001.jpg

Максим Сергійович Савченко народився 3 березня 1989 р. в м. Магдебург, Німеччина. У 1992 році сім’я переїхала до м. Суми. Закінчив Сумську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №7.

Максим належить до військової династії, вже шість поколінь родини Савченків обирали для себе цей шлях. Його батьки, мати і батько – військовослужбовці. Тому не дивно, що він визначився з майбутньою професією рано, ще в шостому класі. Мріяв стати десантником. Всі його улюблені фільми про десант. Він послідовно наближався до своєї мети – гарно навчався, активно займався спортом – плаванням, боксом, не пив і не палив, завжди залюбки ходив на уроки фізичного виховання і допризовної підготовки.

Наступного дня після випуску зі школи Максим поїхав поступати до військової академії ім. Сагайдачного, що у Львові. Навантаження були сильні, але для нього все, що пов’язано з армією, було його життям. Після закінчення академії почав служити в роті розвідки, що дислокувалася в Житомирі. Рота була чудова, Максим вирішив і надалі належати тільки до розвідки. З часом став командиром окремого розвідвзводу.

Максим завжди викладався по максимуму. Наприклад, за рік робив по 20-30 стрибків з парашутом. А потім розпочалася Антитерористична операція. В зоні бойових дій з квітня 2014-го, командир взводу, заступник командира мінометної батареї, інструктор по парашутно-десантній підготовці 95-ї окремої аеромобільної бригади Збройних Сил України. Перед 95-ою бригадою постійно ставили дуже важкі завдання – вивести з оточення, пробити прохід, зробити рейд, взяти панівну висоту.

Максим загинув 19 липня 2014 року у бою під Лисичанськом. Був розстріляний терористами впритул при зайнятті висоти. В тому бою загинуло ще 6 військовиків, 43 поранено. Всі хлопці 95-ої бригади стверджували, що такого страшного і важкого бою вони ще не бачили. Брат Максима – Денис - також бере участь в бойових діях на Донбасі .

23 липня 2014 року Максима Сергійовича Савченка поховали на Центральному кладовищі на Алеї Слави в м. Суми.

14 листопада 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Комунальній установі «Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7» рішенням Сумської міської ради від 29 вересня 2015 р. №4830-МР присвоєно ім’я Максима Савченка.

Рішенням Сумської міської ради від 29.09.2015 року №4828-МР Максиму Сергійовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми».