004.jpg

У листопаді 1943 року йшли запеклі бої за визволення Києва. Екіпаж танку Т-34, у якому Борис Берестовський був радистом-кулеметником, отримав наказ проникнути в глибину захисту супротивника в районі Пущі-Водиці та перекрити шосейну дорогу Київ-Житомир.

Коли радянська машина прорвалася крізь німецькі окопи, танкістам вдалося знищити багато живої сили ворога та знешкодити декілька вогневих точок. Спочатку фашисти були в розгубленості, але згодом, прийшовши до тями, кинулися на танк Бориса Берестовського. "Тридцятчетвірка" опинилася у кільці ворожих танків та гармат.

Але наші танкісти мужньо прийняли удар, і, знищивши дві штурмових гармати та один фашистський танк, вирвалися з кільця та приєдналися до свого батальйону. Разом з ним екіпаж вирушив під постійним бомбардуванням у рейд на Фастів, де теж знешкодив кілька вогневих точок ворога.

Усі члени екіпажу танку були представлені до нагород.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року за уміле виконання наказу командування та виявлені при цьому мужність та відвагу Борису Берестовському було присвоєне звання Героя Радянського Союзу.