Лікарі виїзних бригад швидкої медичної допомоги зробили вагомий крок в проведенні тромболітичної терапії – введенні лікарського препарату, який розчиняє тромб і відновлює кровоток у вінцевих судинах, що забезпечують кровопостачання міокарду – серцевого м’язу. Лікарі-кардіологи КУ "Сумська міська станція швидкої медичної допомоги" насьогодні готові ввести тромболітик в любий період доби любому пацієнту з відповідними показаннями – в розпорядженні лікарів сучасний препарат "Металізе", вони мають відповідні знання і навички для цього.

3 серпня 2008 року працівниками КУ "Сумська міська станція швидкої медичної допомоги" здійснений перший тромболізис на догоспітальному етапі: пацієнту 48 років з діагнозом: ІХС, гострий Q-позитивний задньо-нижній інфаркт міокарда від 03.08.2008 року введений тромболітичний лікарський засіб "Металізе". Тромболізис здійснений силами медпрацівників кардіологічної бригади СШМД (лікар-кардіолог вищої категорії – Лобанов О. В., фельдшер Мудрова О. О.). Пацієнт в стабільному стані госпіталізований до інфарктного блоку Сумської міської клінічної лікарні № 1.

Здійснення тромболітичної терапії на догоспітальному етапі дасть можливість зменшити смертність та вихід на інвалідність від гострого інфаркту міокарда, зберегти повноцінне життя пацієнтам.

Тромболітична терапія є сучасним засобом для надання допомоги на догоспітальному етапі хворим з гострим інфарктом міокарду за кордоном. В Україні цей метод терапії застосовується в Харкові, Полтаві.

22-24 червня 2008 року на базі навчально-оздоровчого комплексу "Червона калина" Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського відбувся І Міжнародний конкурс швидкої медичної допомоги. Одночасно пройшла Міжнародна науково-практична конференція-семінар на тему: "Організація екстреної медичної допомоги: світовий досвід".

Ці заходи проводилися спільно з Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги і медицини катастроф за погодженням з Міністерством охорони здоров’я України і Асоціацією працівників швидкої та невідкладної медичної допомоги і медицини катастроф.

Участь у конкурсі взяла і команда Сумської міської станції швидкої медичної допомоги. Такий досвід сприятиме вдосконаленню екстреної медичної допомоги мешканцям та гостям нашого міста на огоспітальному етапі, а отже, покращенню їх рівня здоров’я.

 


 Сумська міська стоматологічна поліклініка

м. Суми вул.Паркова 2/1, тел.: 33-50-14,33-45-54

Сумську міську стоматологічну поліклініку засновано у 1986 році як лікувально–консультативний та організаційно-методичний центр. Поліклініка має чотири поверхи, це новий сучасний будинок.

Це найпотужніший стоматологічний заклад області, що виконує роль лікувально-консультативного та організаційно-методичного центру м. Суми.

Головним завданням Сумської міської стоматологічної поліклініки є надання стоматологічної допомоги району з населенням 111330 мешканців згідно наказу управління охорони здоров’я Сумської міської ради № 287 від 26.06.08 р. "Про закріплення населення в місті Суми для медичного обслуговування міськими закладами охорони здоров’я на 2008 рік".

Головний лікар - ШЕЙКО Олександр Віталійович, загальний стаж роботи 11 років, на займаній посаді – 7 років. Має І кваліфікаційну категорію з організації та управління охорони здоров’я, І по стоматології.

Заступник головного лікаря:

- з лікувально-профілактичної роботи – ГРИЦАЄНКО Тетяна Миколаївна, загальний стаж роботи 29 років, на займаній посаді – 7 років. Має ІІ кваліфікаційну категорію по організації та управлінню охорони здоров’я та І по стоматології.

Обслуговує населення Зарічного району м. Суми. Потужність закладу - 600 відвідувань на день.

