- Details
- Hits: 13751
Положення про звання «Почесний громадянин міста Суми»
(затверджене рішенням Сумської міської ради «Про Положення про звання «Почесний громадянин міста Суми» від 27 квітня 2016 року № 657-МР)
1. Загальні положення
1.1. Звання «Почесний громадянин міста Суми» присвоюється мешканцям міста Суми, регіонів України, громадянам інших країн, які зробили видатний внесок у розвиток міста Суми та піднесення його статусу, враховуючи світову та вітчизняну практику відзначення видатних осіб.
1.2. Підставами для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Суми» є:
– видатні заслуги в галузі науки, техніки, культури, мистецтва, фізичної культури та спорту, виховання та освіти, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки, зміцнення миру та міжнародного співробітництва, розвитку економіки та виробництва, містобудування та архітектури, охорони правопорядку та громадської безпеки, укріплення демократії та захисту прав людини і громадянина та в інших галузях;
– особиста мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового та громадянського обов’язку на благо міста Суми та України;
– творча діяльність, що сприяє розвитку міста Суми, просуванню його позитивного іміджу в Україні та за кордоном.
1.3. Звання «Почесний громадянин міста Суми» присвоюється виключно рішенням Сумської міської ради.
- Details
- Hits: 11571
Звання “Почесний громадянин” існувало задовго до революції. Воно було встановлено в Росії в 1832 р. Надавалося воно, як сказано в енциклопедії, вихідцям з міщанства і духівництва, а також тим, хто мав вчений ступінь, артистам імператорських театрів, художникам тощо.
Це звання надавало певні привілеї: право на свободу пересування, вибору місця проживання, звільняло від сплати подушної податі, рекрутської повинності. Почесний громадянин не підлягав тілесним покаранням, мав право участі в місцевому самоврядуванні тощо. Присвоювалось тільки з дозволу імператора.
Якою ж була процедура присвоєння цього почесного звання? Клопотання про присвоєння цього звання міською думою надсилалось харківському губернатору, який виходив на міністра внутрішніх справ. Дозвіл на присвоєння звання давав імператор.
В Сумах першим “Почесним громадянином м. Суми” в 1873 р. став харківський губернатор князь Дмитро Миколайович Кропоткін. Через рік ним став Міністр народної освіти граф Дмитро Андрійович Толстой. За які заслуги перед містом були удостоєні вони цього високого звання - розшукати матеріали в архіві не вдалось.
- Details
- Hits: 5980
- Details
- Hits: 4987
Сергієві Табалі, котрий загинув, обороняючи летовище в Донецьку, присвоїли звання «Почесний громадянин міста Суми».
Відповідне рішення депутати міської ради ухвалили 17 грудня.
Ініціювала його громадськості міста. «За» проголосували 58 обранців.
Звання «Почесний громадянин міста Суми» Сергій Табала удостоєний, зазначено в преамбулі рішення, «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу».
Він став третім сумчанином, котрий удостоєний цього звання посмертно. Раніше подібні рішення міська рада ухвалила щодо загиблих Героя Майдану Олексія Братушки та ще одного учасника АТО Олександра Аніщенка.
Нагадаємо, Сергій Табала на позивний «Сєвєр» загинув 6 листопада, захищаючи аеропорт у Донецьку. До війська юнак пішов добровольцем. Служив у 5-му окремому батальйоні Добровольчого Українського корпусу «Правого сектору».
16 грудня Сергієві мало б виповнитись 19 років.