005.jpg

СЕРІКОВ

Сергій Сергійович

18.VІІ.1909, м. Серпухов, нині Московської обл. - 7. ХІ. 1965, м. Суми
інженер, організатор вітчизняного насособудування

Розробив і впровадив у виробництво серію артезіанських насосів діагонального та пропелерного типів, спроектував автоматичну гідротурбіну для мікроГЕС, виконав роботи по дослідженню проточних частин ряду насосів та гідротрансформаторів. З 1943 р. працював на Мелітопольському насосокомпресорному заводі, викладав в Мелітопольському інституті механізації сільського господарства. З липня 1952 р. заступник директора, головний конструктор Сумського насосного заводу.

За ініціативою Серікова в Сумах у 1956 р. створений один з найбільших у світі експериментально-виробничий комплекс насособудування - СКБ, яке пізніше перетворилося на ВНДІ атомного та енергетичного насособудування - провідну організацію з питань розробки, освоєння та впровадження насосного обладнання для атомної та теплової енергетики, нафтової та хімічної промисловості, гірничо-металургійного комплексу, водопостачання комунального господарства та інш. галузей економіки. Насоси, створені за проектами ВНДІАЕН, встановлені на всіх атомних і теплових електростанціях, нафтопромислах і магістральних нафто- і газопродуктоводах, системах зрошення та інш. об'єктах колишнього СРСР, експортуються в більш ніж 20 зарубіжних країн.

У 1997 р. затверджено Положення про стипендію ім. С.С. Серікова для кращих студентів СумДУ, які навчаються за спеціальністю “Динаміка і міцність”.

Нагороджений Золотою медаллю ВДНГ СРСР.