 Структура, основні функціональні підрозділи та їх характеристика

 

1346053880 hospital stomat
 

Надається весь спектр стоматологічної допомоги:

  • якісне та безболісне видалення зубів будь-якого ступеню важкості;
  • будь-які види амбулаторних хірургічних втручань (зубозберігаючі операції);
  • усунення щелепно-лицьових травм;
  • лікування всіх видів захворювань твердих тканин зубів;
  • якісне лікування захворювань ясен та слизової оболонки порожнини рота;
  • реставрації зубів;
  • протезування будь-яких дефектів зубних рядів;
  • використання найновітніх технологій;
  • протезування пільгових категорій населення.

В практику роботи лікарів всіх відділень широко впроваджуються рентгенодіагностичні методи, фізіотерапевтичні методи: електрофорез, кварц, УВЧ, СВЧ, ультразвук, дарсанваль. В фізіотерапевтичному кабінеті проводиться ряд процедур:

  • Електролікування
  • Гальванізація
  • Медикаментозний електрофорез постійного струму, імпульсними струмами, постійного та змінного напряму
  • Електрофорез кореневих каналів
  • Електрофорез ясен
  • Флюктуорізація
  • Ампліпульстерапія
  • Дарсанвалізація місцева
  • Дарсанвалізація порожнини рота
  • Вакуум-масаж
  • УВЧ-терапія
  • Мікрохвильова терапія
  • Магнітотерапія
  • Світлолікування
  • Визначення біодези
  • Місцеве УФ-опромінювання
  • Опромінювання іншими джерелами світла
  • Лазеротерапія
  • Лікування ультразвуком
  • Ультразвукова терапія
  • Ультрафонорез

В поліклініці на високому сучасному рівні надається хірургічна стоматологічна допомога. Використовуються анестетики нового покоління, які мають високі знеболюючі оцінки, не дають ускладнень.

Відновлення твердих тканин зубів здійснюється за допомогою найновіших пломбувальних матеріалів, впроваджено широкий спектр композитних матеріалів різного покоління.

В поліклініці проводиться профілактика і лікування захворювань тканин пародонту. На цей час заплановано впровадження в практику лікування рухомих зубів при захворюваннях пародонту армірованими композитами.

Санаційно-терапевтичне відділення займається проведенням планової профілактичної роботи серед організованих контингентів населення.

В ортопедичній стоматологічній практиці використовуються сучасні методи протезування за доступними цінами: косметичне протезування – пластмасові коронки, штифтові зуби, металеві коронки та мостовидні протези, металопластмаса та металокераміка. При виготовленні знімних протезів широко використовується бюгельне протезування.

Сумська міська стоматологічна поліклініка має філію кафедри терапевтичної та дитячої стоматології Харківської академії післядипломної освіти.

Співробітниками кафедри проводиться консультативний прийом складних хворих, направлених з лікувальних закладів міста і області. Лікарями спільно із співробітниками кафедри здійснюється клінічна апробація сучасних вітчизняних композиційних пломбувальних матеріалів. Постійно проводяться в’їздні цикли післядипломної підготовки лікарів по спеціальностям: ортопедія, стоматологія, хірургічна стоматологія.

За останні роки кафедрою підготовлено більше 500 спеціалістів для області.

Співробітники кафедри постійно ведуть консультативний прийом складних хворих, направлених з лікувальних закладів міста й області. Щорічно консультуються 150-170 пацієнтів. Лікарями спільно із співробітниками кафедри здійснюється клінічна апробація сучасних вітчизняних композиційних матеріалів.

На базі лікувального закладу здійснюється науково-досліджувальна робота, в якій приймають участь і співробітники поліклініки. Так, опубліковано більше 30 наукових робіт, 4 лікарі мають опубліковані наукові роботи.

МСП надає стоматологічну допомогу підприємствам і установам на договорній основі з можливим виїздом стоматологічного кабінету за місцем їх розташування. Стоматологічна поліклініка надає послуги безкоштовного протезування пільговому контингенту населення. Проводиться надання стоматологічної допомоги по страховим полісам, можливе укладання договорів із страховими компаніями.

Прийом пацієнтів ведеться з 8.00 до 20.30 в робочі дні, у вихідні – черговим лікарем з 8.00 до 19.00 год. за адресою: вул. Паркова 2/1, тел. реєстратури 33-45-54.

