007.jpg

Суми очолили рейтинг прозорості 50 найбільших міст України. Такий був розроблений Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) в рамках проекту «Прозорі, фінансово здорові і конкурентоспроможні муніципалітети в Україні».

Метою дослідження є підвищення прозорості муніципалітетів шляхом розробки та впровадження відповідних рекомендацій та моніторингу поточного рівня прозорості міських рад півсотні найбільших міст України.

Результати представлені на веб-платформі «Прозорість 50 найбільших міст України» (http://transparency.icps.com.ua), яка відображає дані щодо транспарентності (прозорості) 50 міських рад. При створенні рейтингу використали методологію Transparency International Словаччина.

Експерти виокремили 77 показників у 9 основних сферах, які відображають ситуацію щодо транспарентності міських рад:

I. Інформаційна політика

II. Розпорядження майном територіальної громади

III. Землекористування та будівельна політика

IV. Державні закупівлі

V. Складання бюджету

VI. Адміністративні, комунальні та соціальні послуги

VII. Професійна етика та конфлікт інтересів

VIII. Кадрова політика

IX. Участь громадян

Найбільш важливими сферами (з найвагомішим впливом на формування загальної оцінки) визначено інформаційну політику, адміністративні, комунальні та соціальні послуги, а також складання бюджету.

Максимальна оцінка міської ради з 9 сфер становить 100. Для зручності рівень транспарентності рад оцінювали за шкалою від A+ (80%-100%) до F (0%-9%).

Суми із показником "В" (64%) очолили ТОП-50. Найвищий показник місто отримало за такими сферами, як: інформаційна політика, участь громадян, складання бюджету.

Рейтинг ґрунтується на даних, отриманих шляхом опитування, запитів на публічну інформацію («запитів таємного клієнта») та збору інформації з інших доступних населенню джерел, зокрема, сайтів муніципалітетів. Моніторинг прозорості здійснювався протягом листопада-грудня 2016 року.

«Такий показник є результатом цілеспрямованої політики міської влади щодо відкритості та прозорості діяльності, які були і залишаються нашими пріоритетами», - прокоментував міський голова Олександр ЛИСЕНКО. - «Але він й стимулює нас до подальшого удосконалення у цьому напрямку задля розвитку громади».

Портал був створений в рамках проекту «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність муніципалітетів», що реалізується за фінансової підтримки Офіційної Допомоги з метою розвитку від Словацької Республіки (SlovakAidSlovakAid). Управління проектом здійснюється словацькою недержавною неприбутковою організацією Інститут Економічних і Соціальних Реформ Словацької Республіки (INEKO) і українським аналітичним центром МЦПД.