005.jpg

Народився 26 вересня 1929 р. у с. Острійки Білоцерківського району на Київщині. У 1954 р. закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю «машини та обладнання хімічних виробництв» і почав працювати на Сумському суперфосфатному заводі. Був майстром, механіком, начальником колишнього сірчанокислотного цеху №2.

У 1964 р. за успішні технічні винаходи та впровадження їх у виробництво отримав звання «Кращий раціоналізатор УРСР». Деякий час виконував обов’язки головного інженера. У листопаді 1969 р. став директором хімкомбінату.

За складної ситуації на виробництві зумів дібрати кадри, запропонувати нові технології, провести розширення та реконструкцію комбінату. Удосконалене підприємство нагородили орденом Леніна, а Олександра Кравченка – орденом Жовтневої Революції (1976).

За вагомий внесок у розвиток вітчизняної хімічної промисловості відзначений також орденом Леніна, двома орденами «Знак Пошани», почесною відзнакою Президента України, почесною грамотою Президії Верховної Ради Української РСР, почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Йому присвоєні високі звання «Відмінник хімічної промисловості СРСР», «Заслужений раціоналізатор України», а за визначні технічні рішення при будівництві комплексу амофосу став лауреатом премії Ради Міністрів СРСР.

У жовтні 2002 р., за видатний внесок у розвиток ВАТ «Сумихімпром», Сумська міська рада присвоїла Кравченку Олександру Йосиповичу звання «Почесний громадянин міста Суми».

Нині Олександр Йосипович на заслуженому відпочинку. Він – пенсіонер.

***

31 березня 2016 року після важкої хвороби Олександр Кравченко залишив цей світ.