 


 СУМСЬКИЙ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК № 1

40022, м.Суми, вул. Троїцька, 20, тел. (0542) 22-07-55

Головний лікар КУ «Сумський пологовий будинок №1» - КРАВЦОВ Дмитро Вікторович.

КУ «Сумський пологовий будинок № 1» на 30 ліжок заснований у 1927 року в приміщенні, побудованому в 1886 році, яке було до цього часу притулком для дівчаток-сиріт.

В 1957 року пологовий будинок розширився до 100 ліжок. Штат складався із 15 лікарів, 29 акушерок, 14 медсестер і 36 санітарок.

Подальший розвиток пологового будинку відбувся у 1963 році, коли поряд зі старим корпусом був збудований, нині діючий, акушерський корпус.

В 1990 році було зведено чотирьохповерховий корпус жіночої консультації на 300 відвідувань за зміну.

З вересня 2008 року для впровадження новітніх технологій за рахунок коштів Сумської міської ради проводиться реконструкція акушерського корпусу.

З серпня 2009 року КУ «Сумський пологовий будинок №1» є учасником міжнародного Проекту «Здоров'я матері та дитини». Рішенням Координаційної Ради МОЗ України із впровадження заходів галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування в Україні на 2006-2010 роки" від 13.07.2010 року КУ "Сумський пологовий будинок № 1" надано статус "Лікарня, доброзичлива до дитини".

В закладі функціонує 5 стаціонарних відділень на 160 ліжок: відділення патології вагітних; акушерське відділення з індивідуальними пологовими залами, індивідуальними та сімейними пологовими палатами, післяпологовими палатами для спільного перебування матері і новонародженого; відділення для неонатального догляду; гінекологічне відділення, анестезіологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії для жінок; жіноча консультація на 400 відвідувань на добу. В жіночій консультації функціонують: кабінет УЗД, кабінет патології шийки матки, кабінет дитячого та підліткового гінеколога, кабінет планування сім'ї, клініко-діагностична лабораторія, школа відповідального батьківства, фізіотерапевтичний кабінет та кабінет лікувальної фізкультури. Є в пологовому будинку і денний стаціонар, який розрахований на 28 ліжок.

В пологовому будинку працює 320 чоловік, в т.ч. 1 кандидат медичних наук, 1 заслужений працівник охорони здоров'я, 61 лікар, 140 середніх медичних працівників. Серед працівників закладу міжнародний експерт з оцінки лікувальних закладів на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини», викладач регіонального центру з первинної реанімації новонароджених.

КУ «Сумський пологовий будинок № 1» надає кваліфіковану лікувально-діагностичну допомогу вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим та гінекологічним хворим.

Впроваджує сучасні методики ведення пологів та післяпологового періоду, діагностики та лікування гінекологічних захворювань, ускладнень вагітності, пологів та післяпологового періоду. Заклад активно співпрацює з Проектом «Здоров'я матері та дитини».

У відділенні патології вагітних проходять лікування вагітні середнього та високого ступеня перинатального ризику. Вагітним проводиться кардіомоніторний контроль з функціональними пробами, ультразвукові дослідження для своєчасного виявлення гіпоксій плода та компенсаційних можливостей фетоплацентарного комплексу.

Пологи відбуваються під контролем кардіомонітора, що дає можливість контролювати пологову діяльність та стан плода та своєчасно проводити необхідне лікування.

Відділення для неонатального догляду оснащене сучасною слідкуючою апаратурою та апаратурою для проведення первинної реанімації новонароджених, для штучної вентиляції легень та інфузійної терапії.

В закладі в 98,0 % випадків запроваджено сумісне перебування матері та дитини і активно впроваджуються 12 принципів успішного грудного вигодовування.

Завдяки проведенню організаційно-методичної роботи та роботи висококваліфікованого персоналу в пологовому будинку №1 з кожним роком покращуються основні показники акушерсько-гінекологічного служби.

Щорічно близько 88 тис. жінок отримують консультативну та стаціонарну допомогу в закладі.

В закладі створені умови для вільного відвідування родичів породіллі та новонародженого.

Пологовий будинок є базою для підготовки студентів Сумського медичного коледжу.

