003.jpg

ВЛАСОВСЬКИЙ

Костянтин Іванович

1863, м. Суми - 1922, м. Охтирка
художник, культурний діяч
 

У 1888 р. вийшов у відставку в чині поручика, оселився в батьків у Сумах, де займався громадською роботою, брав участь у аматорських благодійних виставах. Твори Власовського цього періоду життя - пейзажі, численні етюди, етнографічні замальовки, жанрові картини: “Летний день в Малороссии”, “Жигайловка. Дегтярев яр”, “Поле ржи”, “Закат солнца. Украина” та інш. У кінці 90-х років оселився в м. Охтирка. У 1899-1910 рр. служив в Охтирській земській управі, займався, зокрема, збором даних про кустарних майстрів Охтирського повіту. Писав вірші, вів щоденник.

Старша донька художника, Марія Костянтинівна Власовська, яка до 1982 р. мешкала в Охтирці, заповіла всі картини батька, його архіви і рояль Сумському художньому музею.

У 1986 р. у Сумах відбулася перша ретроспективна виставка картин Власовського “Художник у провінції”, яка згодом демонструвалася в музеях Охтирки, Конотопа, Лебедина, Ромен. У 1992 р. чотири картини художника були відібрані німецькими мистецтвознавцями для виставки в м. Целлє. У 1998 р. в Сумському художньому музеї відбулися ювілейна виставка і міжнародна наукова конференція “Художник у провінції”, яка підняла проблеми вивчення творчості забутих і маловідомих художників. Збереглися фото художника, його дружини і двох доньок.