Print
Hits: 1232

Літо 1944 року. Розвідвідділення 314-ого артилерійського полку отримало наказ провести розвідку вогневих позицій ворога на протилежному березі Вісли.

Бійцям на чолі з командиром Павлом Сагайдачним довелось діяти під сильним вогнем противника. Вони виявили п’ять кулеметних точок, дві гармати, мінометну батарею гітлерівців. Радянські артилеристи отримали координати цілей та знищили їх влучним вогнем, але снайпери противника невдовзі вирахували наших розвідників. Діяти треба було обережно, але швидко.

Павло по-пластунські поповз в напрямку мосту, де розмістились ворожі стрілки, і самотужки знешкодив їх. Розвідники зібрали тоді багато цінної інформації про ворога. Бійці не раз вплав і на підручних засобах переправлялись через Віслу, аби своєчасно доставити її командуванню полку. І кожного разу координати були точними.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 21 лютого 1945 року за мужність та відвагу, проявлені при форсуванні Вісли, старшому сержанту Павлу Сагайдачному було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.