Співробітники закладу приймають активну участь у науковій роботі кафедри акушерства і гінекології медичного інституту. 


Сумська міська дитяча клінічна лікарня

 м. Суми, вул. Троїцька, 28, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (головний лікар), This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (загальна лікарні), тел.: 660-221

 КОРОТКА ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ 

1346053946 likarnia 28 2008
  

Сумська міська дитяча клінічна лікарня, згідно заповіту великого підприємця, мецената м. Суми Івана Герасимовича Харитоненка, була побудована в 1896 році його сином Павлом Івановичем.Ансамбль лікарні, складений з 3-х корпусів і одного службового приміщення, розташовувався в парку і все архітектурне рішення лікувального комплексу відповідало вимогам європейських стандартів того часу.

Спочатку лікарня носила ім'я свого благодійника - Івана Герасимовича Харитоненка.А після трагічної загибелі малолітньої дочки Павла Івановича, лікарня була названа на честь Святої Зінаїди.

На центральному корпусі лікарні в 1907 році було встановлено мозаїку з зображенням Святої Зінаїди. В даний час вона знаходиться в фондах Сумського художнього музею. Адміністрація Сумської міської дитячої клінічної лікарні свято зберігає історію і традиції Святої Зінаїди.По благословенню Преосвященного Іова, єпископа Сумського і Охтирського, в міській дитячій лікарні освячена Часовня Святої Зінаїди. В ній проводяться молебні о здравії хворих дітей, а також проводяться хрещення, соборування, святе причастя.

З невеликими перебудовами комплекс будинків Святої Зінаїди існує і нині. Спочатку лікарня функціонувала на 20 ліжок і була забезпечена капіталом у 30 тисяч карбованців. Лікування було безкоштовним. Після революції 1917 року Свята Зінаїда стала загальною лікарнею для всіх і тільки з 1926 року стала виконувати функції дитячої лікарні.

Головний лікар в цей час був Семен Наумович Харон. Довоєнні архіви лікарні не збереглися. Фонд почав формуватися з вересня 1943 року. На той час у Сумах було три дитячих консультації, молочна кухня, дитяча поліклініка і дитяча лікарня на 100 ліжок. Всі вони працювали як самостійні установи. Кожну з них, крім дитячої лікарні, очолювали завідуючі: так першу дитячу консультацію при дитячій поліклініці очолювала Валентина Олексіївна Воронко, другу по вул. Труда - Варвара Гаврилівна Єременко. Третя знаходилась по вул. Червоногвардійській. Першим головним лікарем була Марія Марківна Аренштейн.

У 1947 році за № 470 був виданий наказ Міністра охорони здоров'я СРСР "Про об'єднання дрібних установ охорони здоров'я в єдине ціле". Були ліквідовані посади завідуючих підрозділів, став один головний лікар, його заступник, старші медичні сестри. З серпня 1950 року головним лікарем такої об'єднаної дитячої лікарні призначається Надія Петрівна Димитрова.

В 1957 році на посаду головного лікаря дитячої лікарні призначена Марія Пахомівна Рижкова, яка очолювала колектив лікарні на протязі багатьох років.

У липні 1965 року здано в експлуатацію нове приміщення дитячої лікарні по вул. Дзержинського, 28, розраховане під поліклініку, стаціонар і молочну кухню.

В 1982 році головним лікарем Сумської міської дитячої клінічної лікарні був призначений Аркадій Петрович Лушпа. Під його керівництвом Сумська міська дитяча клінічна лікарня набувала сучасного вигляду. Будується і починає функціонувати у 1984 році новий корпус стаціонару, будується нове приміщення поліклініки №1 по вул. Труда.

У 1992 році здано в експлуатацію приміщення поліклініки №2 по вул. Д. Коротченко,3. В цей час лікарню очолює Микола Леонідович АРТЮХ.

У 1997 році головним лікарем КУ "Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди" призначений Олександр Михайлович Ємець, який очолює лікарню по теперішній час. В 2009 році головному лікарю присвоєно звання "Заслужений лікар України".

