006.jpg

Сумська міська рада 25 лютого ухвалила рішення про здійснення закупівель у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі».

Закон «Про публічні закупівлі» затверджує повне переведення державних закупівель в електронну систему ProZorro.

Відповідно до прийнятого депутатами міської ради рішення, розпорядники бюджетних коштів та комунальні підприємства Сумської міської ради з 1 квітня 2016 при здійсненні закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є більшою за 20 тис. грн. та є меншою за вартість, встановлену в абзаці першому частини першої статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», мають використовувати електронну систему закупівель, з метою відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт для укладення договору за процедурою, встановленою Законом України «Про публічні закупівлі».

Як зазначив міський голова під час прес-конференції, реалізація даного закону в місті дозволить здійснювати прозорі державні закупівлі, перейти на електронний документообіг. Та найголовніше – буде запроваджено повну звітність і аналіз всіх державних закупівель, що дозволить запобігти проявам корупції.

Загалом, в Україні протягом 2016 року закон впроваджуватиметься у два етапи: з 1 квітня всі закупівлі переведуть в електронний режим органи центральної влади та державні підприємства, а з 1 серпня – решта державних замовників.

Але, як зазначив Олександр ЛИСЕНКО, боротьба з проявами корупції – головне завдання міської влади, тому на рівні міста прозорі закупівлі здійснюватимуть вже з 1 квітня.