0012.jpg

Очільник Сумської міської ТГ Олександр ЛИСЕНКО розповів про перебіг процедури її дерусифікації.

«Коли проходив процес декомунізації, законодавство надавало мені, як міському голові, право напряму, своїм розпорядженням здійснювати таке перейменування, без ухвалення рішення міської ради. Наразі дерусифікація законодавчо не передбачає такої можливості, тож діємо відповідно до загального порядку. Робоча група з експертів, які фахово пропрацювали над цим питанням, завершила в липні роботу та надала свої пропозиції. На їх основі був підготовлений проєкт рішення міської ради. Профільна депутатська комісія його розглядає, потім подає на Погоджувальну раду, а та – на сесію. Депутати виявили бажання взяти активну участь у цьому процесі, адже вони безпосередньо знають думку людей на округах. Дерусифікація – нагальний процес: наша історія та національна ідентичність має бути відновлена, а того, що пов’язане з країною-агресором, тоталітарним та імперським минулим, – маємо позбутися», – повідомив Олександр Лисенко.

Нагадаємо, в переліку на перейменування близько 230 топонімів (вулиці, площі, провулки, сквери) на території міста та у старостинських округах.

Управління архітектури та містобудування за дорученням очільника громади проаналізувало встановлені у територіальній громаді меморіали, пам’ятники, скульптури, бюсти, меморіальні та пам’ятні таблички, які пов’язані з державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологемами.

Крім того, управлінню освіти і науки направлені рекомендації щодо позбавлення закладів загальної середньої освіти іменних назв, що не слугують національно-патріотичному вихованню української молоді.

 Суми|новини Сум|сумські новини|укрнет