У 2022 році головним лікарем КУ "Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди" призначена Бугаєнко Вікторія Олександрівна.

 Керівництво лікарні

Головний лікар Бугаєнко Вікторія Олександрівна тел. 659-007
Заступники
з амбулаторно-поліклінічної допомоги Валентина Петрівна Сай тел.659-003
з економічних питань Ірина Миколаївна Панєвіна тел.659-004
з медсестринства Тетяна Володимирівна Шпірко тел.660-229

Повний перелік телефонів СМДКЛ

СТРУКТУРА ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ

Лікарня нині є багатопрофільним закладом, до структури якого входять: дві поліклініки на 980 відвідувань за зміну.

В поліклініках працюють лікарі 20 спеціальностей. Поліклініки обладнані за сучасними вимогами, є лабораторії, рентгенологічні кабінети, кабінети функціональної діагностики. До складу поліклінік входять 7 педіатричних відділень, денні стаціонари на 30 і 40 ліжок відповідно, фізіотерапевтичні відділення.

Дитяча поліклініка № 1, введена в експлуатацію в 1986 році, обслуговує дітей Ковпаківського району міста. Завідувачка поліклініки лікар вищої категорії Скічко Ольга Володимирівна.

Дитяча поліклініка №2 введена в експлуатацію в 1992 році. Ця поліклініка з денним стаціонаром на 30 ліжок є оздоровчо-реабілітаційним центром з басейном і водолікувальним комплексом. Поліклініка надає допомогу дітям Зарічного району м. Суми. Завідувач поліклінікою лікар вищої категорії Ставничий Володимир Дмитрович.

1346054111 hospital nev 28 2008
 

В дитячій амбулаторно-поліклінічній службі працюють висококваліфіковані спеціалісти. Спеціалізація лікарів поліклінік дає можливість проконсультувати і лікувати дитину в місті, не звертаючись за допомогою в обласні лікувально-профілактичні заклади.

Основне надбання амбулаторно-поліклінічної служби - це кадровий потенціал. В лікарні діє наставництво по передачі набутого досвіду і знань молодшому поколінню.

Стаціонар лікарні розрахований на 310 ліжок. До його складу входять 3 інфекційні відділення на 125 ліжок:

•Приймальне відділення.

• Інфекційне відділення № 1: (на 45 ліжок).

•Інфекційне відділення № 2: (на 40 ліжок)

•Інфекційне відділення № 3: (на 40 ліжок)

•Неврологічне відділення: (на 40 ліжок)

• Дерматологічне відділення: (на 30 ліжок);

• ЛОР відділення: (на 30 ліжок)

•Педіатричне відділення: (на 60 ліжок в т.ч. 20 кардіологічні 30 гастроентерологічні 10 педіатричні)

•Відділення анестезіології та інтенсивної терапії: (на 6 ліжок)

•Відділення для дітей хворих на туберкульоз: (на 25 ліжок)

•Клініко-діагностична лабораторія

•Денний стаціонар

Крім цього, в лікарні працюють допоміжні служби: фізіотерапевтичні відділення в поліклініках і стаціонарі, кабінети функціональної діагностики, лікувальної фізкультури, клініко-діагностична лабораторія, інформаційно-аналітичний відділ, кабінет фіброгастроскопії, кабінет ультразвукової діагностики, бібліотека, молочна кухня, харчоблок, централізоване стерилізаційне відділення, адміністративно-господарська частина.

За останні роки лікарня придбала сучасне обладнання, це: кольоровий ультразвуковий сканер 8А - 8000 ЕХ, комп'ютеризовані РЕГ, РВГ, ЄЄГ, електрокардіографи, дихальні апарати для відділення анестезіології, апарат ШВЛ "Малятко", апарат ШВЛ для новонароджених, інгалятор "Паримастер" з небулайзером, монітор пацієнта прикроватний та інше.

1 листопада 1999 року на базі лікарні відкрито кафедру педіатрії № 1. Завідувач кафедри професор Олександр Іванович Сміян.

На кафедрі навчаються студенти 2-6 курсів медичного факультету. Кафедра обладнана технічними засобами навчання. З вересня 2005 року кафедра педіатрії № 1 була реорганізована в кафедру педіатрії післядипломної освіти, дитячих інфекцій та пропедевтичної педіатрії.

