006.jpg

У Сумах відзначили авторів проєктів громадського (партиципаторного) бюджету: учасники та переможці конкурсу отримали сертифікати та подяки міського голови, а також цінні подарунки.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО зауважив, що громадський бюджет – це реальна можливість для мешканців вплинути на розвиток нашого міста. Завдяки партиципації сумчани отримують інструментарій прямої участі у розподілі частини бюджетних коштів на реалізацію важливих для громади та розвитку міста потреб, формування комфортного середовища для проживання. Зокрема, щодо облаштування нових об’єктів для дозвілля дітей та спортивної інфраструктури, місць відпочинку та зелених зон, створення публічних просторів, проведення фестивалів та заходів та багато іншого.

«Ми максимально зацікавлені у залученні громади до управління своєю територією. Для нас дуже важливо, щоб сумчани відчували, що вони можуть вплинути на процеси розвитку міста, ініціювавши свої задуми. Адже лише спільно з громадою ми можемо досягти тієї синергії, яка повинна бути у соціумі. Щоб сумчанин міг сказати: «Я маю вплив на процес формування бюджету, на процес будівництва об’єктів у своєму місті, я маю свою думку і хочу, щоб її почули», – підкреслив очільник обласного центру.

Секретар міської ради, голова Координаційної ради з питань громадського (партиципаторного) бюджету м.Суми Андрій БАРАНОВ наголосив, що у порівнянні з попередніми двома циклами впровадження бюджету участі, третій, хоча й був нелегким, втім виявився найпродуктивнішим.

«Завдяки проєктам громадського бюджету набагато зріс рівень комунікації з мешканцями. Все більше людей стають активними та зацікавленими у розвитку міста. Маю надію, що ця тенденція лише покращуватиметься й надалі, а у наступному році ми поб’ємо рекорди за кількістю як учасників, так і проєктів. Що стосується нинішніх ініціатив городян, вони вже втілюються у життя: розроблена проєктно-кошторисна документація, а чотири проєкти були повністю профінансовані та триває їх реалізація», – додав посадовець.

Також Андрій Баранов повідомив, що Положення про громадський (партиципаторний) бюджет буде корегуватись – це дасть змогу розширити тематику самих ініціатив та залучити більше свідомих сумчан. До того ж, напрямок партиципації – залучення містян до участі в управлінні містом є одним з напрямків Стратегії розвитку нашого міста.

Нагадаємо, основна мета бюджету участі – можливість для сумчан реалізувати свої ідеї задля створення комфортного середовища та розвитку міста коштом міського бюджету. Відтак, з поданих під час третього циклу громадського бюджету 90 проєктів містян 17 будуть втілені у життя.