У лікарні працюють висококваліфіковані медичні працівники так, 40 лікарів мають вищу кваліфікаційну категорію, 41 - першу, 25 - другу; 69 працівників середньої ланки мають вищу кваліфікаційну категорію, 70 - першу, 73 - другу.

У серпні 2009 року лікарня акредитована комісією міністерства охорони здоров’я як "Лікарня, доброзичлива до дитини".

* * *

Відкрилась «Клініка, дружня до молоді»

3 вересня, у рамках святкування Дня міста, відкрилась «Клініка, дружня до молоді» на базі дитячої поліклініки №2 по вул. Д.Коротченка, 3.

В урочистостях взяли участь: міський голова Геннадій Мінаєв, заступник генерального директора Української державної спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» Олена Мєшкова, заступник начальника управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Світлана Кривцун та головні спеціалісти управління, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів міста, спонсори та інші.

Виступаючі висловили сподівання, що клопітка робота співробітників клініки у співпраці з соціальними службами, з закладами освіти та іншими підрозділами зможуть покращити стан здоров’я підлітків та молоді міста, змінити їх ризиковану поведінку на безпечну та відповідальну, покращити відношення підлітків до особистого здоров’я і здоров’я близьких їм людей, своєчасно виявити захворювання та надавати комплексну кваліфіковану допомогу молоді.

«Клініка, дружня до молоді» – це структурний підрозділ КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», який буде надавати медичну допомогу підліткам та молоді віком від 13 до 24 років на основі дружнього підходу до молоді, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), основними принципами якого є добровільність, доброзичливість, доступність, конфіденційність, анонімність та не засуджуючий підхід до відвідувача.

Працювати в «Клініці, дружній до молоді» будуть 6 спеціалістів: педіатр, акушер-гінеколог, уролог, дерматовенеролог, психолог, соціальний працівник з 8.00 до 19.00 у всі дні, крім неділі. Проконсультуватись можна буде за телефоном довіри 32-72-00.

Міська рада виділила на облаштування клініки 300 тисяч гривень, які пішли на ремонт приміщення площею 200,13 кв. метрів. Тепер воно має належний сучасний вигляд з окремим, ізольованим від дитячої лікарні входом. Ще 85 тисяч виділив дитячий фонд ЮНІСЕФ на придбання обладнання та меблів для клініки. Допомогли і спонсори: директор розважального комплексу «Здибанка» Борис Фірсов та голова благодійного фонду соціального захисту інвалідів Сумської області Володимир Лазарєв.

В м. Суми спостерігається погіршення стану здоров’я молоді. Протягом останніх п’яти років у підлітків відмічається зростання соматичної патології майже у два рази, поширення хвороб нервової системи, межевих психічних станів, розладів неврологічної та психічної сфери. 45% підлітків та 52% дівчаток мають хронічні соматичні захворювання. Відмічається ріст гінекологічних захворювань, значна кількість медичних абортів серед дівчаток підліткового віку, що обмежує можливість народити здорову дитину. Молодь у віці від 15 до 24 років в найбільшій мірі вразлива до інфекцій, що передаються статевим шляхом. Сьогоднішні підлітки - це діти, які народилися у складний час початку 90-х і живуть у добу стрімкого поширення ВІЛ/СНІДу, інфекцій, що передаються статевим шляхом, розповсюдження вживання наркотиків та алкоголю.

Все це спонукало створити службу, що здатна вирішити проблеми ризикованої поведінки сучасних підлітків. Такою службою покликана стати «Клініка дружня до молоді», яка надаватиме допомогу підліткам та молоді через розуміння їх проблем і спільний пошук шляхів їх вирішення для зміни поведінки, що призводить до негативних наслідків, збереження здоров’я та формування позитивного іміджу здорової свідомої людини серед молоді.

В Сумській області вже функціонують чотири «Клініки дружньої до молоді»: в мм. Шостка, Конотоп, Кролевець,Тростянець. Нарешті з’явилась і в обласному центрі.